Gündem

Meteoroloji Son Dakika Uyarısı Yaptı

Meteoroloji son dakika açıklamasında tüm yurttaki vatandaşları uyarıldı. Türkiye Balkanlardan gelen soğuk hava dalgasının etkisine giriyor.

Meteoroloji son dakika uyarısı yaptı

Günler öncesinde açıklama yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tüm yurdun Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava etkisi altına gireceğini duyurdu. Hava sıcaklıkları Salı günü kuzeybatı bölgelerinde, Çarşamba ve Perşembe günü ise Türkiye’nin iç ve doğu bölgelerinde yaklaşık 8 ile 12 derece arasında azalacak.

Soğuk ve yağışlı havalar geliyor

Yapılan açıklamada Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne üzerinden gelen soğuk havanın kademe kademe iç ve doğu kesimlere doğru yayılacağı söylendi. Soğuk ve yağışlı hava Perşembe günü ile birlikte neredeyse tüm yurtta etkili olacak.

8 – 12 derece azalan sıcaklık

Çarşamba ve Perşembe günleri, iç ve doğu kesimlerde de sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek. 8 ile 12 derece arasında sıcaklık düşüşlerinin olacağını söyleyen Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcaklıkların mevsim normalleri altına ineceğini öngörüyor.

Bazı illerde beklenen hava durumu:

Ankara parçalı ve çok bulutlu 7 derece, İstanbul parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde yağmurlu 14 derece, İzmir parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu 15 derece, Bursa çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu 14 derece, Adana parçalı, çok bulutlu 16 derece, Antalya parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 18 derece, Erzurum parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar hafif kar yağışlı -6 derece.

Van’da eğitime ara

Van’da yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitime 1 gün ara verildi. Valilik tarafından yapılan açıklamada; şiddetli kar yağışı sebebiyle Tuşba, İpekyolu, Edremit, Bahçesaray, Başkale, Çatak, Özalp ve Saray ilçelerinde eğitime 1 gün ara verileceği söylendi. Aynı zamanda çalışan hamile ve engelli personeller için de idari iznin geçerli olacağı eklendi.

İstanbul’da Çarşamba Günü Kar Yağışı Başlayacak

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Daha da soğuk ol hava, insanlar başka türlü birbirine sarılmayacak. (ay bu yorum çok klişe, yether! ldfkşgldfg)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu