in

Mazhar Alanson’dan Papağan Tepkisi

Mazhar

Mazhar Alanson, İstanbul Üsküdar’da verdiği konser sırasında işkence gören papağanın bir hafta boyunca konuşulmasına tepki gösterdi.

Mazhar Alanson’dan Papağan Tepkisi

Ünlü şarkıcı Mazhar Alanson, Üsküdar’da hayranlarıyla bir araya geldi. Coşkulu bir konser veren Alanson, konser sırasında son dönemde gündemi meşgul eden “papağan” olayı ile ilgili isyan etti. Türk müziğinin efsane ismi, şehit haberlerinin, ölen papağan kadar gündemde olmamasına adeta isyan etti.

Medine’de Yazılmış Bir Şarkı

Efsane şarkıcı, en popüler eserlerinden Yandım Yandım şarkısını Medine’de yazdığını belirtti. Şarkının aslında Kâbe’ye yazıldığını söyleyen Alanson, Medine’deyken sözleri yazdığını, bunu açıklamasa dinleyicilerin bu eseri bir aşk şarkısı olarak nitelendireceğini belirtti. Mazhar Alanson ,şarkının içerisinde geçen “Yandım yandım ah ki ne yandım” ve “baka baka doyamadım hem kokladım da” sözlerinin direkt olarak Kâbe’ye ithaf edildiğinin altını çizdi.

Coşkulu Kalabalık

Üsküdar Belediyesi tarafından organize edilen konser oldukça coşkulu bir şekilde geçti. Ünlü müzisyenin konserine İstanbullular adeta akın ettiler. Konsere katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve salonu dolduran kalabalık sanatçının sevilen parçalarını hep bir ağızdan coşkuyla söyledi.

Bilindiği üzere Mazhar Alanson, Türk müziğinin en efsanevi grubu olarak da bilinen MFÖ grubunun solisti. Gerek solo gerekse grup ile imza attığı yüzlerce eser sayesinde milyonların gönlünde taht kurmayı başaran sanatçı, son dönemde yaptığı çıkışlarla adından söz ettiriyor. 1968 yılından bu yana yarım asırdır Türk müziğini çeşitli platformlarda başarıyla temsil eden grup müzik çalışmalarına ise halen devam ediyor. Ancak Alanson’un  yaptığı açıklamalardan sonra kendisine tepki gösterenler de mevcut.

 

Kış Kampı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fırında hindi

Fırında Hindi Tarifi

tüm yurtta kar yağışı istanbul

İstanbul’da Çarşamba Günü Kar Yağışı Başlayacak