Gündem

Meteorolojiden Kuvvetli Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle Antalya ve Muğla arasındaki kıyı şeridi olmak üzere Orta ve Doğu Karadeniz bölgeleri için kuvvetli fırtına uyarısı yaptı.

Bugün için kuvvetli fırtına uyarısı yapıldı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, yağışların Muğla ve Antalya bölgelerinde kuvvetli olacağı söylendi. Yine aynı bölgelerde yer yer kuvvetli ve şiddetli fırtına beklendiği de eklendi. Vatandaşlar ani sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.

Dikkatli ve tedbirli olun!

Yapılan açıklamada Antalya ve Muğla çevresinde yer yer kuvvetli fırtına (51-100 kilogram/metrekare) uyarısı yapıldı. Meteoroloji tarafından çatı uçması, baca gazı zehirlenmeleri, hortum oluşumu, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Kuvvetli fırtına uyarısı dikkate alınmalı!

Kuvvetli fırtına Marmara bölgesinin doğu kesimleri, Akdeniz’in orta kesimleri, İç Anadolu’nun güneyi ve doğusu, Karadeniz Bölgesi’nin orta ve doğu kesimlerinde görülecek. Gece saatlerinden itibarense Ege Bölgesi’nde görülecek. Gün içinde ise Marmara’nın güneyi, Ege ve Akdeniz’in batısında şiddetli bir şekilde görülmeye devam edecek.

Özellikle Antalya ve Muğla arasındaki kıyı şeridinde kuvvetli fırtınanın 100 kilometre/saat üzerine çıkabileceği söylendi.

Hava sıcaklıkları batı bölgelerinde mevsim normallerinin 2/6 derece üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normalleri seyrinde olacağı tahmin ediliyor.

Meteorolojiden Sağanak Yağış Uyarısı. 3 Bölgeye Dikkat.

Antalya’da ölü ve yaralılar var!

Antalya’da yaşanan hortum faciası ise Antalya’da 2 can aldı. Antalya’nın doğu kesimlerinde yaşanan kuvvetli ve şiddetli fırtına sebebiyle yaralananlar oldu. Çıkan hortumda ağır yaralanan bir vatandaş da hayatını kaybetti.

Finike-Kumluca bölgesinde ortaya çıkan hortum, hayatı felç etti. Yaklaşık 30 araş hortum sebebiyle kullanılamaz hale geldi.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu