Astroloji

Merkür Retrosu- 5 Mart 2019

MERKÜR RETROSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK VE NE ZAMAN BİTECEK?

5 Mart Salı akşamı 21.18’de 2019 Yılının ilk Merkür retrosu başlayacak. 29 Derece Balık burcunda retro hareketine başlayacak olan Merkür, 28 Mart Perşembe günü 16 derece Balık burcunda retro hareketini bitirecek.

Merkür retrosu Balık burcunda olacak ve Merkür doğası gereği balık burcunda kendisini pek iyi hissetmez. Bu nedenle mutlu olmadığı burçlara uğradığı sırada yaptığı kavuşumlar ve açılar önemlidir,yani extra dikkatli olmamız gerekir. Mart ayı boyunca gökyüzüne Merkür retrosu hakim olacak. Merkür hangi gezegenlerle ve sabit yıldızlarla bir araya gelecek ve bunlar nelere sebep olacak gelin birlikte bakalım. Aşağıda bahsedeceğim konuların ana noktası Merkür retrosunun Balık burcunda başlaması ile ilgili olacak.

MERKÜR RETRO HAREKETİNE BAŞLARKEN SCHEAT SABİT YILDIZI VE ŞİRON İLE KAVUŞUM YAPACAK.

5 Mart günü Merkür Şiron ve Scheat sabit yıldızı ile kavuşacak. Bu sabit yıldızla kavuşum yapması sevimsiz durumlara yol açabilir. Mesela nedeni ve sonucu bilinmeyen deniz kazaları olabilir. Aynı şekilde enkazı bulanamayan hava kazaları da mümkün olabilir. Madenlerle ilgili olaylar, fırtınalar ve bir takım intihar vakaları Mart ayının ilk 11 günü gündeme oturan haberler arasında olabilir. Şironla kavuşumu açısından duruma bakarsak her türlü ilişkide karşılıklı kırıcı ve yaralayıcı kelimeler sarfedilebilecek gergin günlerin yaşanması mümkün. Sağlık konularında tedbiri elden bırakmamak gerek. Sadece fiziksel değil ruhsal açıdan da kendimize dikkat etmemiz gerekli. İçimize attıklarımızın bir dışa vurumu yaşanabilir. Bu dönemde kişisel gelişim çalışmalarına yönelmek, ruhumuzu rahatlamaya çalışmak faydalı olacaktır. Kısacası Mart ayı boyunca her açıdan farkındalığımızı arttırmak ve ona göre davranmak lazım.

ŞİRON YARALAYAN AMA AYNI ZAMANDA ŞİFA VERENDİR.

Bu dönemde size sıkıntı veren, sizi üzen konuların üzerinde düşünürseniz, üstesinden gelemediğiniz her ne ise onu çözerseniz artık sizi yaralayan bir şey kalmayacaktır. Aslında hepimiz korkularımızı ve endişelerimizi kafamızda yaratırız. Kendi değerinizi anlar ve kendinizi ön planda tutarsanız hiç şey size zarar veremez.

6 MART YENİ AYI RETRO SÜRESİNDE BİZE BİR NEFES OLACAK.

6 Martta 15 derece Balık burcunda bir yeni ay olacak. Yeni ay hem Neptün hem de Achernar sabit yıldızı ile kavuşum yapacak. Bu durum bize derin bir nefes aldırabilir. Yeni ayda maneviyatınızda güçlenme hissedebilirsiniz. Ettiğiniz dualar, yaptığınız iyilikler size fazlasıyla geri dönecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu