AstrolojiGündem

Merkür Retrosu 2018

Bugünkü yazımda sizlere Merkür Retrosu ile ilgili bilgiler vereceğim. 27 Temmuz 2018 Aslan Burcunda başlayacak Merkür Retrosu 20 Ağustos 2018 Aslan Burcunda bitecek. Gezegenlerin retro hareketlerinden önceki yazımda bahsetmiştim.

Retro hatırlatması için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Retro Nedir?

Aslında gezegenler geriye gitmez, ilerleyiş hızları düşer ve yavaşlarlar, adeta duruyormuş gibi görünürler. Bu yavaşlık öyle bir hal alır ki geriye gidiyormuş gibi olurlar. İşte bu duruma “Retro hareketi” denir. Gezegenlerin geri gitme süreleri birbirlerinden farklıdır. Gezegenler bu geri harekete başlar başlamaz güçleri azalır ve temsil ettikleri konularda bazı blokajlar ve sorunlar yaratmaya başlarlar.

Merkür

MERKÜR

Haberleşme ve iletişimle ilgili her türlü detayı, seyahatleri, reklam ve pazarlama gibi konuları temsil eder.

*Merkür: Dört ayda bir üç hafta kadar geri gider. 

MERKÜR RETROSU

Merkür iletişim gezegeni olduğundan retro hareketine girdiğinde ağzımızdan çıkan sözlere ve davranışlarımıza azami dikkat etmemiz gerekir. Özellikle bu dönemde yeni bir işe başlayacaksak temkinli olmalıyız. Yeni ilişkilere başlamak ya da eski sevgilimize dönmek için doğru bir zaman değildir. Yarım kalan işlerimize yoğunlaşmamız gereken bir dönemdir. Bu retro hareketi sırasında yolculuklarda başımıza terslikler gelebilir, uçağı kaçırmak, saat değişiklikleri, gecikmeler ve kaybolan eşyalar gibi… Banka ve para ile ilgili işlerimizde aksamalar yaşayabiliriz. Elektronik aletlerimiz bozulabilir, yeni bir cihaz alacaksak da retro bitimini beklememiz gerekir.

2018- Merkür Retrosu Tarihleri

24 Mart 2018 Koç Burcunda başlar. 16 Nisan 2018 Koç Burcunda biter.

27 Temmuz 2018 Aslan Burcunda başlar. 20 Ağustos 2018 Aslan Burcunda biter.

18 Kasım 2018 Yay Burcunda başlar. 7 Aralık 2018 Akrep Burcunda biter.

ŞİMDİ MERKÜR RETROSUNUN GENEL ETKİLERİNE DETAYLI BİR ŞEKİLDE BAKALIM…

Merkür retrosu hepimizin en çok bildiği gezegen gerilemesidir. Genelde yaşadığımız tüm olumsuzlukları üç ya da dört ayda bir yaşanan bu geri harekete bağlarız. Ancak durum pek de bu şekilde değildir. Aslında bu gerileme bize yarım kalan işlerimizi tamamlama ve kafamızdaki projeleri hayata geçirmek için düşünme ve odaklanma fırsatı verir. Bu dönemlerde yeniliklere yelken açmak yerine öncelikle bitirmek istediğimiz işlere kanalize olmalıyız. Hayatımızda yeniliklerin olmasını istiyorsak öncelikle doğru düşünebilmemiz gerekli bu nedenle Merkür’ün retro hareketini bitirmesini beklemeliyiz.

2018 yılında Merkür üç kere retro yapacak. Bunlardan ilki 24 Mart-16 Nisan arasında gerçekleşti. Bu gerilemeye Jüpiter de eşlik etti. O dönemde yeteri kadar çözüm odaklı davranamadık ne yazık ki… 27 Temmuz’da başlayacak olan gerileme hareketine ise diğer gezegenlerin gerilemeleri de eklenecek. Bu dönemde özellikle de 7 Ağustos-20 Ağustos tarihleri arasında Merkür, Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton’da aynı anda gerileyecek. Kesinlikle bu dönemlere önemli işlerimizi denk getirmemeliyiz. Üçüncü Merkür gerilemesi ise 18 Kasım’da olacak. Bu dönemde de acele kararlar almamak adına sakin kalmaya çalışmalıyız. Temkinli olmakta fayda var.

BURÇLARA GÖRE MERKÜR RETROSUNUN ETKİLERİ NASIL OLACAK?

merkür retrosu koç burcu

KOÇ BURCU

Kendinizi şanslı hissediyor olabilirsiniz ancak girdiğiniz riskler pek de umduğunuz gibi sonuçlanmayabilir. Daha dikkatli davranmalısınız. İnce eleyip sık dokumakta fayda var.

merkür retrosu BOĞA BURCU

BOĞA BURCU

Aileniz ile ilgili konular gündeme gelebilir. Evlenme- boşanma gibi ciddi kararlar almanız olası, acele davranmamalısınız.

Merkür retrosu İKİZLER burcu

İKİZLER BURCU

Aklınızda gerçekleştirmek istediğiniz bazı projeler var, bunlar bir anda olabilir. Siz bile şaşırabilirsiniz.

Merkür retrosu YENGEÇ BURCU

YENGEÇ BURCU

Maddi açıdan olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz ancak yine de dikkatli olmalısınız bir anda kendinizi zor süreçlere girmiş bulabilirsiniz.

Merkür retrosu ASLAN BURCU

ASLAN BURCU

Kendinizi tanımakla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz, çevrenizin gözleri sizin üzerinizde olabilir.

Merkür retrosu BAŞAK BURCU

BAŞAK BURCU

Bu dönemde kulağınıza beklemediğiniz, sizi şaşırtacak dedikodular gelebilir. Gizli ilişkiler açığa çıkabilir. Maddi manevi bazı süreçlerden geçebilirsiniz.

Merkür retrosu TERAZİ BURCU

 

TERAZİ BURCU

Eski dostlarınızla aranıza mesafe koyabilir, yakın çevreniz ile olan ilişkilerinizde değişiklikler yaşayabilirsiniz.

Merkür retrosu AKREP BURCU

AKREP BURCU

Bulunduğunuz çevre içinde statü değişikliğiniz olabilir, iş hayatınızda üstlerinizle sürtüşmeler yaşayabilirsiniz.

Merkür retrosu YAY BURCU

YAY BURCU

Sosyal hayatınızda farklılıklar olabilir, hayata bakış açınızı değiştirecek olaylara şahit olabilirsiniz.

Merkür retrosu OĞLAK BURCU

OĞLAK BURCU

Maddi kazançlar konusunda şanslı olabilir, miras ve davalarınızla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Merkür retrosu KOVA BURCU

KOVA BURCU

Hayatınızda bir takım aksilikler yaşayabilirsiniz, işten ayrılma ya da yeni bir iş kurma gibi anlık kararlar vermeniz olası.

Merkür retrosu BALIK BURCU

BALIK BURCU

Yaşam alanınızda farklılıklar yapmak isteyebilir, sağlıkla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.

 

Bir çok gökyüzü olayını arda arda hatta bir arada yaşadığımız bir dönemden geçiyoruz. Anlatılanları, dikkat etmemiz gereken hususları önemsersek bu dönemleri en az hasarla atlatabiliriz. Aslında gökyüzü bizi zora sokmak değil aksine bize yardımcı olmak ve farkındalıklarımızı arttırmak istiyor. Hayatımızın her döneminde bardağın boş tarafını görmektense dolu tarafına odaklanırsak yaşamak daha keyifli bir hal alabilir. Hepinize güzel günler dilerim.

Bir sonraki yazım “Ay Tutulması” ile ilgili olacak.

Takipte kalın.

Sevgiyle…

Mars Retrosu 2018

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu