İlişki Rehberi

Mükemmel İlişkinin Sırrı Nedir?

Mükemmel ilişkinin sırrı nedir? Her ilişki mükemmel olmayabilir ancak atacağınız doğru adımlarla mükemmel bir ilişki yaşamak imkansız değildir. Sorunsuz ve mutlu bir ilişki yaşamak istiyorsanız partnerinize kendi alanları için izin vermelisiniz.

Mükemmel İlişkinin Sırrı Nedir?

Sevgilinizin yapmaya bayıldığı şeyleri sevmek zorunda değilsiniz

Partnerinizle aynı şeyleri sevmek gibi bir zorunluluğunuz yok. O futbolu çok seviyor, siz sevmiyor olabilirsiniz ya da siz alışveriş tutkunu iken o bundan nefret ediyor olabilir. Ne siz onunla futbol izlemek zorundasınız ne de o sizle alışveriş yapmak zorunda. İkinizde sevmediğiniz bir şeyi yapmaya çalışırken mutlu olamazsınız. O yüzden birbirinizi zorlamadan kendinize ait zamanlarınız olmalı.

Her kutlama ya da organizasyonda birbirinize eşlik etmek şart değil

O ailesi ile birlikte bir araya geldiği zaman sizde zoraki katılmak zorunda değilsiniz. Aynı şekilde bu durum onun içinde geçerli. Birbirinizi zorlamak sadece sizi daha stresli bir duruma sürükler. Bu yüzden endişe duymanıza gerek yok. Ailesine ufak bir hediye göndermek yeterli olacaktır.

En iyi arkadaşınız sevgiliniz olmak zorunda değil

Sizinde partnerinizinde arkadaş ve dostları olmalı. Sevgiliniz kız kardeşiniz doğum yaparken tabiki size hastanede eşlik etmeli ve sizinle sorumluluk ve sevgi paylaşmalı.  Fakat sizinle beraber oturup dedikodu yapmıyor diye onu suçlayamazsınız. Bu size olan sevgisinin gerçek ve derin olmadığı anlamına gelmez.

Olayları akışına bırakmayı deneyin

Bazen bir olay üzerinden tartışabilirsiniz. Ancak bu olay sabaha kadar tartışmanız anlamına gelmiyor. Bazı şeyleri akışına bırakmak en doğru hamle olacaktır. Tartışmayı uzatmadan gidip uyuyun.  Böylece sabah kalktığınızda ne kadar saçma davrandığınızı fark edebilirsiniz. Bu doğrultuda daha sağlıklı adımlar atabilirsiniz.

Herkes yapabileceği şeyi üstlensin

Beraber yaşayan insanların iş bölümü yapması kadar doğal ve güzel bir şey yoktur. Ama her şeyi eşit bölüşmek ya da sevmediğiniz işleri yapacaksınız diye bir zorunluluk olmamalı. Herkes farklı sorumluluklar ve sevdiği işleri alabilir. Taraflar rahatsız olmadığı sürece oran çok önemli değildir.

Her zaman her plan gerçekleşemez

Her hafta bir günü dışarıda geçirmek isteyebilir ve buna zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Elbette birlikte vakit geçirmeleriniz yemekten sonra televizyon karşısına oturmaktan fazlası olmalı. Ama bir hafta dışarı çıkamadığınız için ne kavga etmeye ne kıyamet koparmaya gerek yok. Durduk yere kendi sinirlerinizide bozmuş olursunuz.

Bazen ara vermek ilişkinize iyi gelebilir

Bazen bazı şeylerin yolunda gitmediğini düşünebilirsiniz. Ayrılıklar o insanı ne kadar çok sevdiğinizi ve onsuz yapamayacağınızı anlamanıza da gelebilir. Ara vermek hem size hem ona iyi gelebilir hatta birbirinizi affetmek ilişkinizi daha güçlü kılacaktır.

 

Küçük sırlar üzülmenizi engeller

Yaşanan her olumsuz şeyi  öğrenmek zorunda değilsiniz. Bilmemeniz gereken, sizi üzecek şeylerin size söylememesi gayet doğal bir durumdur. Örnek verirsek annesinin o gece giydiğiniz elbiseyi hiç beğenmemiş olmasını size söylememesi gibi.  Bunu bilmek sadece sizi üzer ve incitir. Hatta belki de partnerinizle aranızda tatsız bir tartışmaya sebep olur. Bu yüzden aşırıya kaçmadan bazı şeyleri saklamanızda bir sorun olmamalıdır.

Açıksözlü olun

Eğer sizi rahatsız eden bir şey varsa, bunu saklamayın. Kızdığınız şeyleri içinizde tutmanız doğru değildir. Çoğu insan ilişkilerinde iletişim problemleri yaşıyor. Bu da pasif agresif tutumlara sebep oluyor. Rahatsızlıklarınızı dile getirmeyi öğrenmelisiniz.

Size zaman ayırmasını istemeniz çok doğal

Bazen karşınızdaki insana neye ihtiyacınız olduğunu söylemeye ihtiyacınız olur. Her şeyi kendi kendine anlamasını bekleyemezsiniz. Eğer birlikte daha çok zaman geçirmek istiyorsanız bunu sevgilinize açık bir şekilde ifade etmelisiniz.

Arkadaşlarınızın tavsiyelerine bazen kulak vermelisiniz

Arkadaşlarınızın hepsi birlikte olduğunuz insana dair aynı eleştirileri yapıyorsa dikkat etmelisiniz. Belki de onlara kulak vermenin vakti gelmiştir…

Eski sevgili hakkında konuşmak sanıldığı kadar kötü değil

Elbette sürekli eski sevgilinizden bahsetmemelisiniz. Ama yeni sevgilinizin sizi neleri delirttiğini ya da bezdirdiğini bilmesi için birkaç örnek vermenin de bir mahsuru olmaz. Ayrıca, çoğu insan daha öncekinden iyi olduğunu duymaktan hoşlanır.

Saygısızlık: İlişkiyi Bitiren Hatalar Ve Çözümleri

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. Küçük sırları yanlış anlamazsak da güzel olur. ((: Kapsamlı bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim (:

  2. Şu ilişkinin sırlarını biz öğrenemedik bir tek neyse yazı için teşekkürler emeğinize sağlık.

  3. İlişkide olması gereken daha doğrusu yaş ilerlediğinde ya da deneyimlerle farkına vardığımız aa evet bende böyle düşünüyorum dediğim noktalara çok güzel değinilmiş. Rabia Yorgun

  4. İlişki üzerine düşündüklerimin birçoğunun burda karşıma çıkması şaşırttı beni iki tarafında bu şekilde düşünmesi ilişkiyi daha güzel boyutlara getirebilir.
    Serpil Aküzüm

  5. Aslında burda yazılan baslıkları cidden hayatımda uyguladım hep ama yine olmuyo yine olmuyo niye bilmiyorum ama sanırım artık tamamen dönem içine almıs bizi.. Ne kadar emekte versen kırmızı alanlara müdahale de etmesen illa maraz cıkıyo yorgunluk her daim devam

  6. Bence insanlar nasıl davranmak istiyorlarsa öyle davranmalılar ama burada bir de şey var evet dediğin noktalar var gerçekten de değildiniz hoşuma giden noktalar var çok güzel değil misiniz teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu