Gündem

Naruto Anime İncelemesi

 

Bir yerlerde Naruto’nun bugüne kadar yapılmış en iyi anime olduğunu söyleyen birileri elbette bulunur. Çocukken Naruto’yu çokça izlenirdi fakat zamanla birçok kişinin ilgisi Dragon Ball Z’ye doğru döndü. Birçok kişi Naruto sayesinde muhteşem bir çocukluk dönemi geçirmiştir fakat bu durum Naruto’yu mükemmel bir anime yapmıyor. Tıpkı diğer animeler gibi Naruto da iyi geliştirilmiş karakterlere ve iyi bir hikâyeye sahiptir fakat Naruto’nun kurgusunda zaman zaman başarısızlıklar da görülüyor. Tüm bunlara rağmen Naruto, çizgisini bozmadan yıllar yılı yayın hayatına devam ediyor.

Naruto’nun Hedefi Ne?

Naruto’da ana karakter, dünyadaki en iyi ninja olmak istediğini sürekli söylüyor. Bu durum One Piece’in ana karakteri Luffy’yi andırıyor. O da dünyanın en iyi korsanı olmak istiyordu. Açıkça belirtmek gerekiyor ki Naruto’da bu amacın arkasındaki destek oldukça zayıftır. İşte bu durum, hikâyeyi yeterince takip etme isteği sağlamıyor izleyicilere. Her zaman olmasa da çoğu zaman ana karakter, en iyi arkadaşı Sasuke’yi köyü terk etmemesi için ikna etmeye çalışıyor. Bu durum, iki karakterin de arkadaş olması ve ailesiz büyümeleri nedeniyle biraz duygu yüklü olabilir fakat bu duruma hikâye açısından bakıldığında oldukça klişe bir durum olduğunu belirtmek gerekiyor. Kısacası Naruto’dan daha iyi hikâyeye sahip animeler bulunmaktadır.

Naruto ve Filler Bölümler

Shippuden de bile ana karakter ve Sasuke arasındaki mücadele devam ederken animenin hikayesi hala sevgi üzerine kuruludur. Bu da animenin bağlayıcı sahnelerinin tahmin edilebilir flashbackler ile dolu olması, gereksiz filler bölümleri ve Naruto’nun ısrarcı tavrı ile animedeki en büyük problemlerden biridir. Aslına bakarsanız Shippuden; klanlar arasındaki mücadelelere, kötü karakterler ile savaşlara ve ilk seriye göre daha ilginç karakterlere sahiptir. Bu özellikler de Shippuden’i daha ilginç kılmaktadır. Bana göre ne Naruto ne de Naruto Shippuden, en iyi anime olmayı hak etmiyor.

Naruto Neden Bu Kadar Seviliyor?

Naruto hakkında en çok merak edilen şeylerden biri de Naruto’nun neden bu kadar çok sevildiğidir. Naruto’nun gerçekten muhteşem bir anime olduğunu düşünebilirsiniz, buna saygı duyuyoruz fakat Naruto’nun şu ana kadar en çok abartılan animelerden biri olduğunu da söylemek gerekiyor.

Boruto: Naruto Next Generations Eleştirisi

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Naruto’nun sıkça ismini duyuyordum fakat izlemediğim için pek bilmiyordum. Bu yazı sayesinde biraz bilgim olmuş oldu teşekkürler kalemine sağlık

  2. Naruto’yu çok duydum ama hiç izlemedim. Gerçekten abartıyorlar mı bilmiyorum ama belki bir kaç bölüm izledikten sonra bir fikre sahip olabilirim. Kaleminize sağlık (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu