Astroloji

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir?

Mısır mitolojisinde toplam 12 tanrı ve burç takviminde 7-21 günlük 28 dönem bulunuyor. Alışkın olduğumuz hayvan takviminden değişik olarak, Mısır “tanrı-çemberinin” temelinin Ay takvimi olduğu ve her bir tanrı için ortalama sürenin 13 gün (ayın 2 haftası ya da yarısı) olduğu ortaya çıkıyor. Hayvan takviminde burcunuzun ne olduğunu biliyorsunuz, peki Mısır mitolojisine göre burcunuz nedir?

Mısır Mitolojisine Göre Burç Tarihleri

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir?  Mısır burcunda, tüm yıllık döngü küçük zaman dilimlerine bölünmüştür. Her biri, sadece bir kişinin hayatını önceden belirlemeyen, aynı zamanda kendisine ait karakterin özelliklerini veren, gizli bilgi veren, doğaüstü süreçleri kontrol etmenin bilmecelerini ortaya çıkaran bir tanrı tarafından yönetildi. Mısır Zodyak 12 işaret içerir: Nil, Amon-Ra, Mut, Geb, Osiris, Isis, Toth, Horus, Anubis, Seth, Bastet, Sekhmet. Nil dışındaki her işaret, Mısır tanrısı veya tanrılarını sembolize eder.

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir?

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir? Önce bir tarihlerini kontrol edin ;) 

Sekhmet : 29 Temmuz – 11 Ağustos, 30 Ekim – 7 Kasım.

Bastet : 14 – 28 Temmuz, 23 – 27 Ekim, 3 – 17.

Seth : 28 Mayıs – 18 Haziran, 28 Eylül – 2 Ekim.

Anubis : 8 – 27 Mayıs, 29 Haziran – 13 Temmuz.

Horus : 20 Nisan – 7 Mayıs, 12 – 19 Ağustos.

Thoth : 1 – 19 Nisan, 8 – 17 Kasım.

Isis : 11 – 31 Mart, 18 – 29 Aralık, 19 – 31.

Osiris : 1 – 10 Mart, 27 Kasım – 18 Aralık.

Geb : 12 – 29 Şubat, 20 – 31 Ağustos.

Mut : 22 – 31 Ocak, 8 – 22 Eylül.

Amon-Ra : 8-21 Ocak, 1 – 11 Şubat.

Nil : 1 Ocak – 7 Haziran 19-28 Eylül 1 – 7, 18 – 26.

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir?

Mısır mitolojisine göre burcunuz nedir sorusunun cevabı tam da aşağıda:

Nil : 1 Ocak – 7 Haziran 19-28 Eylül 1 – 7, 18 – 26 Kasım

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Nil bir şeyin başlangıcını temsil eder. Bu burcun insanları çok huzurlu bir karaktere sahiptir ve çatışmalardan hoşlanmaz. Bazen tutkuların gücü altında olabilirler, ancak bu zamanlarda akıllıca davranırlar. Genellikle ruh hallerini değiştirirler. Sakin ve huzurlu olabilirler ve sonra aniden kızarlar. Bu burcun insanları mükemmel gözlemcilerdir. Diğer insanlarla mükemmel iletişim kurarlar. Nil burcu insanları, refah fırsatlarını hayal etmeyi seven ve barışçıl ve barış dolu bir hayatın nasıl yaşanacağını bilen analistlerdir. Kendilerini ince şeylerle kuşatmayı severler. Ayrıntılara karşı dikkatli davranırlar ve her zaman huzur içinde gitmeye çalışırlar. Herhangi bir eyleme devam etmeden önce, her şeyin güvenli olduğundan emin olmayı tercih ederler. Bunlar çok pratik insanlardır. Nil burcunun insanları ciddi ve pratik, çalışkan, analitik zihnine karşılık gelen etkinlikleri seçerler.

