Gündem

Micheal Jackson Hakkında Hiç Bilinmeyenler

Popun kralı olarak bilinen Micheal Jackson, aynı zamanda önemli bir popüler kültür ögesi olarak da dikkat çekiyor. Sahip olduğu müzikal yeteneğini hiç kimsenin bugüne kadar kullanamadığı bir şekilde kullanmayı başardı. Onun en büyük başarılarından biri müziklerinin en az videoları kadar başarılı olmasıydı. Gelin pop müziğin kralı hakkında bilinmeyenlere birlikte göz atalım.

Micheal Jackson Bir Boksör Olacaktı

29 Ağustos 1959’da Indiana’da doğan Micheal Joseph Jackson’ın babası hem boksör, hem metal işçisi hem de bir gitarist idi. Ayrıca babası Joseph Jackson, vinç operatörü olarak da çalışıyordu. Annesi Katherine Esther Scruse Yahova’nın Şahitleri tarikatına bağlıydı ve bir mağazada yarı zamanlı olarak çalışırdı. Ailesi oldukça geniş olan Micheal Jackson’ın 3 kız kardeşi ve 5 erkek kardeşi olduğu biliniyor.

Micheal Jackson Kolay bir Çocukluk Geçirmedi

Ünlü şarkıcının babası, MJ’e ve onun erkek kardeşlerine sıkça şiddet uygulardı. MJ ve kardeşleri, sürekli olarak duygusal ve fiziksel şiddete maruz kalırdı. Yapılan bir röportajda Micheal Jackson, babasının kendisini ve kardeşlerini bir kırbaçla dövdüğünü anlatırdı.

İlk Müzik Deneyimleri

Sanatçı, müzik dünyasına ilk adımını babasının 1965 yılında kurduğu Jackson Brothers adlı grup ile attı. Kendisi ve Marlon, ön vokalde iken geri vokalde ise kardeşleri Jackie, Tito ve Jermanie bulunuyordu. Atmışların sonu yetmişlerin başında Jackson Brothers birçok şarkı kaydetmeyi başardı. Bu şarkıların arasında Big Boys, The Love You Save ve Got to Be There adlı parçalar da bulunuyor. Ayrıca Micheal Jackson’un ilk performansını 5 yaşındayken yaptığı biliniyor.

Sıra Dışı Müzik Deneyimi

Micheal Jackson tarafından yazılan Billie Jean şarkısı, MTV tarafından ödüle layık görülen ilk siyahi şarkısı olarak bilinir. 1983 yılına gelindiğinde ise şarkıcının Thriller isimli albümü 65 milyonun üzerinde bir satış yaparak kırılması güç bir rekora imza attı. Ayrıca bu albüm tüm zamanların en çok satan pop albümü olarak dikkat çekiyor. 1987 yılında yaklaşık 43 milyon seyirci, Micheal Jackson’ın efsanevi dansı The Moonwalk’ın ilk defa ortaya çıkışına şahitlik etti. Üstelik Popun kralı bugüne kadar en çok sayıda ödülü alan pop şarkıcısı olarak biliniyor.

Metallica Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. Bir efsaneydi. Öldülten sonra hakettiği değer ile bence anılmıyor.
    Gündeme gelmesi bile güzel olmuş

  2. Şarkılarını çok severdim bilmediğim birçok şeyi de bu yazı ile öğrenmiş oldum. Emeğinize sağlık :)

  3. Herkesin imrendiğim hayata ulaşmak için büyük bir mücadele vermiş. Kolay değil. Ellerinize sağlık çok güzel bir anlatım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu