Gündem

Müslüm Filmi Avrupa’da!

Müslüm filmi Avrupa’da! Müslüm filmi, 3. haftasında yaklaşık 3,5 milyon izlenerek beklenin ötesinde performans sergiledi. Başrollerini Timuçin Esen, Zerrin Tekindor ve Şahin Kendirci’nin paylaştığı Müslüm filmi, ilk çıktığı zamandan beri büyük ilginin odağı olmuştu. Çoğu eleştirmenin en iyi Türk yapımı film olması konusunda hem fikir oldukları film artık Avrupa’da da hayranları ile buluşacak!

Müslüm, Avrupa'da

Müslüm Filmi Avrupa’da!

15 Kasım’dan beri 3,5 Milyon Gişe!

Herkesin merakla beklediği Müslüm filmi vizyona girdiği ilk günden beri sinemaseverlerin büyük ilgisini çekmişti. Hatta kitleleri birleştirmeyi başaran film 7’den 70’e ve seven sevmeyen herkesi tek bir fikir altında topladı; Bu film bir harika dostum!

4 Dilde Müslüm Gürses

Eh bu kadar büyük ilgi sadece bizim ülkemizde olamazdı tabii ki. Hem oyunculuk performansı hem senaryosu hem de kusursuz müzikleri ile bizlerin ilgisini çekmeyi başaran film, 4 dile çevirilecek alt yazı ile Avrupa’nın seçkin sinemalarında da vizyona girecek. Hem ülkemizin tanıtımı hem de bu kadar kusursuz bir filmin geleceği açısından bu büyük başarı. Yönetmen koltuğunda başarılı yönetmen Ketche ve Can Ulkay’ın olduğu bu film şimdiden tüm dünyayı heyecanlandıracak gibi.

Müslüm Fragman, Ön İzleme Videosu

Kendi Dalında En İyi Film!

Eleştirmenleri çoğu kez birbirleri ile ters düşen fikirleri ile anarız. Ancak bu filmde hepsinin ortak bir kararı var! Biyografi Türünde Türkiye’nin Yaptığı En İyi Film! Ki bu konuda haklılar. İnsanları geçmişe götürmeyi başaran bu film, hem insanın merak duygusuna hem de insani duygulara değiniyor!

Müslüm Hakkında

1953 yılında Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde dünyaya geldi. Asıl adı Müslüm Akbaş’tı ancak ismini müzik piyasasında duyurmaya başlayınca, Gürses olarak soyismini değişti. Müslüm acımasız bir baba ile büyüyor ve büyürken oldukça yokluk ve sefalet çekiyor. Daha 15 yaşındayken babasının dayağından kaçarken bir Halkevi’ne saklanıyor ve burada hocası, müzik öğretmeni Limoncu Ali ile tanışıyor.

Müslüm Baba Oluşu

Öğretmeni Limoncu Ali sayesinde müzik hayatı başlıyor ve yeteneğini kısa sürede geliştiriyor. Pavyonlar, albümler, kasetler derken Müslüm oldukça ismi tanınan bir şarkıcı haline geliyor. Bu sırada acılar peşini bırakmıyor ve babası Müslüm’ün gözü önünde annesini öldürüyor. Yaşadığı hayatın etkisiyle müziği bırakma noktasına gelirken, öğretmeni onu durduruyor ve müziğe devam etmesini istiyor. Sonraki yıllarda içindeki bu acı onu sevenlere işliyor ve lakabı “Müslüm Baba” oluyor.

Yolun açık olsun Müslüm…

İzmir’de 3 Çocuğunun Eğitimi İçin Çalışan Engelli Ağabeyimiz

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Çok etkinlenmiştim bu filmi izlerken. Aslında Müslüm Gürses hayranı değilimdir ama hayatı dehşet etkilemişti beni.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu