Gündem

Masterchef Murat Özdemir Bardağı Taşırdı

Masterchef yarışması ile adını duyurduktan sonra tutarsız tavırları yüzünden diskalifiye edilen Murat Özdemir bu defa bir skandala imza attı. Bir papağana eziyet ettiği videoyu sosyal medya üzerinden yayınlayan Masterchef Murat dün gece saatlerinde göz altına alındı.

Masterchef Murat Özdemir Bardağı Taşırdı

Papağana İşkence Yaptığı Görüntüler Paylaşıldı

Bir papağana akla gelmeyecek şekilde işkence yapan ve zarar veren Özdemir için sosyal medya kullanıcıları Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya adreslerine şikayet yağdırarak tepkilerini belirtti. Sosyal medya üzerinde yapılan yorumların tamamına yakınında ise Hayvanlara Karşı Şiddet ve Kötü Muamele ilgi kararların acilen yasalaşmasının kamuoyu tarafından beklendiği görüldü.

Tepkilerini göstermek isteyen hayvan severlerin Beşiktaş’taki evine gitmesinin kısa bir süre ardından polis Özdemir’i göz altına aldı. Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ndeki işlemleri sürerken sağlık kontrolü için hastaneye çıkarılan Masterchef Murat sağlık kontrolünün ardından yeniden emniyete getirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, olayla yakından ilgilenerek “İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortamda barınması için işlemlere başladık.” dedi.

Haluk Levent Konu ile İlgilendi

Yapılan işkenceye kayıtsız kalamayan sanatçı sosyal medya hesabında şu mesajları paylaştı;

  • Zanlı az önce emniyete getirildi. İşlemler için yetkili isimler bekleniyor, papağanı da güvenli ortama alacağız.
  • Maalesef papağanın ayağı da kırılmış. Az sonra Hayvan Hakları Başkanı da emniyette olacak. Bir şekilde onlar ya da AHBAP’lar bakacak papağana.
  • Son durum; Papağana işkence eden şahıs yarın “hayvana işkence” suçuyla adliyeye çıkartılacak. AHBAP platformu olarak biz de şikayetçi olduk. Tarım ve Orman Bakanlığı olaya el attı. Papağan yasa gereği Milli Parklar Müdürlüğü’ne verilecek. Hemen tedaviye başlanacak. Takipçisiyiz.

Birçok Hayvansever Olay İle Birebir İlgilendi

Ömür Gedik, katıldığı bir davette olayı öğrenince davetini yarım bırakıp Özdemir’in Beşiktaş’taki evine geldi. Acun Ilıcalı sosyal medya hesabında olayı kınayan mesaj paylaştı. Haluk Levent, söz konusu papağanı koruması altına aldı.

Ezgi Mola: Lütfen bu adamı yakalayıp cezalandırın bu adam cinayet de işler.

Mehmet Aslantuğ: Bir hayvana bunu yapmakla insana işkence etmek arasında ne fark var? Murat Özdemir’in insan öldürmeyeceğinin garantisini kim verebilir? Bu ruh hastasının tedavi altına alınması için daha ne yapması gerekiyor?

Murat Boz: Hayvanlara işkence eden, eziyet eden bazı insan görünümlü mahluklara verilecek cezalar caydırıcı olmadıkça bu zulüm devam edecek gibi duruyor. Bu işkenceleri bir insana yaptıklarında ne ceza alınıyorsa, aynısını hayvanlara yaptıklarında da almalılar.

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef yarışmasında agresif ve uygunsuz davranışlarından dolayı diskalifiye olan Murat Özdemir, dün gece papağana yaptığı işkenceyi videoya alarak birçok hayvanseverin tepkisini almıştı. Olayın ardından Beşiktaş Emniyeti tarafından tutuklanan Özdemir, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Ardından savcılıktan gelen itiraz üzerine salındıktan 5 dakika sonra tekrar tutuklandı.

Adliyedeki Duruşması Öğlen Saatlerinde Olacak

Dün gece alkollü olduğu tespit edilen Murat Özdemir, bugün öğlen saatlerinde adliyeye sevk edilecek. Tüm hayvanseverler, mahkemeden çıkacak sonucu bekliyor.

Akıl Hastanesine Sevk Edildi!

Bugün öğlen saatlerinde adliyeye sevk edilen Murat Özdemir için akıl hastanesine sevk edildi.  Kelepçeli olarak adliyeye getirilen Özdemir, ilk ifadesinde “Yarışmadan haksız yere diskalifiye edildim, alkolün etkisiyle ne yaptığımı bilmiyorum” dedi. Murat Özdemir hakkında 5199 sayılı kanunun 14 ve 28 maddeleri gereği ‘hayvana eziyetten’ idari yaptırım ve savcılığın izniyle akıl hastanesine sevkine karar verildi.

Akıl hastanesine sevk edilen Masterchef Murat için, 21 gün boyunca Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kalması kararı verildi.

Haber: Başak SEVER

Galatasaraylılar! Bu yazıyı okumak isteyeceğinize eminiz!
Uefa Avrupa Ligi Çekilişinde Galatasaray ile Eşleşen Benfika A Takımı Teknik Direktörü Neler Söyledi?

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Hayvana yapan insana yapar bu ve bunun gibi insanlar potansiyel katil adayı inşallah serbest kalmaz cezasini fazlasıyla çeker

  2. Bu nasıl bir caniliktir. Umarım cezasını sonuna kadar çeker. Daha kötü şeyler söylenir aslında ama susuyorum….

  3. Bu tarz insanımsı varlıkları gundeme getırıp ekranlarda yer veren, kendisini “ünlü!” sanmasına sebep olan medyaya da yazıklar olsun. Adalet hakkında bir şey diyemeyeceğim ama iyi ki duyarlı insanlarımız var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu