in

Milyonlarca Kişiye Elektrik Müjdesi

milyonlarca

Milyonlarca kişi, elektrik tüketimi konusunda yetkililerden gelecek haberi beklerken müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi!

Milyonlarca Aileye Elektrik Müjdesi

Adalet ve Kalkınma Partisi grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada, sosyal yardımdan faydalanan kişilerin aylık elektrik faturasında devletin kolaylık sağlayacağını duyurdu. Buna göre yaklaşık 2,5 milyon kişinin aylık elektrik tüketiminden 150kw/saatlik kısmı devlet tarafından karşılanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu projenin hayata geçmesi halinde sosyal yardım alan vatandaşların her ay yaklaşık olarak 80 liralık elektrik faturasının karşılanabileceğinin altını çizdi. Yapılacak bu düzenlemenin ayrıntılarını ise vatandaşlar merakla bekliyor.

Ana Muhalefet Sorunu

Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Chp genel başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’na sert eleştiriler yöneltti. Kılıçtaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimlerine aday olmamasını gündeme getiren Erdoğan, ana muhalefetin Türkiye’nin en büyük sorunu olduğunu dile getirdi.

Artık milyonlarca kişi yüksek faturalar nedeniyle bazı tasarruf yöntemlerine başvurmakta. Çareyi tasarrufta arayanların sayısının artması, tasarruf yöntemlerinin de yeniden gündeme gelmesine ve bu konuda daha profesyonel çalışmaların yapılmasına zemin hazırladı. Tasarruf politikası izlenen kulvarların başında ise elektrik geliyor. Gereksiz elektrik tüketiminin önüne geçmek için insanlar bir taraftan uzmanlara başvururken diğer yandan da hükümetin bu konuda ciddi bir çalışma yapmasını bekliyor. Yapılacak çalışmalar ile ilgili müjdeyi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, grup toplantısının ardından yaptığı açıklamayla duyurdu.

 

 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Şehirleri Yazı Dizisi: Gaziantep

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

LG Q9 Resmi Olarak Tanıtıldı!

Ruh Eşi

Ruh Eşi Kimdir?