in ,

Maske Önerileri ile Cilt Bakımı

maske önerileri

Evet, peki yüzümüz için evde yapabileceğimiz birkaç bakım önerisine ne dersiniz? Ayşe Kılınç cilt bakımı için en uygun maske önerileri hakkında bilgileri sizler için derledi.

Maske Önerileri: Yoğurt ve Limon Maskesi

Erkek kadın herkesin en çok canını sıkan cilt problemlerinden biri olan siyah noktalar için bir kâse yoğurt ve 1 adet limonla çok güzel bir bakım mümkündür. Bir kase yoğurt ile limonun suyunu sıkarak karıştırın. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

Maske Önerileri: Muz Maskesi

Kuru bir cilde sahipseniz haftada bir gün yapacağınız muz maskesiyle cildinize ihtiyacı olan nemi sağlamanız mümkün. Bir muzun dörtte biri ezerek, bir çay kaşığı bal ve iki yemek kaşığı yoğurtla karıştırıp cildinize sürün. 15 dakika bekleyerek yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

Maske Önerileri: Sirke Toniği

Ferah bir cilt isteyenler için iki su bardağı suya ekleyeceğiniz 1 yemek kaşığı sirke ile yüzünüzü her gün yıkayın. Bu su sizi aynı zamanda cildinizi ferahlatmaya da yarayacaktır.

Salatalık Maskesi

Bu öneriyi herkes hayatında hiç değilse bir kez yapmıştır. Size önerim yapmaya da devam edin. Çünkü salatalığın yüzünüzü dinlendirme ve yumuşatmada ne kadar iyi olduğunu göreceksiniz.

Türk Kahvesi Maskesi

Pürüzsüz ve nefes alabilen bir cilde sahip olmayı herkes ister diye düşünüyorum. 4 yemek kaşığı kahve, 4 yemek kaşığı kakao, 8 yemek kaşığı süt ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırarak cildinize sürün. Maske yüzünüzde kuruyunca ılık su ile yüzünüzü iyice temizleyin.

Elma Maskesi

Kuru bir cilde sahip olanlar için ikinci öneri ise elma maskesidir. Elma maskesi yapımı için bir elmayı rendeleyip içerisine bir çorba kaşığı kadar zeytinyağı, süt ve kaymak ekleyip karıştırın. Yaptığınız maskeyi yüzünüze sürüp 20 dakika bekleyin ve sonrasında ılık su ile yıkayın. Yağlı bir cilde sahip olanlar ise ne yapmalıyım der ise elma maskesinin içerisine elmayı rendelikten sonra iyice çırpılmış yumurta akı ile karıştırarak karışımı 20 dakika bekletip ve ılık su ile temizletebilir.

Bal Maskesi

Bal maskesi için yalnızca bir miktar bala ve ellerinize ihtiyacınız var. Bir miktar balı yüzünüze sürüp 30 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez yüz maskesi olarak kullanın. Yüzünüzün daha önce olmadığı kadar pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Karbonat Maskesi

1 çay kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp yüzünüze sürün. Kuruduktan sonra peeling yaparak cildinizden arındırın ve ılık su ile durulayın. Siyah noktalarınızdan kurtulmak için birebirdir.

Domates Maskesi

Domates içinde bulundurduğu asitlerle cildinizi temizler ve sıkılaştırır. Domates suyunu yüzünüze sürüp gece boyu bekletebilirsiniz. Domatesin sıkılaştırıcı ve gözenek küçültücü etkisine emin olun bayılacaksınız.

Sağlık Dosyası: Yanlış Bilinenler

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kırım kongo kanamalı ateşi

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı

Agorafobi

Agorafobi Nedir? Agorafobinin Bir Tedavisi Var Mıdır?