SON DAKİKA

Marslı Baykuş Öneriyor: Zifir Kitap Önerisi

love
Marslı Baykuş Öneriyor: Zifir Kitap Önerisi

Bugün sizlere biraz eski bir kitabı anlatacağım. İlk baskısı Şubat 2007, yuppii bende de ilk baskısı var! Bu kitabın ne Orkun Uçar’ın Derzulya Serisi’ne yazacağı Zefir kitabıyla alakası var, ne de beraber yazdığı yazar Burak Turan’ın Burak Turna’sı ile. Evet, Orkun Uçar Metal Fırtına’yı Burak Turna ile yazmıştı ama iki harfin yeri değişince bambaşka bir insan ortaya çıkıyor. Orkun Uçar pek çok ortak projede yer alan bir yazar ve elinin dokunduğu her proje parlıyor. Zifir kitap önerisi ve daha fazla bilgi yazımızda!

Marslı Baykuş Öneriyor: Zifir kitap önerisi

Neyse aklınızı daha fazla kurcalamaya gerek yok, sonra benim ev gibi dağınık olmasını istemem. Ben müziğimi açıyorum: “Cause I’m only a crack in this castle of glass. Hardly anything left for you to see. For you to see…” Anlamadınız mı? Neyse bir kere de Türkçe: “Çünkü ben sadece bu cam kaledeki bir çatlağım. Göreceğin neredeyse hiçbir şey kalmamış…” Linkin Park’ın Castle Of Glass adlı parçası, kitaba başlamadan önce müziğe başlayın efenim. Orkun Uçar ve Burak Turan ikilisinin şahane eseri bugünün önerisi. Benden hayatımdaki unutamayacağım kitapları sıralamamı isterseniz ilk beşte olacak kitaplardan bir tanesi kendisi.

Cinler, insanlar, şeytanlar, isyankar melekler zifiri bir savaşın eşiğinde. Ben bu kitabı övmeyi pek tercih etmiyorum. Okumanız için yalvarmam daha anlamlı olacaktır zira. Birkaç kelime ile geçiştirilemeyecek bir kitaptan bahsediyorum gençlik, gözleriniz açık olsun. Şimdi size cinler, şeytanlar filan dedim ya son dönemdeki lağım kokan cinli perili basit korku sinemamızla bir bağlantı kurmayın. Ki pek yakında bu satırlarda bir yerli korku filmi önerisi de okuyacaksınız.

Bu kardeşiniz sizi kalitesiz işleri izlemeye ve okumaya mahkûm bırakmayacak, korkmayın 😉 Evet, bu kitapta okuyacağınız cinler sadece gölgeler ve öğürmelerden var olmuyor. İki başkahramanımızdan biri yarı cin, biri de cehenneme girebilecek ve oradan sağ çıkabilecek kudrete sahip. Off, amma da abarttın demeyin, okuyun göreceksiniz.

Zifir kitap önerisi

Kendinizi heyecan dolu dakikalarda adrenalin salgılarken bulabilirsiniz…

Korku ve fantastik edebiyat çoğunlukla iç içedir, bu kitabın fantastiği az daha ağır basmış. İnsanlarla cinlerin birlikte yaşadığı dünyayı anlatan kitap. Hikâye cin ırklarının en azılısının dünyaya hükmetme arzusu üzerine kurulu. Hikâyedeki savaş sahnesi betimlemeleri öyle şahane ki bir anda kendinizi Azarrath veyahut Azazil yerine koyup acı ve heyecan dolu dakikalarda adrenalin salgılarken bulabilirsiniz. Neyse ki adrenalin bazen faydalıdır.

Amerikan askerlerinin Kabe’de ne işi var? Hacer-ül Esved in sırrı ne? Papa ve Amerikan başkanı neden öldü? Dünya insan kanına nasıl boğuldu? Cehennem savaşı hakkında ne biliyorsunuz? Ya şeytanın orduları yeryüzüne inerse ne olur? Ya Kız Kulesi’nin altında nasıl bir güç yatıyor? Bu soruların cevabını bilmiyor musunuz? Tabii bilmezsiniz, hanginiz Zifir’i okudu? Şimdi açıyorsunuz ilk sayfayı, Mardin Nusaybin’de başlayan hikâyeyi bir güzel hatmediyorsunuz ve cahilliğinize son veriyorsunuz. Yoksa sizi İlber Hoca’mıza şikâyet ederim 😀 Elektrikler kesildi hocam bahanesini kabul etmiyorum, jeneratör çağında yaşıyoruz, hiç olmazsa bakkal amcanızda mum da mı yok? Okuyanlar özet anlatacak ona göre 😀 Hadi, gözünüze kuvvet!

Marslı Baykuş Öneriyor: Karanlık Yılbaşı Öyküleri

Yorumlar

4
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
gokhanakbastatlicadiseher35arslanvedat Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
vedat
Üye
vedat

Bu aralar kitap arıyordum okuyacak. Deneyeyim bakalım.

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Kütüphanemde yerini alacak bir kitap daha 🙂
Harikasınız

tatlicadi
Editor

Değişik bir konu okunulabilir bir kitap

gokhanakbas
Üye
gokhanakbas

harika bi yazı dizisi. almak için çok güzel fikirler. kitabı merak ettim alabilirim

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

08 Ağustos 2018, 10:09

Marslı Baykuş Öneriyor: Yeryüzü Müzesi

Bugün sizlere son dönemde çıkan üç değerli bilimkurgu derlemesinden birini daha tanıtacağım. İlki ilk yazımda söz ettiğim Yerli Bilimkurgu Yükseliyor – Bilimkurgu Öykü Seçkisi idi. Yine değerli bir oluşum olan Bilimkurgu Kulübü’nün seçkisi, Yeryüzü Müzesi günün kitap önerisi! Açıkçası isminin bile dikkatimi çektiği bir kitap benim için kendisi. Yeryüzü Müzesi Geçmişi...

Devamını Görüntüle