Gündem

Meteoroloji Uyardı: Kar Geliyor

Kar geliyor! Kasım ayıyla birlikte soğuklar da iyice kendini göstermeye başladı. Hava sıcaklıkları düşüşüne devam ederken, meteoroloji de kar yağışı uyarısında bulundu. Yeni hafta ile birlikte yayımlanan hava durumu raporunda tüm yurtta yağışların olacağı görünüyor.

Kasım ayıyla birlikte sıcaklıklar düşmeye başladı. Yeni haftanın sürpriz haberi ise meteorolojiden geldi: Kar Geliyor

Yeni haftayla birlikte meteorolojiden de sürpriz bir haber geldi. Salı günü itibariyle Doğu Anadolu Bölgesi’nde başlayacak kar yağışı ile birlikte soğuk havaların da tüm yurtta etkili olacağı açıklandı. Salı günü Doğu Anadolu ve Bayburt, Kars, Ardahan, Erzurum gibi bazı şehirler beyaza bürünecek. Yeni hafta ve ilerleyen günlerde de tüm yurtta hissedilecek olan soğuk hava sebebiyle yurttaşların dikkat etmesi konusunda da açıklamalar yapıldı.

Bugün de neredeyse tüm yurtta hissedilen soğuk hava önümüzdeki hafta boyunca etkisini sürdürecek. Pazartesi günü Karadeniz Bölgesi’nde başlayacak olan sağanak yağış cuma, cumartesi gününe kadar Antalya’dan İzmir’e tüm yurdu etkisi altına alacak.

Ankara’da kar yağışı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni haftanın hava durumu açıklamasına göre Ankara’da sıcaklıklar hissedilir derecede düşüş yaşayacak. Perşembe ve cuma günü hava sıcaklığının eksilere düşeceğini söyleyen meteoroloji, Ankara’da kar yağışı beklediklerini açıkladı.

Kar İstanbul’a Kadar Geliyor!

Cuma günü ülkenin büyük bir bölümü soğuk havanın etkisi altına giriyor. Başta Karadeniz Bölgesi olmak üzere çoğu ilde sağanak yağışlar beklenirken, Doğu Anadolu’da yağmaya başlayan kar neredeyse İstanbul’a kadar gelecek. Perşembe ve cuma günleri Bolu’da da kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji uyardı

Bolu’da başlayan karla birlikte meteoroloji, yola çıkacak olanları da uyardı. Güzergahta bulunan yollarda oluşabilecek ani don olayları sebebiyle seyir halindeyken dikkatli olunması, şehir içi/şehirlerarası hız limitlerine dikkat edilmesi söylendi.

Meteoroloji uyardı Kar geliyor

Evsizleri ve sokak hayvanlarını unutmayın!

Tüm yurtta görülecek olan soğuk ve yağışlı hava sebebiyle evsizleri ve sokak hayvanlarını unutmamak gerekiyor. Soğuk havalarda sokakta denk geldiğiniz evsizleri, yaşadığınız ilin büyükşehir belediyesi ekiplerine ya da ilçe belediyesine bildirebilirsiniz.

Soğuk havalarda sokak hayvanları için bir tas su, bir kap mama bırakmayı ihmal etmeyin.

Sizler de Shall We? grubuyla birlikte sokak hayvanları için düzenlenen kedi evi etkinliklerine katılmak isterseniz buraya, etkinlikler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu