in

Mortal Kombat 11 Yayınlandı!

Mortal Kombat 11 Yayınlandı!

Oyun severlerin heyecanla beklediği Mortal Kombat 11 geçtiğimiz günlerde tüm platformlarda yayınlandı. Yaklaşık 25 yıla dayanan ve dövüş oyunları denildiğinde akla gelen ilk oyunlardan biri olan Mortal Kombat 11 çarpıcı görsel efektleri ve yeni karakterleriyle beğeniye sunuldu.

Mortal Kombat 11

Bugün sizlere Mortal Kombat 11’in Story(Hikaye) Modu’nun konusu ile ilgili sorulara yanıt vermeye çalışacağız. Bildiğiniz gibi Mortal Kombat XL sürümünde Shinok (Raidenin Babası) Cassandra Cage tarafından yenilgiye uğratılmıştı. Raiden Shinok’u bir dağa zincirleyerek eziyet ediyordu. Raiden Shinok’un tılsımını üzerinde taşımaya başladığı günden bu yana yavaş yavaş kötüleşen bir karakter halini almış en sonunda ise Dark Raiden’e dönüşmüştür.

ÖLÜMCÜL DÖVÜŞ

Mortal Kombat 11 Yayınlandı!

Hikayenin başlangıcında Raiden Shinok’a mağarada eziyet ederken kafasını kesip taraftarlarına korku salmayı planlayamamıştır ancak Elder God’lar Raiden’ın tarihin dengelerini bozduğunu bu sebeple zamanın yeniden şekillendirilmesini istemişlerdir. Raiden Shinokun kesik başını mağarada bırakıp Sonya Blade’in askeri birliğine ışınlanır.

Liu Kang ve Prenses Kitana başta olmak üzere Shinok’un şeytani gücü altındakilerin bulunduğu Shinok’un Katedralinde bir kasada gizli tutulan gücü ve Netherrealm Ordularını yok etmek için Sonya ve birlikleriyle harekete geçerler.

Plan gayet açıktı; Raiden Netherrealm Orduları oyalayıp Sonya ve birliğine zaman kazandıracak birlik ise Katedral’in içerisine yerleştireceği patlayıcılarla Katedral’i yok edeceklerdi. Böylece Earthrealm üzerindeki tüm tehditler ortadan kalkacaktı. Planlandığı gibi Raiden Katedral çevresinde hazır bulunan Netherrealm askerlerini yıldırımlarıyla oyalar.

Birlik Katedral’e sızar ve patlayıcıları kolonlara yerleştirir. Ancak o esnada Liu Kang ve Kitana yanında bir grup askeriyle birlikle çatışmaya girerler birlik çatışma esnasında ikiye bölünür. Birliğin bir kısmı Liu Kang’in saldırısına uğrar.

Liu Kang ikiye bölünen ekibin arasındaki duvarı yıkarak saldırıyı püskürtmüştür. Yıkıntıların altında kalan Sonya ekibin geri kalanına toplanı üsse dönme emrini vermiş ve patlama için geri sayımı başlatmıştır. Ekip Katedral’den çıkmış ve kaçarken şiddetli patlamaya tanık olmuşlardır. Patlama sonrası Liu Kang ve Kitana Katedral’in gününü kaybettiklerini düşünürken, Elder Godlar’dan biri olan zamanın koruyucusu Kronika zamanı geriye alıp Katedral’i tekrar inşa etti. Bu sadece yeni bir başlangıç anlamına geliyordu.

ZAMANIN KUMLARI

Mortal Kombat 11 Yayınlandı!

Kronika Liu Kang ve Kitana zamanı geri alıp, Raide’nin doğal dengeyi bozması sebebiyle yok edileceğini Raiden’ın olmadığı yeni bir çağ inşa edeceğini söyler. Zamanın kumları geriye doğru akar ta ki ilk Mortal Kombat tarihine kadar uzanır.

Shao Kahn ölmüş yerine ise General Kotal geçmiştir. Shao Kahn’a bağlı herkesi idam eden Kotal Kahn arenada bir idamı daha yaparken zaman geriye akar…

Arenayı bir toz bulutu kaplar ve içerisinden Shao Kahn , Raiden başta olmak geçmişteki Mortal Kombat dövüşçüleri çıkar. Arenadayı dolduran kalabalık ve Kotal Kahn şaşkınlık içerisindedir.
Diğer tarafta ise üsse Sonya’sız dönen birlikte zamanın geri akmasından etkilenmiştir, öyle ki bir an da Johnny Cage geçmişteki kendisiyle konuşuyor patlamada ölen Sonya canlı ve genç haliyle orada bulunuyordu.

Outwolrd’de ise tam bir şaşkınlık hakimdi, Shao Kahn ile Kotal Kahn karşı karşıya gelirler. Shao Kahn tahtın kendisinin olduğunu ve Kotal’ın acınası olduğunu söyler. Bu sırada Raiden bunun bir büyü ve hepsinin bunun bir parçası olduğunu anlatmaya çalışır. Fakat Shao Kahn Kotal’a saldırır.
Bir taraf seçmesi gereken Raiden, Kotal’ı destekler. Shao Kahn ve dövüşçüleri yenilir o esnada D’Vorah bir portal açıp Shao Kahn’ı kurtarır.

Raiden Kotal Kahn’dan tüm gerçekleri öğrenir ve bu bozukluğu düzeltmek amacıyla Elder God’larla görüşmeye giderken geçmişten gelen Liu Kang ile Kung Lao’yu da tapınaklarını korumaya gönderir.

EJDERİN EFENDİSİ

Mortal Kombat 11 Yayınlandı!

Liu Kang ve Kung Lao kutsal tapınağa gelirler ancak gördükleri kan donduran cinstendir. Tapınak adeta bir mezarlığa dönüşmüş bütün keşişler acımasızca katledilmiştir.

Tapınaktaki katliamı yapanlar keşişlerin tuzaklarını aktif hale getirdiği için Liu Kang ve Kung Lao çok dikkatli ilerlemektedirler. Birkaç tuzak sonrası karşılarına Scorpion çıkar öfkesiyle hemen saldırıya geçer. Liu Kag tarafından yenilse de bir tuzağı aktif hale getirip ortadan kaybolur.

Liu Kang ve Kung Lao tuzağa düştükleri sırada Scorpion bu kez Jade ile birlikte ortaya çıkar. Jade kahramanlarımıza Raide’nin zamanla kötülüğü seçtiğini ve bütün yaşananların sebebinin Raiden olduğunu söyleseler de Liu Kang ve Kung Lao bunlara inanmaz ve Jade ile Scorpionu bir kez daha yenip yollarına devam ederler.

Raiden, Elder God’ların huzurundadır; tüm olup biteni anlamaya çalışır ve tanrılara bunu nasıl düzeltebileceğini sorar. Elder God’lar yaşamdaki dengeyi savunduklarından Raden’in meydana getirdiği bu karmaşa nedeniyle kendileriyle birlikte herkesin silineceğini söylerler.

Raiden bu durum karşısında savaşmak ister ve Elder God’lara nasıl bir yol izlemesi gerektiğini sorar. İçinde ilerde kötülüğe teslim olan Raiden olma kuşkusuna rağmen savaşmak ister. Elder God’lar Kronika’nın koruduğu kum saatinin bütün bu olayın anahtarı olduğunu ve onun yıkılmasıyla herşeyin normale dönebileceğini ancak bu görevin onun bazı fedakarlıklarıyla sonuçlanacağını bilmesi gerektiğini Raiden’a söylerler.

Lui Kang ve Kung Lao tapınakta ilerlerken gelecekteki şeytani formları karşılarına çıkıp Raiden’ın onları öldürdüğünü ve aynı sonu onlarında yaşayacağını söylerler. Liu Kang ve Kung Lao gelecekteki formlarını yenerler ancak bu kez de Kronika’nın savaşçısı olan Geras ile yüzleşmek zorunda kalırlar. Geras zamanın enerjisini tapınaktan almıştır Lui Kang onları geri almak için onunla yaptığı savaşı kazanır fakat zamanı durduran Geras, Kronika’nın da tapınağa gelmesi ile zamanın gücünü alıp Shao Kahn’a gider.

Raiden Lui Kang ve Kung Lao ile birlikte komuta üssüne giderek Kronika’yı yenmenin planlarını yapacaktır.

ATEŞ VE BUZUN EFENDİLERİ

Mortal Kombat 11 Yayınlandı!

Sektor, Cyrax Lin Kuei ve Shirai Ryu klanının üyelerini kaçırıp onlara işkence ve sibernetik deneyler yaparak bir siber ordu oluşturmuştur. Sub Zero klanından geriye kalanları kurtarmak ve Sektor’u cezalandırmak istemektedir. Hanzo Hasashi namı değer Scorpion, Sub Zero’ya yardım için yanındadır. İkili gizlice Sektor’un klanına girerler ve içerde kopmuş insan parçalarını görünce Sub Zero oldukça üzülür ve Scorpion intikamını alacaklarının sözünü verir.

Cyrax Frost ile siber ordu üretirken Sub Zero ve Scorpion gizlice yanlarına gelirler. Sub Zero Frost’u bir darbeyle dondurur. Scorpion Sektor’u yakalamaya çalışır ancak Frost buzun etkisinden kendini kurtarmayı başarır. Sub Zero Frost’un bu ihaneti karşısında çok sinirlenir ancak Frost, Kronika’nın safında olmayı tercih eder.

Sub Zero Frostu yener ve Cyraxle savaşan Scorpion’un yanına gider ve Cyrax siber askerlerini de arkasına alarak ikiliye saldırmayı planlar.

Sub Zero, kardeşini yener Noob Saibot gölgelere karışıp oradan uzaklaşır. Scorpion ve Sub Zero Cyrax’in yanına gider ve tüm olan biteni ona anlatırlar. Tüm olanlardan pişman olan Cyrax Sub Zero ve Scorpionun safına geçer. Cyrax Sub Zero ve Scorpiona Cyber Lin Kuei’nin iletişim sistemini çökertip fabrikayı kapatacağını söylediği sirada içeri Sektor girer Scorpion Sub Zeroy’la Cyrax’e gidip iletişim sistemini çökertmelerini Sektor ile kendisinin karşılaşacağını söyler. Scorpion Sektor’u yener ve Cyrax Cyber Lin Kuei’nin iletişim sistemini çökertir. Kendisininde bağlı olduğu güç sisteminide çökertir ve yere yığılır Scorpion onu eski haline dönüştüreceği sözünü verip Raiden’in yanına gitmek için oradan ayrılır.

Sektor yerde hareketsiz yatarken, Geras beraberinde Kano ve Erron Black’le Cyber Lin Kuei’ye gelirler amaçları Sektor’u düzeltip ondan binlercesini üretmektir.

Askeri üste Jacqui Briggs babası Jax’e ulaşamamaktadır. Jax savaşta aldığı psikolojik ve fiziksel darbeleri öne sürüp ordudan ayrılmış adeta kendini sessizliğe mahkum etmiştir. Kendini yalnızlığa mahkum eden Jax’in yanına gelen Kronika, ona daha iyi bir hayat vaad ederek kendi safında savaşmaya ikna etmiştir.

 

Mars’ta Deprem Tespit Edildi!

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

jojoba yağının faydaları

Jojoba Yağının Faydaları Nelerdir?

Survivor Yusuf ve Hikmet Ne Ceza Aldı?

Survivor Yusuf ve Hikmet Ne Ceza Aldı?