Gündem

Murat Dalkılıç Sinema Sektörüne Giriyor

Murat Dalkılıç sinema sektörüne giriyor. Ünlü şarkıcı Ustalar Alemi filmi ile sinema sektörüne güçlü bir giriş yapıyor. Evet söylentiler doğru, bundan böyle Murat Dalkılıç’ı yönetmenlik koltuğunda da göreceğiz. Müzik alanında başarılı projelere imza atmış olan ünlü şarkıcı, anlaşılan o ki bundan böyle film alanında da kendini göstermek istiyor. İşte Murat Dalkılıç Ustalar Alemi hakkında bilinmesi gerekenler.

Murat Dalkılıç Sinema Sektörüne Giriyor

Söz konusu Murat Dalkılıç olur da merak edilen sorular ardı ardına sıralanmaz mı? Elbette birçok soru var. Eminiz ki sizin de aklınızda bir sürü soru oluşmuştur. Şimdi merak ettiğiniz soruların cevaplarını verelim.

Önce Kendisi İle İlgili Sorulara Yanıt Bulalım

Müziğe Devam Edecek Mi?

Başarılı pop müzik yıldızı son günlerde bilindiği üzere “Ustalar Alemi” sinema filmi için yönetmen koltuğuna geçti. Müzik dünyasında ki başarısının ardında yönetmenlik koltuğuna oturan başarı sanatçının ilk uzun metrajlı filminin çekimlerine geçtiğimiz günlerde başlandı. Müzik kariyerine son vermesi ile ilgili henüz herhangi bir bilgi yok.

Çekimler nasıl geçiyor?

Çekimin bazı kısımlarını zorlu geçtiğini öğrendik. Bir gece çekim alanına giderken aracın çamura saplanması sonucu bir kaç saat orada kalmış ve zor dakikalar geçirmiş. Müzik alanında tüm zorlukları aşmış birisi olarak kendisinin bunlarla en iyi şekilde baş edeceğini düşünüyoruz.

Yapımcılık şirketi mi kurdu?

Başarılı sanatçı şarkıcılık ve oyunculuğun ardından yapımcılığa kolları sıvayan Murat Dalkılıç yapımcılık şirketini kurdu. son günlerde basında çıkan film için kredi çekti haberlerine karşılık şu açıklamayı yapmıştı; “Krediyle film çekecek kadar akıl sağlığımı yitirmedim. Değişik fantezilere gerek yok. Yıllardır çalışıyorum. Filmi kendi paramla çekiyorum” dedi.

murat dalkılıç ustalar alemi

Peki Ya Filmin Konusu Nedir?

Gerçek bir olayı beyazperdeye taşıyan başarılı şarkıcı film ile ilgili şunları dile getirdi; “Hemşerim, klasik gitarın efendisi Serkan Ölçer’in gerçek hikayesini, Altuğ Şahin ve Caner Güler senaryolaştırdı. İddialıyım, seyirci bu tadilat komedisine bayılacak!” Film Bahtiyar ismindeki bir adamın, aşık olduğu kadına daha yakın olabilmesi için onun komşusu olması ve akabinde gerçekleşelen komik olayları ele alıyor.
Başrollerini; Kadir Doğulu, Sinan Çalışkanoğlu, Önder Açıkbaş, Dila Danışman, Hakan Meriçliler ve Bengi İdil Uras paylaşıyor.

Murat Dalkılıç; röportajında “ilk projemiz Ustalar Alemi hayırlısıyla bitti. Birbirinden değerli oyuncular ve harika bir ekiple çalışma fırsatı bulup, ilk film yönetmenliğimi deneyimledim. Tüm kadronun yüksek motivasyonu, iyi niyeti, özverisi toleransı için kendi adıma ve daha küçük bir bebek olan gig production ailesi adına tekrar çok teşekkür ederim. Umarım seversiniz” dedi.

Başarılı şarkıcıya yeni yapım şirketi hayırlı olsun diyor ve ilk filmini sabırsızlıkla bekliyoruz.

13 Nisan’da Vizyona giren yeni filmlere göz atın

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Her şeyden bir şey, sonuç hiç bir şey diyor eskiler. Herkes kendi alanında mücadele etse daha kaliteli olur bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu