Gündem

Mr. Robot 4. Sezon ile Birlikte Ekranlara Veda Ediyor

USA Network tarafından 2015 yılında yayın hayatına başlayan, Sam Esmail tarafından kaleme alınmakta ve yönetilmekte olan sevilen dizi 4. sezon ile birlikte hayranlarına veda edecek.

Emmy Ödülü sahibi Rami Malek’in başrolde yer aldığı sevilen psikoloji-dram ve teknoloji dizisi Mr. Robot, 4. sezon ile birlikte ekranlara veda edecek. Final sezonu beklendiği gibi 8 bölümden değil, yapılan değişiklik ile beraber 12 bölümden oluşacak.

Mr. Robot 4. Sezon'da Veda Ediyor

Kısaca Mr. Robot

2015 yılında USA Network tarafından yayına başlayan dizinin senaristi ve yönetmenliğini Sam Esmail üstlenmektedir. 4. Sezon’da final yapacak dizinin 3. sezon finali ise 2017 Aralık ayında yayınlandı.

Rami Malek tarafından canlandırılan Elliot Alderson, gündüzleri siber güvenlik mühendisi, geceleri ise hackerlık yapan bir siber korsandır. Çocukluğundan beri ailevi şiddete maruz kalan ve asosyal bir karakter olan Elliot, psikolojik sorunlarla mücadele etmektedir. Bu psikolojik sorunların yansıması gece yaptığı hack işlerinde görülür. Geceleri sevdiği insanlara ve ailesine zararı dokunan kişilere, bilgisayarları vasıtasıyla zarar vermeye çalışır ancak bir gün yer altı hacker grubu Fsociety’nin içine girmesiyle bütün hayatı değişir ve kendini dünya çapında yankı uyandıracak eylemlerin ortasında bulur.

Dizi 5. Sezon Onayını Almıştı

Mr. Robot, 3. sezon sonunda iyice yükselen reytingler sonucunda 5. sezon için yayıncı kuruluştan onay almış ve geleceğini iki sezon daha garantilemişti. Ancak dizinin yapımcısı Sam Esmail, yaptığı açıklama ile 4. sezonun final olacağını ve son sezonun bölüm sayısının ise 8’den 12’ye çıkarttıklarını da duyurdu. Bölüm artırımı muhtemelen 5. sezonda planlanan senaryoların 4. sezona dahil edilmesinden kaynaklanıyor olabilir. Final sezonu konu olarak ise Elliot Alderson tarafından gönderilen bir mailin sonuçlarına odaklanacak.

Sam Esmail Final Kararını Duyurdu

Sevilen dizinin yaratıcısı Sam Esmail, konuyla ilgili Holywood Reporter’a verdiği röportaj doğrultusunda tüm iddiaları kabul etti. Yaptığı açıklama ise şu şekilde: “Mr. Robot’u ilk yarattığımda, küçük ve kült bir kitleye sahip niş bir dizi olacağını düşünmüştüm. Ancak son üç yılda bundan çok daha fazlası oldu. İlk günden beri ir kapanışa doğru ilerliyordum ve buna sonunda ulaştığımıza karar verdim.” Ekipte kimsenin finali istemediğini belirten Esmail açıklamasına şöyle devam etti: “Ekip ve diğer herkes diziye veda etmek istemedi, ancak Elliot’un kaçınılmaz sonuna doğru olan yolculuğuna herkes saygı duyuyor. Bu nedenle 4. sezonda final yapacağız. Mr. Robot hayranlarına üç yıldır süren destekleri için teşekkür ederim, finali sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.”

Yapılan açıklamaya bakarsak son sezonda işlerin kızışacağını anlayabiliriz. Mr. Robot’un dördüncü ve son sezonunun çekimleri kış aylarında başlayacak ve 2019 içerisinde yayınlanacak.

Game of Thrones 8. Sezon

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu