in

Mutfak Halısı Seçerken Bunlara Dikkat

mutfak halısı

Halılar, bankanızı kırmadan mutfağınıza renk ve kişilik katmanın kolay bir yoludur. Ayrıca normal rutininize devam ederken istenmeyen kaymaları da önleyebilirler. Bununla birlikte, mevcut tüm farklı şekiller, boyutlar ve renkler ile yeni bir halı seçmek oldukça göz korkutucu görünebilir. Neyse ki, mutfağınızın ölçümlerine ve ihtiyaçlarına en uygun halıyı bulmak sadece birkaç dakika sürer! Bu yazımızda mutfak halısı seçerken dikkat etmeniz gereken en ufak detayları bulabilirsiniz.

Dar Mutfaklar İçin Mutfak Halısı Seçimi

İnce, dikdörtgen bir halıya sahip dar dar mutfaklar. Uzun bir ölçüm bandı alın ve mutfağın uzunluğunu ve genişliğini veya mutfağınızdaki cihazlar ve dolaplar arasındaki dar yürüyüş alanını ölçün. Her bir taraftan en az 7,6 cm çıkarın ve bu boyutları bir koşucu veya ince, dikdörtgen bir halı almak için kullanın.

Yemek Alanı için Mutfak Halısı Nasıl Seçilir?

Mutfağınızdaki bir yemek alanının altına dikdörtgen halılar yerleştirin. Mutfak masanızın, adanın veya halı ile vurgulamak istediğiniz diğer büyük masa veya yapılarınızın uzunluğunu ve genişliğini ölçün. Masanın tüm kenarlarına 0,91 metre ekleyin ve halı için alışveriş yaparken bu boyutları kullanın.

Lavabo ve Fırın Önleri İçin Küçük Halılar

Lavabo ve cihazlarınızın önünde aksan olarak küçük halıları tercih edin. Mutfağınızın boyutuna bağlı olarak yaklaşık 2 x 4 ft (0,61 x 1,22 m) veya 3 x 5 ft (0,91 x 1,52 m) olan küçük, temel halılar için alışveriş yapın. Bu halıları lavabonuzun, buzdolabınızın veya ayaklarınızın üzerinde olduğunuz diğer alanların önüne yerleştirin. Dikdörtgen ve yuvarlak halılar, kişisel tercihlerinize bağlı olarak bunun için iyi çalışabilir.

Daha Büyük Mutfaklar İçin

Dengelemek için daha büyük bir odanın ortasına büyük, yuvarlak bir halı yerleştirin. Mutfağınızın düzenini düşünün- oldukça kapalı mı, yoksa gerçekten geniş ve ayrı mı? Büyük bir mutfağınız varsa, tüm odayı gerçekten birbirine bağlayan büyük, yuvarlak bir halı seçin.  Halıyı yuvarlak bir masanın altına yerleştiriyorsanız, masanın çapından en az 1,8 m daha uzun bir halı seçin. Örneğin, tablonuz 1,8 m çapındaysa, en az 3,7 m genişliğinde bir halı seçin.

Mutfakta Pratik Bilgiler

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

la tomatina: kahrol düşman al sana domates

La Tomatina: Kahrol Düşman Al Sana Domates!

naim süleymanoğlu: cep herkülü

Naim Süleymanoğlu: Cep Herkülü Öyküsüdür