Gündem

Netflix’in Hızlı Yükselişi

Bugün Çağrı Yıldız bizlere Netflix’in hızlı yükselişi ile ilgili bir yazı yazdı. Koronavirüs nedeniyle herkesin evlerinde olduğu bu dönemde insanlar bol bol televizyon izliyor. Özellikle Netflix dizilerine ilgi oldukça yoğun. Bu da Netflix’in abone sayısını hızla arttırdı. Böylelikle Netflix hızlı bir yükselişe geçti. En çok konuşulan Netflix dizilerinden oluşan bir yazımızın da linkini buraya bırakıyorum göz atmak isterseniz;

En Çok Konuşulan Netflix Dizileri. Listeye Mutlaka Göz Atmalısınız.

KORONAVİRÜS NETFLİX’E YARADI 15,7 MİLYON YENİ ABONE KAZANDI

Ülkemizde de bir hayli izleyici kitlesine sahip olan dijital yayıncılık şirketi Netflix zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Koronavirüs salgınından dolayı kendi karantinasını yaratan izleyici kitlesi soluğu Netflix satın almakta bulmuş gibi görünüyor. Henüz 2020’nin başlarında olmamıza rağmen toplamda 15,7 milyon yeni abonesini bünyesine katmış bulunmakta. Yani; Netflix’in hızlı yükselişi devam ediyor.

İZLEME KALİTESİNİ DÜŞÜRMEYE YÖNELMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamaya göre internetin yükünü azaltmak için daha düşük bir izleme kalitesi sunacağını duyuran Netflix veri akışını kısıtlama kararı almıştı. Buna rağmen yükselen netflix abone sayısı, umarım bizleri daha fazla üzecek kararlarla karşımıza çıkmaz.

TOPLAM ABONE SAYISI 182,9 MİLYON

Şirket, gelen 17,2 milyonluk aboneden sonra çıkardığı verilere göre toplamda 182,9 milyon abone sayısına ulaştığını duyurdu. Zaten dijital yayın şirketleri arasında zirvede olan Netflix, bulunduğu konumun temellerini sağlamlaştırmış oldu.

Ne olursa olsun, büyük izleyici ve abone sayısına ulaşmış olmalarının geçici bir durum olduğunu dile getiren Netflix, hükümetler karantina durumunu kaldırmaya başladıktan sonra bu rakamların düşmesini beklediğini açıkladı.

POPÜLER YAPIMLARINI AÇIKLADI

Netflix, insanların eve kapandığı bugünlerde en çok hangi yapımlara yöneldiğini ise izleyici sayısıyla birlikte bizlere sunuyor.

“Tiger King” belgeseli ilk ayın sonunda 64 milyon izleyici kitlesine ulaşırken, “Love is Blind” adlı eğlence programı ise 30 milyon,Ozark’ın 3. sezonu 29 milyon, “Spenser Kanunları” filmi 85 milyon ve fenomen dizilerinden “La Casa De Papel”in 4. sezonu ise 65 milyon kullanıcı tarafından izlendi.

ÇAĞRI YILDIZ 

Netflix’in hızlı yükselişi ile ilgili yazımızdan sonra sizler için daha önce yazdığımız İzlenmeye değer Netflix filmleri ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Karantina günlerinin olmazsa olmazı oldu netflix. Ülkemiz de henüz tam anlamıyla randıman alamasakta kısıtlı yayınlar bile idare ediyor.

    1. Halihazırda genel dizi izleyen ve takip etmeye çalışan bi insanım. Hele ki karantina sürecinde albenisi ve süksesi daha da artmışsa benziyor

  2. O yukselmesin de ben mi yukseleyim Millet film ve dizi bırakmadı izleye izleye bende oturup izleyecek vakit bulsam, katkı saglarim buna ama nerdeee ☺️

  3. Peki benim bu süreçler öncesi ücret artışı ve pek kullanım sağalayamam dolayısıyla üyeliğimi kapatmıştım olmam :( Şimdiyse çok doğru bir tespit herkes deli gibi kullanıyor. Tabi bu süreçte benimle şifresini paylaşmak isteyen varsa asla hayır demem :D

    1. Sanırım Bi bende yok valla yükselişte oldugu aşikar kime sorsam film dizi orda ben niye direniyorum onuda bilmiyorum ama bu sürecte insanlara ilaç gibi geldiği inkar edilemez.

  4. Burdan biraz da şunu çıkarmakta fayda var. Türklere ait olan BluTV yöneticilerinin şapkalarını önüne koyup düşünmeleri gerekli açıkçası. Netflix 2-3 ayda 17 milyon abone yapmış biz de globale yönelik, gerçekten izlenebilitesi yüksek işler yapmalıyız demeliler…

  5. LGDP İzlemeyen tek kişi ben kaldım dimi tıpkı Lost ve Got izlemediğim gibi :) Kendimle övünmeli miyim utanmalı mıyım hiç bilemedim

  6. Karantina günlerinde gerçekten kurtarıcımız oldu.Özellikle kaldığın yerden devam edebilme özelliği en çok sevdiğim yanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu