içinde

Meslek Lisesi imam Hatibe Çevrildi, Okul Boş Kaldı

Meslek Lisesi imam Hatibe çevrildi

Meslek Lisesi imam Hatibe Çevrildi, Okul Boş Kaldı. Akılalmaz olay Denizli’de yaşandı. Merkezefendi ilçesinde önceden meslek lisesi olan okulun imam hatibe çevrilmesi ile okula yetersiz kayıt yapıldı. Öğretmenleri atanan ve ismi değişen okulun yeterli kayıt alınmamasından dolayı yeni döneme başlamadığı görüldü.

Meslek Lisesi imam Hatibe Çevrildi, Okul Boş Kaldı

Denizli’nin bir ilçesinde yaşanan olayda bir çok öğrenci yeni eğitim öğretim yılına başlayamadı. Ailelerin kafası karışık. Geçtiğimiz dönemde meslek lisesiyken, yaz tatilinde Gerzele İmam Hatip Ortaokulu’na dönüştürülen olaylı okula devlet tarafından 7 öğretmen atandı. Bazı aileler okula kayıt yaptırdı ama okul yeterli öğrenci kaydına ulaşamadığı için yeni eğitim öğretim yılına başlayamadı.

gerzele-imam-hatip

Bina Eğitime Hazırdı

4 katlı 18 derslikli Gerzele İmam Hatip Ortaokulu’na Müdür, Müdür yardımcısı ve 7 öğretmen atandı ancak bu duruma tepki gösteren aileler çocuklarını okula kayıt ettirmedi. Kayıt olmayınca da okul eğitim öğretime başlayamadı.

Öğretmenler Tayin İstedi

Eğitim öğretime başlayamayan Gerzele İmam Hatip Ortaokulu’na atanan 7 öğretmen, devletten tayin istediler. Sadece 7 öğrencinin kayıt yaptırdığı okulda her öğrenciye 1 öğretmen düştü ama bu durum okulun eğitime başlayabilmesine yardımcı olmadı.

Meslek Lisesi imam Hatibe çevrildi

Okul Yetkilileri “Tadilat Bitmediği İçin Okul Açılamadı” Dedi

DHA’nın aktardığına göre; Okul yetkilileri durumu inkar ederek, kayıtlarla ilgili olmadığını, okul tadilatının bitmediği için okulun açılmadığını söyleyerek, kayıt yaptıran 7 öğrencinin başka okullara nakledildiklerini söylediler. Eğitim-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Namık Kemal Aydoğan okulun Anadolu Lisesi olarak değerlendirilseydi daha iyi olabileceğini belirtti.

Meteorolojiden Sağanak Uyarısı. Bu İller Dikkat!

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

Kimyasal Hadım Nedir?

gülben ergen burak törer

Gülben Ergen Burak Törer Ayrılığı ve Burak Törer’den Manidar Paylaşım