in

Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı 26 İlde Uygulanıyor

maskesiz sokağa çıkma yasağı

Maskesiz sokağa çıkma yasağı kapsamına Bolu ve Gümüşhane’de eklendi. Böylece maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan il sayısı 26’ya çıktı. Korona virüs kapsamında alınan önlemler dahilinde iki il daha maskesiz sokağa çıkmama kararı aldı.

Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağı 26 İlde Uygulanıyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Bolu ve Gümüşhane’de maskesiz sokağa çıkamayacak. Diğer yandan maskesiz sokağa çıkma yasağı uygulanan şehir sayısı 26’ya yükselmiş oldu.

Valilik Duyurdu

Vali Ahmet Ümit’in başkanlık yaptığı Bolu Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplandı. Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonu’nda video konferans ile toplantıyı gerçekleştirdi. Toplantıda koronavirüs tedbirleriyle ilgili yeni kararlar alındı. Bolu Valiliği’nden yapılan duyuruda sokağa maskesiz çıkmanın yasaklandığı açıklandı.

Kurala uymayanlara işlem yapılacak

Açıklamada, “Kontrollü sosyal yaşam süreci kapsamında il ve ilçelerimizin tamamında, tüm vatandaşlarımızın ikametleri dışında bulunacakları tüm alanlarda ağız ve burunu kapatacak şekilde standartlara uygun maske takmaları uygun görülmüştür. Aynı şekilde belirtilen yerlerde sosyal mesafe kurallarına uyarak kalabalık ortamlar oluşturulmadan hareket edilmesi önemlidir. Güvenlik kuvvetleri, zabıta ve diğer denetim ekipleri tarafından uygulama etkin şekilde denetlenecektir. Kurala uygun hareket etmeyenler hakkında yasal işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir” denildi.

Gümüşhane’de listeye dahil oldu

Gümüşhane Valiliği’nden ise yazılı açıklama yapıldı. İl genelinde bugünden itibaren yeni bir karar alındı. Bu karara göre sokağa maskesiz çıkılmama zorunlu hale getirildiği belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada, “Maske, sağlık otoritelerinin önerdiği zorunluluktur. Biz de sağlık otoritelerinin önerdiği şekilde kullanılması yönünde karar aldık. Polis, jandarma ve zabıta ekipleri bilgilendirme ve denetim faaliyetlerini sürdürecektir. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararları bu yöndedir. Bu kararlara aykırı hareket edenlere ilgili kanunlar gereğince yaptırım uygulanacaktır” denildi.

Maskesiz Sokağa Çıkma Yasağının Uygulandığı İller

İl Hıfzısıhha Kurullarının aldığı karara göre yasak uygulanan il listesi şöyledir.

Adıyaman

Amasya

Afyonkarahisar

Aydın

Balıkesir

Bartın

Denizli

Düzce

Kastamonu

Muğla

Gaziantep

Karabük

Sakarya

Isparta

Kırklareli

Burdur

Siirt

Rize

Kayseri

Tunceli

Kırıkkale

Kahramanmaraş

Eskişehir

Uşak

Trabzon

Manisa

Yukarıda saydığımız illerde de maskesiz sokağa çıkmanın yasaklanması yönünde karar aldı.

Corona Eşyalar Yoluyla ile Geçer mi?

10 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

corona eşyalar

Corona Eşyalar Yoluyla ile Geçer mi?

Kahve içmek

Kahve İçmek İçin En Uygun Zaman