SON DAKİKA

Meslek Lisesi imam Hatibe Çevrildi, Okul Boş Kaldı

cry
Meslek Lisesi imam Hatibe Çevrildi, Okul Boş Kaldı

Meslek Lisesi imam Hatibe Çevrildi, Okul Boş Kaldı. Akılalmaz olay Denizli’de yaşandı. Merkezefendi ilçesinde önceden meslek lisesi olan okulun imam hatibe çevrilmesi ile okula yetersiz kayıt yapıldı. Öğretmenleri atanan ve ismi değişen okulun yeterli kayıt alınmamasından dolayı yeni döneme başlamadığı görüldü.

Meslek Lisesi imam Hatibe Çevrildi, Okul Boş Kaldı

Denizli’nin bir ilçesinde yaşanan olayda bir çok öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başlayamadı. Ailelerin kafası karışık. Geçtiğimiz dönemde meslek lisesiyken, yaz tatilinde Gerzele İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülen olaylı okula devlet tarafından 7 öğretmen atandı. Bazı aileler okula kayıt yaptırdı ama okul yeterli öğrenci kaydına ulaşamadığı için yeni eğitim öğretim yılına başlayamadı.

gerzele-imam-hatip

Bina Eğitime Hazırdı

4 katlı 18 derslikli Gerzele İmam Hatip Ortaokulu’na Müdür, Müdür yardımcısı ve 7 öğretmen atandı ancak bu duruma tepki gösteren aileler çocuklarını okula kayıt ettirmedi. Kayıt olmayınca da okul eğitim öğretime başlayamadı.

Öğretmenler Tayin İstedi

Eğitim öğretime başlayamayan Gerzele İmam Hatip Ortaokulu’na atanan 7 öğretmen, devletten tayin istediler. Sadece 7 öğrencinin kayıt yaptırdığı okulda her öğrenciye 1 öğretmen düştü ama bu durum okulun eğitime başlayabilmesine yardımcı olmadı.

Meslek Lisesi imam Hatibe çevrildi

Okul Yetkilileri “Tadilat Bitmediği İçin Okul Açılamadı” Dedi

DHA’nın aktardığına göre; Okul yetkilileri durumu inkar ederek, kayıtlarla ilgili olmadığını, okul tadilatının bitmediği için okulun açılmadığını söyleyerek, kayıt yaptıran 7 öğrencinin başka okullara nakledildiklerini söylediler. Eğitim-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan okulun Anadolu Lisesi olarak değerlendirilseydi daha iyi olabileceğini belirtti.

Meteorolojiden Sağanak Uyarısı. Bu İller Dikkat!

 

Yorumlar

5
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
rose_sky35gokhanakbasseher35arslanvedattatlicadi Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
tatlicadi
Editor

İyice şaşırdılar artık

vedat
Üye
vedat

Yakında evlermizi de imam hatipe çevirirler diye korkuyorum. 🙂

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Meslek okulu kalmayacak yakında.

gokhanakbas
Üye
gokhanakbas

yazık.. koca bir hiç uğruna yapılanlara anlam veremiyorum

rose_sky35
Üye
rose_sky35

başarı düzeyleri ortada iken çoğaltmak neden ?

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

26 Nisan 2018, 00:20

23 Nisan’da Oyuncak Dağıttık

23 Nisan’da Oyuncak Dağıttık. Shall we? Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında çocuklarımızın yanındaydı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisinin açılışı ile beraber Türk çocuklarına armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” , Milli Bayram olarak 23 Nisan 1921’de kutlanmaya başladı. 23 Nisan’da Oyuncak Dağıttık. Bayramı Çocuklarımızla...

Devamını Görüntüle