SON DAKİKA

Nasıl Kilo Alırım? Kilo Almanın Yolları Nelerdir?

30 Haziran 2018'de eklendi

Nasıl Kilo Alırım? Kilo Almanın Yolları Nelerdir?

Kilo almak mı, vermek mi daha zor?

Kilo vermek çağımız da popüler bir duruma geldi, fazla kilosu olmayan bireyler bile bu popülerliğe uymak için kilo vermek istiyor. Peki kilo almak? Danışanlarımız için kilo almak vermekten daha zor bir süreç oluyor. İştahı az az sık beslenmeyle azaltmak, arttırmaktan çok daha zor bir durum. Kilo alamama sağlıklı kişilerde günlük aldığı enerjinin harcadığıyla aynı veya daha az olmasından kaynaklıdır. Kilo alamama için asıl önemli olan nokta metabolizmanız hızlı olduğu için mi yoksa  bir sağlık probleminizin olup olmamasıdır. Burada ki önerilerim sağlık problemi  olmayan okuyucularım için geçerlidir. Nasıl kilo alırım dediğinizi duyar gibiyiz. İşte madde madde kilo alma yöntemleri.

Nasıl Kilo Alırım?

Nasıl Kilo Alırım?

Burada ki önerilerim sağlık problemi  olmayan okuyucularım için geçerlidir. Nasıl kilo alırım dediğinizi duyar gibiyiz. İşte madde madde kilo alma yöntemleri…

Kilo almak isteyenler neler yapmalı?

KURU YEMİŞLER

Gramaja düşen kalori miktarı yüksek ve tüketimi kolay olan kuruyemişler her an yanınızda bulunsun, sağlık açısından bitkisel kaynaklı da olsa omega 3 içerir ve iştahınızın bir nebze de olsa artışına sebep olur.

KURU MEYVELER

Kilo alamayanlarda ufak miktarlarla doyma hissi çok fazladır, kuru meyveler de su oranı düşük olduğu için taze meyvelere göre aynı miktarda daha fazla kalori içerirler. Taze meyve yerine kuru meyve tüketelim, özellikle hurma ve kuru incir diğer kuru meyvelere göre daha fazla enerji içermektedir.

VİTAMİN-MİNERAL TAKVİYELERİ

Danışanlarımızda kan tahlili mutlaka istiyoruz. Bunun sonucunda kişi de  vitamin veya mineral eksikliği çıkabiliyor. Kilo alamama problemi yaşayanların kan tahlillerinde en sık eksik çıkan değerler Çinko, Demir, D vitamini, B12 vitamini oluyor. Aynı zamanda iştahı açması için omega-3 ve C vitamini takviyesi de önerebiliyoruz.

EGZERSİZ

Yoğun egzersiz kesinlikle düşünülmemelidir. Birleşik egzersiz olarak geçen birden fazla kas hücresini çalıştıran egzersizlere yönelmelisiniz. Egzersizi günlük 1 saati ve haftalık 4 günü geçirmeden yapın. Yoğun egzersiz kortizol hormonunu tetikleyerek kilo almanızı zorlaştırabilir.

Nasıl Kilo Alırım?

Nasıl Kilo Alırım?

TAZE MEYVE SULARI

Meyveyi normalde posalı olarak tercih etmenizi istiyoruz. Kilo alma danışanlarında kaloriyi arttırmak için anlık taze meyve suyu tüketimi önermekteyiz.

UYKU

Uykuyu az veya çok uyumakta kilo almayı etkiler. Yeterli ve dengeli uyku önemli bu noktada. Büyüme hormonu vücudumuzda  23.00 ile 3 saatleri arasında en çok salgılanıyor ve bu saatlerde karanlık bir odada özellikle uyuyor olmanız gerekiyor. Ayrıca günlük 8-9 saat uyumaya özen gösterin.

SON ZAMANLARIN TRENDİ: ONLINE DİYET!

PORSİYON KONTROLÜ

Tabağınıza her gün bir önceki günden daha fazla besin koyarak kalori alımınızı arttırabilirsiniz. Birden çok fazla besini yemeye çalışmak mide bulantısı ve hatta kusma isteği yaratabilir. Bu yüzden az az arttırarak ilerlemeye çalışın. Salatalarınızı mutlaka zeytinyağlı tüketin, günlük enerji alımınızı %5 ini geçmeyecek şekilde bal veya pekmez tüketin.

Bu durumla ilgili doktorunuza ve bir diyetisyene mutlaka danışın.

Diyetisyen İrem Bakır

Yorumlar

4
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
NlnOrymahoniSinemseher35arslan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seher35arslan
Üye
seher35arslan

Benim gibi yiyip kilo alamayanların çok dikkatini çekiyor gerçekten süpersiniz 🙂

Sinem
Editor

Su içsem yarıyor, yazık bana ya 🙂

mahoni
Üye
mahoni

Biz nasıl göbek eritiriz diye düşünüyoruz shall we nasıl kilo alırsın diyor 😀 saolun

NlnOry
Editor

İşte benim sorunum. Bunları dikkate alacağım

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Nisan 2018, 18:38

Spor, Dostluk, Motivasyon

Spor hayatımızın içerisinde olması en gerekli aktivitelerden biridir. Eğer düzenli spor yapıyor ancak kendinizi motive hissetmiyorsanız yalnız yapıyorsunuz demektir. Sporun en iyi motivastonu arkadaşlıktır. Arkadaşlık ve spor birleştiğinde ortaya çok farklı bir olay çıkartabiliyoruz. Bildiğiniz gibi biz insanlar sosyal varlıklarız… İnsanın genel olarak tek başına değil de topluluk halinde hareket...

Devamını Görüntüle