in

Mavi Balina’dan Sonra Mariam Oyunu Alarmı

Gençleri ve çocukları bir hayli etkisi altına alan ve intihara sürükleyen Mavi Balina oyunundan sonra ebeveynlerin yeni korkusu Mariam oyunu oldu. Detaylar haberimizde.

Gençleri ve çocukları bir hayli etkisi altına alan ve intihara sürükleyen Mavi Balina oyunundan sonra ebeveynlerin yeni korkusu Mariam oyunu oldu.

Oynayanları intihara sürükleyen Mavi Balina basında fazlasıyla yer almıştı. Şimdilerde ise yeni trend Mariam adlı oyun! Başta aileler olmak üzere endişe saçmaya başladı. Kısa süre içerisinde yüksek bir indirme sayısına ulaşan Mariam oyunu, kaybolan bir kız çocuğunun eve dönmesine yardım etme görevlerini tamamlamaya çalışmak üzerine geçiyor. Oynayanları dehşet ve korkuya sürükleyen sesler ve görseller oyunda dikkat çeken unsur olsada, en önemli faktör son aşamaya gelenlerin saat gece 03.00’da bilinmeyen bir numaradan aranması!

Gece 03.00’da bilinmeyen numara arıyor!

Bu oyunda dikkat çeken en önemli tehlike son aşamada gelen telefon araması. Bu oyunu oynayan ve sosyal medyada yaşadıklarını anlatan insanlara bazı açıklamalarda bulundu. Değişik dillerde konuşan bir robot cep telefonu ile oyunu oynayanları arayarak tehditkar ve kaygı verici ses dinletiyor. “Seninle tekrar görüşeceğiz” mesajı ile insanları endişelendiren, ailelerin korkulu rüyası olan Mariam oyunu, Aile Bakanlığı’nın başvurusu ile erişimi engellenen oyunlar arasına eklendi.

Mariam oyunu

Erişimi engellendi

Mariam oyununu telefona indiren oyuncular, oyun başlamadan önce mutlaka doldurulması gereken yerleri doldurulmadığı taktirde bir sonraki aşamaya geçemiyor. Oyun başlamadan önce oyuncunun ismi, adresi, yakınları soruluyor. Ardından WhatsApp ve Facebook gibi kişisel uygulamalara erişim izni isteniyor.

Suudi Arabistanlı Salman El Harbi’nin geliştirip çıkardığı bu dehşet verici oyun hakkında erişim engeli istedi. Geçen sene yaz aylarından itibaren Orta Doğu’da yaşayan gençler arasında fazlasıyla popüler oyun oynayanları psikolojik olarak tehdit ediyor. Ankara Sulh Ceza Hakimliği’ne başvuran Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, oyunun çocuklar ve gençler üzerinde psikolojik bir tehdit olacağı ve onları intihara sürükleyebileceğini iddia ederek erişim engeli koyulmasını istedi. Ankara 1. Sulh Ceza Hakimi Sezer Söylemez bu talep üzerine erişimi engelleme kararı aldı.

Arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz en iyi MMORPG oyunlar için tıklayın!

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sinema

Sinema ve Televizyon Dünyasının En Muhteşem 10 Yabancı İkilisi

Eski Ramazan Eğlenceleri ve Gelenekleri

Eski Ramazan Eğlenceleri ve Gelenekleri