SON DAKİKA

Marslı Baykuş Öneriyor: Alper Kaya – Bütün Kuralları Yık!

cool

10 Ağustos 2018'de eklendi

Marslı Baykuş Öneriyor: Alper Kaya – Bütün Kuralları Yık!

Kemerlerinizi bağladınız mı? Yolculuk başlıyor baylar bayanlar. Bugün size ülkemizin en kaliteli polisiyecilerinden biri olan Alper Kaya‘nın en son ve en iyi eserini tanıtacağım. Radyonuzu açın ve sevdiğiniz DJ’in gevezeliklerinin başlamasını bekleyin. Çünkü bu kitap tam da onlarla alakalı.

Alper Kaya, gitmiş severek dinlediğiniz İzmirli DJ’i kiralık katil yapıvermiş ve müthiş hayal dünyasını siz okuyun diye şu güzel kitaba sığdırıvermiş. Bütün Kuralları Yık! (O ünlem işareti de kitabın isminde geçiyor. İnanmıyorsanız kapağına bakın.)

Alper Kaya – Bütün Kuralları Yık!

Evet, ben kitapta kapak takıntısı olan tiplerdenim. Her kitap konusuyla içine çekmez sizi ama bazı kitaplar vardır ki adıyla, kapak tasarımıyla henüz siz satırlara başlamadan size hayaller kurdurur. Kitabın kapağı oldukça ilgimi çekmişti, yazarı da kaliteli bir isim olunca okumamak ahmaklık olur dedim de tez elden okudum. Alper Kaya daha önce Komiser Tahsin hikayeleri ile gönlümüzde taht kurmuştu. Şimdi ise hikayeyi ters taraftan, bir kiralık katilin gözünden anlatıyor. Kurallarından asla taviz vermeyen bir kiralık katil ve radyo DJ’i kahramanımız ama öykü, o kurallarını yıkmaya başladığında ilerliyor. Bütün kurallarını yıktığında ise sonlanıyor. İsmiyle müsemma bir kitap kendisi. Tamam, spoiler filtresini çekiyorum. Daha üstü kapalı anlatayım artık size kitabı.

Alper Kaya

Alper Kaya – Bütün Kuralları Yık!

Bu kitapta Alper Kaya kendi kurallarını da yıkmış. Daha önce giriş gelişme sonuç olay örgüsüyle bize olayı anlatan yazar, bu sefer şahane bir şekilde hikayenin tam göbeğine bırakıyor ya okuru… Bu iş en çok da siz heyecan sever okurlara yarıyor. Daha ilk satırda başlıyor atraksiyonlar. Ya edebi değil mi eser, elbette edebi, elbette var giriş gelişme sonuç. Dedim ya, Alper kaliteli bir yazar. Okudukça anlıyorsunuz ki ilk satırlardaki hararet henüz her şeyin başladığı dakikalar. Bakın şimdiden uyarıyorum, o sevdiğiniz DJ’ler hala sevdiğinin halleriyle kalsın. Zira bu kitap tamamen kurmaca, gerçekle alakası yok.

Şuraya kitaptan küçük bir alıntı bırakayım da yüreğinizde kurtlar türesin siz kitabı okuyana kadar 🙂

“Yahu bu adamın katil olmadığını sen biliyorsun, ben biliyorum, bir de o biliyor. Başka kimsenin bilmesine gerek var mı?”

Kitabın boyutu cep boydan az daha büyük. Anlayacağınız boyutu bile bir harika. Tasarımı güzel, öyküsü efsane, boyutu bile bir hoş. Okunmaz mı şimdi bu kitap? Okunur be, ne de güzel okunur. Radyoyu açıp satırlara dalmadan bana haber edin e mi? İyi okumalar.

Marslı Baykuş Öneriyor: Yeryüzü Müzesi

Yorumlar

6
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Shall Wembncndude9020seher35arslankayrahanim Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
MelikeAsrınSert
Üye
MelikeAsrınSert

İlk fırsatta okuyacağım merak ettim.

kayrahanim
Yönetici

Hmmm… Okunacaklar listeme +1 daha girdi. Teşekkürler <3

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Senin anlatımınla okumamak elde değil ki. İnsanda merak duygusu uyandırıyor ve okutuyorsun harika

dude9020
Üye
dude9020

Elinize sağlık

mbncn
Üye

Hepinize teşekkürler, ben sadece aracıyım. Ben sadece hoşunuza gidecek keşifler için buradayım. O güzel teşekkürlerinizi yazara-yazarlara saklayın. Umarım yaptığım önerileri okuduktan sonra da beğenirsiniz.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Ağustos 2018, 09:17

Dünyanın Yeni Yedi Harikası

Antik Çağ’daki Dünyanın Yedi Harikasından günümüzde tek yaşayan eser Keops Piramidi’dir ve diğerleri yoktur. Bunun üzerine İsviçre’deki New 7 Wonders Vakfı tarafından cep telefonu ve internet yoluyla oylama yapılarak, Dünyanın Yeni Yedi Harikası seçilmiş ve 07.07.2007 tarihinde liste yayınlanarak açıklanmıştır. Her yıl milyonlarca turist tarafından akın akın ziyaret edilen bu görkemli...

Devamını Görüntüle