Amon-Ra : 8-21 Ocak, 1 – 11 Şubat

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Amon-Ra, koruma tanrısıdır ve tanrıların kralı olarak kabul edilir. Mısır tanrısı Amon-Ra’nın burcunda doğanlar, yetenekli ve iyimserdirler. İyi liderler olurlar ve diğer insanlara ilham verirler. Amon-Ra insanları her zaman kendilerine güvenir ve her şeyi kontrol altında tutarlar. İyimserlikleri sayesinde, çoğu zaman mutlu olurlar. İç seslerine güvenebilirler. Ayrıca iç seslerini başkalarına yardım etmek için kullanırlar. Çok başarılı ve şanslıdırlar. Danışmanlık, eğitmen veya motivasyon lideri olarak kariyerlerini geliştirebilir, başkalarını geliştirmeleri için ilham verirler. İnsanlar genellikle tavsiye için onlara gelir. Amon-Ra insanları mükemmel kararlar verirler. Bu burcun temsilcileri zekidir ve çoğu zaman lider olurlar. Amon-Ra insanları bilgelik ve cesaret dolu, irade ve gayretin gücüne sahiptir.

Mut : 22 – 31 Ocak, 8 – 22 Eylül

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Mut kadın ve anneyi sembolize eder. Mısır mitolojisinde Mut, ilahi anneyi de sembolize eder, “dünyanın annesi” anlamına gelir. Mut’un burcunda doğan insanlar eğitimciler ve savunuculardır. Onlar iyi ebeveynler olma eğilimindedirler. Çoğu zaman sadece en yakın insanlara açılan en derinlerindeki hislerini ve düşüncelerini genelde gizlerler. Çok utangaç olabilirler. Sadece birisine yakınlaşarak, bilgilerini, bilgeliğini ve cömertliğini gösterirler. Yaşamdan ne istediklerini açıkça bilirler ve hayallerini gerçekleştirmeye odaklanırlar. Başkalarını cazibeleri ve sabrı ile nasıl çekeceklerini bilirler. Mut insanlarının mantıklı ve pratik bir düşünce tarzı vardır. Mantıklı düşünürler, bu yüzden yanlış olduklarını kanıtlamak zor olabilir. Samimi fakat yine de gizemlidirler. Ruhsal gelişim, felsefe ve mistisizm ile ilgilenirler.

Geb : 12 – 29 Şubat, 20 – 31 Ağustos

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Eski Mısır mitolojisinde, Geb, dünyanın tanrısıydı. Osiris, Seth, Isis ve Nephthys’in babasıydı. Kahkaha depremlerinden başladığına inanılıyordu. Geb’in tarihlerinde doğan insanlar iyi bir sezgiye sahiptirler. Zaman zaman aşırı duygusaldırlar, ancak bu çekicilik diğer insanları çeker. Geb’in burcunda doğan insanlar, çok güvenilir arkadaş olurlar. Çok hassas olabilirler, ancak her zaman havalı kalmayı başarırlar. Diplomatik olurlar ve her zaman harekete geçmeden önce düşünürler. Utangaç olabilirler, ama gerekirse, oldukça ısrarcıdırlar. İyi hafızaları vardır ve başkalarının onlar için ne yaptığını asla unutmazlar. Dünya ve çevre için yararlı olan faaliyetlerden etkilenirler. Öğretim, danışmanlık veya edebiyat ile ilgili meslekler onlara uygun olacaktır.

Osiris : 1 – 10 Mart, 27 Kasım – 18 Aralık

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Osiris’in burcunda doğan insanlar, çift karaktere sahiptir. Çok enerjik ve güçlü olabilirler, ama aynı zamanda kararsız olabilirler. Çabalama konusunda iyidirler, iyimser ve çok cömerttirler. Zekası ve karizması sayesinde, bu burç altında doğmuş insanlar ticaret veya eğitim alanında başarılı bir kariyer yapabilirler. Liderler doğarlar ve amaçlarına ulaşmak için bu beceriyi güvenle kullanırlar. Bugünü yaşarlar ve her zaman enerjiyle doludurlar. Her şeyden önce kendilerini düşünürler. Diğer insanlarla iletişimde direk olarak farklılık gösterirler ve her zaman söylediklerini kastederler. Başkalarına yardım etmeyi çok severler. Bu burcun insanları çok bağımsız ve birilerinden emir almayı sevmezler. Bu nedenle, onları çalıştırmak zordur. Kendi işlerine sahip olmaları en iyisidir. Osiris’in insanları girişimci, kendine güvenen kişilerdir ve amaçlarını uygular.

Isis : 11 – 31 Mart, 18 – 29 Aralık, 19 – 31

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Isis doğanın annesi ve tanrıçasıdır. O çocukların, yoksulların ve ölülerin hamisidir. O, Geb ve Nut’un kızı ve Osiris, Seth ve Nephthys’in kızkardeşidir. Erkek kardeşi Osiris ile evlendi ve Horus adında bir oğul doğurdu. Bu burcun insanları çok açık ve dürüsttür. Bazıları onları çok aptal ve açık olarak görüyor olsa da diğerleri doğrudan iletişim tarzlarını takdir ediyor. Girişimci ve kaygısız insanlarla romantik bir ilişki ararlar. Başkalarına tavsiye vermek isteyen sosyal insanlardır. Isis insanlarının iyi bir mizah anlayışı vardır. Bu burcun insanları herhangi bir engelin yoluna girmesine izin vermeyecektir. Şanslıdırlar ve tüm kaynakları kullanabilirler. Sanat, pazarlama veya eğlence alanlarında başarılı olabilirler. Bir takımda iyi çalışırlar ve kendi kendine yeterlidirler. Bu onları arkadaşları arasında popüler hale getirir.

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir?

Thoth : 1 – 19 Nisan, 8 – 17 Kasım

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Thoth ayın, bilginin ve bilgeliğin tanrısıdır. Yazının yaratıcısı olarak bilinir. Mısır astrolojisinin bu burcunda doğan insanlar sorunları mükemmel bir şekilde çözebilirler. Bilgilerini başkalarıyla paylaşmayı severler. Doğal olarak, çoğu zaman öğretmen ve akıl hocası olurlar. İnsanlarla iyi iletişim kurarlar ve yazar ya da gazeteci olabilirler. Bu işaretin insanları iyi bir belleğe sahiptirler ve birilerinin kendilerine olan yardımını ya da nazik bir jestini asla unutmazlar. Her zaman kendilerini geliştirmek için yol ararlar. Romantik bir ilişkide dürüst ve doğrudurlar. Aynı değerlere sahip insanlardan etkilenirler. Thoth’un burcunda doğan insanlar bilgi almaktan hoşlanırlar, böylece hayat boyu öğrenenler olabilirler. Onlar sabırlıdırlar, bu yüzden yapacakları şeyin gerekli bilgiyi kazanmaya yardımcı olup olmadığını öğrenmeye hazırdırlar. Çok yaratıcılar. Her zaman, iş dünyasında başarıya ulaşmaya yardımcı olacak pek çok yeni ve yaratıcı fikirleri vardır.

Horus : 20 Nisan – 7 Mayıs, 12 – 19 Ağustos

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Osiris ve Isis’in oğlu Horus, Hora olarak bilinir. Eski Mısır mitolojisinde, yıldızları ve gökyüzünü simgeler. Horus’un burcu altında doğan insanlar çok cesur ve risk için hazırdırlar. Bunlar çok karizmatik kişiliklerdir. Her zaman iyimserdirler ve herhangi bir meslekte başarılı olurlar. Bunlar, başkalarını motive eden ve ilham veren liderlerdir. Horus insanlarının güçlü bir iradesi var ve inatçı olabilir. Ailelerinin ihtiyaçlarını kendi üzerlerine koyarlar, sevdikleri kişilerin yararı için özverili davranırlar. Bu burcun altında doğmuş insanlar çalışkan ve başkalarıyla iyi geçinirler. Çok pratik ve zekidirler, ihtiyaç duyan kim varsa koruyacaklardır. Çok ünlü politikacılar, kamu figürleri ve psikologlar olabilirler.

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir? sorusunun cevabı için okumaya devam edin. 

Anubis  8 – 27 Mayıs, 29 Haziran – 13 Temmuz

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Mısır mitolojisinde Anubis, yeraltı dünyasının koruyucusudur. Anubis’in burcu altında doğan insanlar çok tutkulu ve yaratıcıdır. Çok duygusal ve duyarlılar, genellikle yalnız çalışmak isterler. Duyguları çok belirsiz olabilir. İçe dönük olmalarına rağmen, bu burcun insanları, diğer insanlardan saygı görmeye neden olan güvenleri yayarlar. Fikirlerini özgürce ifade ederler. Anubis burcunun insanları çok anlayışlı ve muhafazakârdır. Çok dikkatlidirler ve çoğu zaman diğer insanların düşünceleri hakkında önceden bilgi sahibi olurlar. Eğitim ve psikoloji ile ilgili mesleklere ilgi duyarlar. Birkaç yıl içinde ulaşmasalar bile, hedeflerini asla terk etmezler. Bu burcun insanları mükemmel doktorlar veya hemşireler olabilir. İlişkilerde, sevgi ve şefkatlidir. Ailelerine ve evlerine bakmaktan mutludurlar.

Seth : 28 Mayıs – 18 Haziran, 28 Eylül – 2 Ekim

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Mısır mitolojisinde, Seth kaosun tanrısı olarak bilinir. Bu Mısır burcunda doğmuş insanlar her zaman değişim ararlar. Macera ve heyecan için tüm hayatı aramakla geçirebilirler. Kendilerine yüksek hedefler koyarlar ve elde edene kadar durmazlar. Bunlar kaybetmek ya da ikinci sırada olmak istemeyen liderlerdir. Sorunları daima kararlılıkla ve azimle çözerler. Seth insanları, hiç kimse için kendi ilerleyişlerini feda etmeyecektir. Bu burcun insanları çok sosyal ve karizmatiktir. Dikkat merkezi olmayı severler. İyi bir motivasyon konuşmacısı, satıcı veya bakan olabilirler. Seth insanları sessizlik ve yalnızlık için eylemleri tercih ederler. Sürekli ilerlemeyi severler. Her zaman ek bilgi ve bilgi ararlar. Çok iyi bilinmeyen alanlarda lider olma eğilimindedirler.

Bastet : 14 – 28 Temmuz, 23 – 27 Eylül, 3 – 17 Ekim

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Mısır mitolojisinde Bastet kedilerin tanrıçası ve zevk tanrıçası olarak bilinir. Kadınları, doğurganlıkları ve sevgiyi korur. Bastet’in işareti altında doğan insanlar her zaman denge ve barış ararlar. Yüzleşmekten ve stresli durumlardan kaçınırlar. Çok güçlü sezgilere sahipler ve hatta psişik olabilirler. Sezgi, insanların gerçek motiflerini görmelerini sağlar. Bastet burcunun insanları, hayattan zevk almayı seven büyüleyici kişiliklerdir. Kendilerini hoş şeyler ile kuşatırlar. Müzikten ve sanattan ilham alırlar. Romantik ilişkilerde, sadık ve özverili ortaklardır. Çok duygusal ve hassaslar ama aynı zamanda sevdikleri insanları da korurlar, şefkatlidirler. Bastet’in burcu altında doğan insanlar gizemlidir, sırlar ve okültizm tarafından çekilirler. Okültizm veya metafizik ile ilişkili aktivitelerde bulunabilirler.

Sekhmet : 29 Temmuz – 11 Ağustos, 30 Ekim – 7 Kasım

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz

Mısır mitolojisinde, Sekhmet savaş tanrıçası olarak bilinir. Ayrıca bir şifacı olarak kabul edilir. Mısır Sekhmet burcunda doğan insanlar ikili bir kimliğe sahipler. Bir yandan, disiplinli ve sıkı, diğer taraftan, özgürdür  ve herhangi bir kısıtlama olmaksızın sadece akışla bırakırlar. Bu burcun insanları, görev ve adalet duygusu olan mükemmeliyetçilerdir. İyi yargıçtırlar ve lider olabilirler. Sekhmet burcu insanlar çok profesyoneldir ve gizliliği koruyabilirler. Birçok insan onlara disiplin ve iyilik için saygı duyar. Ana hedefleri daima onurlarını korumaktır. Onlar için bu, hedefe ulaşmak kadar önemlidir. Sekmet insanları iktidarda kalmak için çok iyidirler, ama aynı zamanda gönüllü olabilirler. Çok iyimserler ve her engelde bir hayır olduğunu düşünürler.

Mısır Mitolojisine Göre Burcunuz Nedir? yazısını bitirdiniz şimdi de bildiğim burçlardan devam edeyim diyorsunuz. O zaman , Yengeç Burcu Özellikleri yazımıza göz atın :) 

İlgili Makaleler

11 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu