in

BayıldımBayıldım

Mucize Doktor Taner Ölmez Kimdir?

mucize doktor taner ölmez
Mucize Doktor Taner Ölmez kimdir? Şu sıralar Mucize Doktor dizisindeki Ali Vefa rolüyle adından sıkça söz ettiren Taner Ölmez nerede doğdu? Kaç yaşında? Daha önce hangi dizilerde rol aldı? gibi bir çok sorunun cevabını yazımda bulabilirsiniz. 

MUCİZE DOKTOR

Fox Tv ekranlarında 12 Eylül 2019’da izleyici ile buluşan dizinin yapımı MF Yapıma, yapımcılığı ise Asena Bülbüloğlu’na ait. Dizinin yönetmeni ise Yusuf Pirhasan, senaryosunu da Pınar Bulut ve Onur Koralp üstlenmiş. Mucize Doktor, 2013 yapımı Güney Kore dizisi olan Good Doctor’dan esinlenilerek hayata geçirilmiş bir medikal drama.

TANER ÖLMEZ KİMDİR?

Mucize Doktor Taner Ölmez, 9 Ağustos 1986 yılında Tunceli’de doğmuştur. 6 yaşındayken ailesi ile beraber İstanbul’a gelmiştir. Lise yıllarından itibaren tiyatroya ilgi duyan Taner Ölmez, ilk olarak Shakespeare’in “Bir Yaz Gecesi Rüyası” oyununda rol aldı. Lise eğitiminden sonra 2 yıl kadar Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda çalıştı ve sonra İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünü kazanarak oradan mezun oldu. Ayrıca Ülker Albeni, Ülker Sunny, Piyale Pigafest reklamlarında da başarılı performanslar sergilemiştir. İlk oyunculuk deneyimi 2009 yılında rol aldığı Kapalı Çarşı dizisidir. Bunların yanı sıra Taner Ölmez, 2014 yılında Katil Joe isimli tiyatro oyunundaki başarısı ile 18 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nü almıştır.
1.79 boyunda, 65 kg’ dur ve Aslan burcudur.

ROL ALDIĞI DİZİLER VE FİLMLER

2019 – Mucize Doktor- TV Dizisi-  ALİ VEFA

2018- Hakan Muhafız- TV Dizisi- BURAK
2018 – Müslüm- Sinema Filmi- AHMET AKBAŞ
2018 – Dudullu Postası- TV Dizisi- TAYFUR
2017 – Yüz Yüze- TV Dizisi- ALEKO
2015 – Muhteşem Yüzyıl: Kösem- TV Dizisi- ŞEHZADE OSMAN
2015 – Kırık Kalpler Bankası- Sinema Filmi- OSMAN
2013 – Tatar Ramazan- TV Dizisi- ÇOBAN AHMET
2013-2014 – Medcezir- TV Dizisi- MERT ASIM SEREZ
2012 – Çıplak Gerçek- TV Dizisi- DENİZ
2012 – Uzun Hikaye- Sinema Filmi- CELAL
2012 – Kayıp Şehir- TV Dizisi- SADIK
2011 – İstanbul’un Altınları- TV Dizisi- MUSTAFA
2010 – Vakit- Kısa Film- EZAN
2009 – Kül ve Ateş- TV Dizisi- HAYATİ
2009 – Kapalı Çarşı- TV Dizisi- GIYABETTİN

Muhteşem Yüzyıl ve Yüz yüze dizilerinde birlikte rol aldığı Ece Çeşmioğlu ile bir süredir aşk yaşayan Taner Ölmez, sosyal medyada aşk dolu paylaşımlar yaparak magazin gündeminde de çok konuşuluyor.

MUCİZE DOKTOR KONUSU

Fox TV ekranlarının en iddialı dizilerinden biri olan Mucize Doktor’un konusu şöyle:

Ali Vefa, Otizm ve Savant sendromlu bir çocuk olarak Bilecik’te doğmuş ve büyümüştür. Tek destekçisi abisidir. Babası onu sevmez. Annesi ise, eşi ve çocukları arasında ezilmiş bir karakterdir. Sorunlu ve kötü bir çocukluk dönemi geçirmiş, bir kaza sonucu onu çok seven abisini kaybetmiştir. Bu kazanın ardından babası tarafından reddedilen Ali’ye Bilecik’te doktorluk yapan Adil Hoca yardım eli uzatarak onu evlat edinmiş ve tüm okulları birincilikle bitirmesini sağlayarak hayali olan doktorluk mesleğine kavuşmasına yardımcı olmuştur. Savant sendromu nedeniyle fotografik hafızası mükemmel olan Ali, gördüğü her şeyi hatırlayabilmektedir. Bu özelliği ona mesleğinde çok fayda sağlayacaktır. Dizide Doktor Ali Vefa, asistan olarak girdiği hastanedeki tüm insanların hayatına dokunacak, orada yalnızlığından kurtularak aile olmayı öğrenecektir. Ayrıca güçlü hisleri ve sınırsız sevgisi ile de insanların kendilerini ve hayatlarını sorgulamasına sebep olacaktır. Hastalara şifa, umutsuzlara deva olacak Ali kısa sürede tüm hastanenin göz bebeği haline gelecektir.

Savant Sendromu Ve Otizm

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

savant sendromu ve otizm

Savant Sendromu Ve Otizm

mantik-sorulari

Mantık Soruları Ve Cevapları