içinde

AğladımAğladım

Michael Schumacher Kimdir?

michael schumacher kimdir

Michael Schumacher kimdir? Formula 1’in efsane pilotlarından biridir. 7 kez dünya şampiyonu olmuş Alman asıllı Schumacher, Formula 1 tarihinin en başarılı pilotu ünvanını taşır.

TALİHSİZ KAZA VE BİTKİSEL HAYAT

2013 yılında Fransız Alplerinde bulunan Meribel kayak merkezinde bir kayak kazası geçirdi. Kafasına aldığı ciddi bir darbe sonucu ağır yaralanarak komaya girdi. Kaza geçirdiği tarihten bugüne tedavisi hala sürüyor. Temel yaşam fonksiyonlarında zorlanma olduğu da bilinenler arasında. Tam 7 yıldır yaşam mücadelesi veriyor. Michael Schumacher’in beyin doktoru üzücü bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamaya göre; bitkisel hayattan çıksa bile eskisi gibi olamayacağını belirten doktoru, kas ve iskelet sistemindeki deformeler yüzünden bedeninin değişime uğradığını belirtmişti. Ünlü pilota kök hücre tedavisi uygulandığını ancak bu tedavinin amacının ne yazık ki iyileştirme değil hayatta tutma amaçlı olduğunu da sözlerine eklemişti.

SON DURUMU

Schumacher, 7 yıl boyunca gördüğü tedavi sonucu komadan çıktı. Ancak hala yakınlarını tanımıyor ve ailesinin isteği doğrultusunda gelişmeler basından gizli tutuluyor. Bu yüzden de yeni haberler almak oldukça zor bir hal aldı. Basına sızan haberlerden biri, Schumacher’in bir operasyon için gizlice Fransa’ya götürüldüğü idi. Bir diğer haber ise pilotun İsviçre’de göl kenarında bir evde yaşadığı ile ilgiliydi.

Bayrak Hikâyeleri: İngiltere, ABD ve Fransa

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. Gençliğimde heyecanla beklerdim sıralamayı yapmaya çalışırdım abimle ikimizde hastasiydik yarışların Arabasına ağırlık koyduklarina dair söylentiler dolaşıp dururdu çünkü arabayla adeta dans eder, ucardi 🙂

  2. Gelmiş geçmiş en iyi formula 1 pilotu kendisi.. Kayak yaparken geçirdiği kaza çok üzücüydü.. Daha fazla yarışta izlemek isterdim kendisini..

  3. Gelmiş geçmiş en iyi F1 pilotu. Herkesin hafızasına kazınmış bir isim. Ve talihsiz bir kaza sonucu yatağa mahkum. Çok yazık 🙁

  4. Çocukken, gençken izlemekten keyif aldığım sayılı televizyon programlarındandı ve bunun sebebi de Schumacher’di… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

Yahudi Lobisi

Yahudi Lobisi Nedir?

Taksi şoförü

Taksi Şoförü, İstanbul’da Yasağı Deldi