Gündem

Meteoroloji’den Buzlanma Ve Don Uyarısı Geldi

Vatandaşları bilgilendiren Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından buzlanma ve don uyarısı yapıldı. Marmara ve Doğu Anadolu’da yaşayan vatandaşların dikkatli olması söylendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada buzlanma ve don uyarısı geldi. Açıklamaya göre Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğu bölgelerinde buzlanma ve don beklendiği söylendi. Marmara Bölgesi’nin de doğu ve iç kesimlerinde de yer yer pus ve sis hadisesinin gerçekleşeceği bildirildi.

İşte il il hava durumu

Meteoroloji’nin açıklamalarına göre ülke geneli az ve parçalı bulutlu geçecek. Gün itibari ile Denizli, Afyonkarahisar ve Uşak illeri ve çevreleri, 21 Mart 2019 öğle saatleri itibari ile de Muğla’nın doğu kesimleri, Burdur’un batı kesimleri, Antalya’nın batısı ve Denizli çevrelerinde kısa süreli sağanak yağışların beklendiği açıklandı. Yer yer gök gürültülü yağışların da olması bekleniyor.

Don ve buzlanma olacak!

Bu gece ve sabah saatlerinde Marmara Bölgesi’nin doğusu ile doğu ve iç kesimlerde yer yer sis ve pus olaylarının, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeydoğusunda da don ve buzlanma olaylarının görülmesi bekleniyor.

Hava sıcaklıklarında ise hissedilir bir fark olmayacak ve mevsim normallerinde seyretmeye devam edecek.

Ülke genelinde rüzgar şiddeti ise şu şekilde;

Rüzgarın, ülke genelinde kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde kuzeybatı yönünden hafif şiddette, zaman zaman orta şiddette, Marmara Bölgesi’nin batısı ile Kuzey Ege kıyılarında da kuvvetli olarak eseceği öngörülüyor.

Kiralık Kaleci Dönemi Başladı. Bir Tıkla Kale Bekçiniz Hazır.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu