Astroloji

Merkür Balık Burcunda – Mantığımız 17 Nisan’a Kadar Devre Dışı!

Tarihler 10 Şubat 2019’u gösterdiğinde Merkür Balık burcunda yerini alıyor. Kova burcundan çıkan ve anlaşmaları, sözleşmeleri, iletişimi, elektronik aletleri ve bilgiyi yöneten Merkür, 17 Nisan’a kadar mantığımızı devre dışı bırakacak.

Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçları bu durumdan nasıl etkilenecekler, işte detaylar…

Merkür Balık Burcunda – Mantığımız 17 Nisan’a Kadar Devre Dışı!

Detaylara girmeden önce Merkür hayatımızı nasıl etkiler hep birlikte bakalım…

Merkür hayatımızın karar mekanizması desek yeridir. Yani düşüncelerimizi nasıl yönettiğimiz, nasıl kararlar aldığımız, olayları nasıl algıladığımız, neleri okuyup araştırdığımız, olaylar karşısında kendimizi nasıl ifade ettiğimizi simgeler. 10 Şubat itibari ile Balık burcuna geçiş yapacak ve 17 Nisan’a kadar ileri geri hareketlerini sürdürecek olan Merkür, bakalım hayatımıza nasıl dokunuşlarda bulunacak…

Tehlike çanları çalıyor mu?

Merkür düşünceyi, zihni, bilinci ve mantığı temsil ederken Balık burcunun bu saydıklarımızla pek ilgisinin olması, Merkür’ün çok da yararlı bir konumda olmayacağını bizlere işaret ediyor. Bu sebeple 10 Şubat ve 17 Nisan arasında vereceğiniz kararlarda duygular ve dış etkenler daha etkili olacak.

Odak sorunu ve dikkat eksikliği yaşanabilir

Özellikle bu dönemde dikkat eksikliği, odaklanma sorunları ve konsantrasyon bozukluğu gibi problemler sıkça yaşanabilir. Sayılarla ilgili bir işte çalışıyorsanız, hesaplamalarda bir takım aksilikler söz konusu olabilir. Yaratıcı birçok düşünce zihni meşgul eder fakat bunlar eyleme geçmez.

Bu süreç içerisinde dolandırıcılık, yalancılık gibi mevzular sıklaşmaya başlar. İkili ilişkilerde yanlış anlaşmalar ve alınganlıklar tavan yapabilir. Merkür’ün Balık burcunda seyahat edeceği bu dönemlerde dalgınlıklar, detaylara odaklanamama ve unutkanlıklar da sık sık yaşanabilir.

Merkür’ün bu seyahati eğitim görenler için de dikkatli bir zaman dilimi. Özellikle sınavlarda bir hayli dikkat edilmesi gerekecek. Doğru bilinen bir cevap yanlış işaretlenebilir ya da sınav cevap kağıtlarında kaydırmalar söz konusu olabilir.

İmza atarken birkaç kez düşünün

Bu süreç içerisinde gerek iş yerinde, gerek imza atılması lazım olan diğer alanlarda, imza atmadan önce birkaç kere düşünmenizi öneririz. Önemli kararlar alacaksanız, burnunuzun dikine gitmemeli, çevrenizin tavsiyelerine kulak vermelisiniz. Çünkü bu dönemlerde mantık devre dışı olacak.

Olumlu etkisi hiç mi yok?

Elbette var. Merkür’ün Balık burcunda seyahat edeceği bu dönemlerde sezgileriniz ve hayal gücünüzde artış meydana gelir. Rüyalarınızın çıkma ihtimali yüksektir. Duygusallık ve romantizm yönünüz daha da güçlenir. Manevi yanınız ön plana çıkar. İç dünyanıza yolculuk yaparak, ruhunuzu ve manevi yanınızı güçlendirebilirsiniz.

İhtiyacı olanlara el uzatmak, şefkatli olmak ve insanların sıkıntılarına, dertlerine derman olmak bu süreçte daha da kolay gerçekleşir. Sanatın her dalı ile yakından ilgi gösterebilir, bu alanda performans sergileyebilirsiniz.

11-17 Şubat Haftalık Burç Yorumları

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu