in

Eski Bakan Musa Demirci Vefat Etti

Musa Demirci

Eski Tarım ve Köy İşleri Bakanı ve 19, 20, 21’inci Dönem Sivas Milletvekili Musa Demirci, beyin kanaması sonucu uzun bir zamandır Ankara’da tedavi edildiği hastanede hayatını kaybetti.

Demirci’nin naaşının 16 Mayıs günü Sivas Yukarı Tekke Mezarlığı’nda gerçekleştirilecek sade bir törenin ardından toprağa verileceği bildirildi.

Musa Demirci Hangi Görevlerde Bulundu?

Demirci, 1942 senesinde Sivas’ta dünyaya geldi. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olan Musa Demirci, Kahramanmaraş Teknik Ziraat Müdürü, Erzurum Ziraat Başmüdürü, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Ziraat İşleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürdü.

Musa Demirci Kimdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 19, 20 ve 21’inci Dönem Sivas Milletvekili olan Demirci, 28 Haziran 1996-30 Haziran 1997 arasında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı görevini başarıyla sürdürdü.

Refah, Fazilet, Saadet, Has ve Adalet ve Kalkınma Partisinde çeşitli görevlerde bulunan Demirci, evli ve üç çocuk babasıydı.

Salih Ayhan’dan Baş Sağlığı Mesajı

Ayrıca Sivas Valisi Salih Ayhan, Demirci’nin ölümünün ardından başsağlığı mesajı da yayımladı.

Ayhan, 19, 20 ve 21. Dönem Sivas İli Milletvekilliği ile Tarım ve Köy İşleri Bakanı sıfatıyla yurdumuza ve Sivas iline değerli hizmetler sağlayan Demirci’ye Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilediğini iletti.

Biz de Shall We ailesi olarak Sayın Musa Demirci’ye Allah’tan rahmet ve sevenlerine de başsağlığı dileriz. Mekânı cennet olsun.

Dönem Sonu Sınavları Nasıl Yapılacak

9 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sosyal mesafe

Sosyal Mesafe Hiçe Sayılıyor!

akrep burcunun en etkin 10 özelliği

Akrep Burcunun En Etkin 10 Özelliği