in

Mount & Blade II: Bannerlord

Mount and Blade 2

Merhaba oyunseverler. Mount & Blade II: Bannerlord sonunda oyunseverlerle buluştu. 27 Eylül 2012’de duyurulmasının ardından TaleWorlds ekibi bizleri yeni bir Mount & Blade oyunu ile tanıştırdı. Bannerlord’a geçmeden önce Mount & Blade serisini ve yapımcısı TaleWorlds’u tanıyalım.

Kimdir bu Taleworlds? Nedir bu Mount & Blade?

TaleWorlds, bağımsız video oyunları geliştiren bir Türk oyun firmasıdır. Firma, 2005 yılında Ankara şehrinde kurulmuştur. Türk oyun firmamız ilk defa Windows için Mount & Blade oyununu geliştirmiştir. Oyun rol yapmaya dayalı bir orta çağ oyunu. Yani bu oyunda yapacağımız tek şey savaşmak değil. Aynı zamanda diğer karakterlerle de etkileşimde bulunuyoruz. Kılıçlarımız, büyüdükçe kuracağımız krallığımız, askerlerimiz ile geniş detaylı bir oyun serisi Mount & Blade.

Seri toplamda son çıkan oyun ile 4 oyunu barındırıyor. Mount & Blade, Mount & Blade: Warband, Mount & Blade: With Fire & Sword ve 30 Mart 2020 tarihinde bizlerle buluşan son oyun Mount & Blade II: Bannerlord. İlk çıkan oyun çok oyunculu moda sahip değildi. Warband’ın çıkmasıyla beraber oyun online olarak da oynanabilir hale geldi.

Mount & Blade II: Bannerlord

Hemen yeni çıkan Mount & Blade II: Bannerlord’a geri dönelim. Oyun severler bu oyunu tam 8 senedir beklemekte. 8 sene boyunca bekleyince de oyunun genel detayları açısından beklentiler bu oyun için hayli yüksek oldu. Ve sonunda 30 Mart 2020 tarihiyle beraber oyun erken erişim şeklinde kullanıcılara sunuldu. Yani oyun aynı zamanda geliştirilmeye ve daha birçok güncelleme almaya devam edecek.

Oyun kendini bu uzun süreçte grafiksel ve oynanış olarak da kendini çokça geliştirdi. Oyunumuz tamamen açık dünyaya sahip. Ve haritası hiçte küçük değil. Bu bölgeye Kalradya diyoruz. Burada ister bir krallık kurun. İster haydut olun. İsterseniz bir tüccar. Oyunu şekillendirmek tamamen size kalmış. Tabii bunun yanında bir rol yapma oyunu olduğu için karakteriniz acıkacak, susayacaktır. Bu arada asla unutmayın oyundaki her NPC ile yani yapay zeka ile etkileşim halinde olacaksınız. Oyun size online modlarının dışında bir ana hikaye de sunuyor. Ordunuzla büyük savaşlara girip, savaş sırasında anlık olarak taktiklerinizi değiştirebilirsiniz.

Üstelik bundan önceki diğer oyunlara bir çok mod ekleyip oyunu çokça zenginleştirebilirsiniz. Oyun erken erişim olarak çıkmasına rağmen tamamen Türkçe. Zaten oyun yapımcımız da Türk bir firma. Oyun özellikle erken erişimde Türkçe olmayacak diye bilindiği için büyük tepki topladı. Fakat bir sürprizle oyun sadece iki dil İngilizce ve Türkçe ile çıkış yaptı. Tabi sadece bu diller bulunmayacak. Daha fazla dil gün geçtikçe eklenecektir.

Bannerlord, 149.99 ₺ ile satışa çıktı. Bu fiyat bizleri biraz üzse de bu kadar güzel oyun için değeceğini düşünüyorum. Steam üzerinden oyunu satın alabilirsiniz. Oyunla kalın.

Furkan POLAT

Half-Life Alyx Piyasada!

11 Comments

Leave a Reply

One Ping

  1. Pingback:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

erkekleri baştan çıkaran hareketler

Erkekleri Baştan Çıkaran Hareketler

kedi ve köpekten insana corona

Kedi Ve Köpekten İnsana Corona Virüsü Bulaşır Mı?