AstrolojiGündem

Mars Retrosu 2018

Bugünkü yazımda sizlere Mars Retrosu ile ilgili bilgiler vereceğim. Gezegenlerin retro hareketlerinden önceki yazımda bahsetmiştim. 27 Haziran 2018 Kova Burcunda başlayan Mars Retrosu 28 Ağustos 2018 Oğlak Burcunda bitecek.

Kısa bir retro hatırlatması için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

 

Retro Nedir?

Aslında gezegenler geriye gitmez, ilerleyiş hızları düşer ve yavaşlarlar, adeta duruyormuş gibi görünürler. Bu yavaşlık öyle bir hal alır ki geriye gidiyormuş gibi olurlar. İşte bu duruma “Retro hareketi” denir. Gezegenlerin geri gitme süreleri birbirlerinden farklıdır. Gezegenler bu geri harekete başlar başlamaz güçleri azalır ve temsil ettikleri konularda bazı blokajlar ve sorunlar yaratmaya başlarlar.

MARS HANGİ KONULARI TEMSİL EDER?

MARS

Cesaret, libido, tutku, şehvet, gerginlikler, tartışma, savaş, güç, efor sarfetme gibi konuları temsil eder.

*Mars: İki buçuk senede bir yaklaşık 90 gün kadar geri gider.

MARS RETROSU

Mars kendimizi ortaya koyabilmemiz ve özgüvenimiz ile ilgilidir. Mars retro hareketine başladığında kabuğumuza çekilme ihtiyacı hissederiz. Rekabetten ve mücadeleden kaçma isteğinde oluruz. Öfkeli, gergin, pasif agresif bir ruh haline bürünürüz. Kazalara, sakarlıklara ve hastalıklara açık hale geliriz. Cinsel sıkıntılar yaşamamız olasıdır.

2018- Mars Retrosu Tarihi

27 Haziran 2018 Kova Burcunda başlar. 28 Ağustos 2018 Oğlak Burcunda biter.

 

ŞİMDİ MARS RETROSUNUN GENEL ETKİLERİNE BİR BAKALIM?

Mars retrosu döneminde geçmişte elimizden kaçan fırsatların tekrar önümüze gelmesi an meselesi diyebiliriz. Bu fırsatları tekrar kaçırmamak da tamamen bizlerin elinde. Mars Retrosundan öncelikli olarak 28 Haziran doğumlu Yengeçler etkilenecek, sonra 29 Nisan doğumlu Boğalar, 1 Ağustos doğumlu Aslanlar ve 1 Kasım doğumlu Akrepler de bu dönemden nasibini alacak. Öncelikle bu burçların hayatlarında bir karmaşa yaşanabilir ancak sonrasında karşılarına çıkan fırsatlar onlar için güzelliklere dönüşebilir.

Genel olarak bakarsak 13 Ağustos itibari ile oğlak burcuna geçecek olan Mars bizlere acımasızlığımızı hatırlatacak. Biraz sakinleşmemiz, durulmamız lazım. Mars 28 Ağustos 2018 tarihine kadar geri hareketinde kalacak. Hayatımızda bir çok şey yavaşlama dönemine girebilir ve bazı aksilikler de peşi sıra gelebilir. Bir takım kazalar, güçsüzlükler ve cinsel sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle azami dikkatli ve temkinli hareket etmeliyiz.

Çoğu zaman gezegenlerin retro hareketleri olumsuzluk olarak algılansa da aslında bizlere hayatımızda bir şeyleri düzene koymamız için verilen şanslar olarak da düşünülebilir.

Aksiyon almakta zorlanabilir, tahammül gücümüzü kaybedebiliriz, mücadeleden sıkılabilir, enerjimizi düşmüş hissedebiliriz. Hayattaki başarımızı Marsa borçlu olduğumuz söylenebilir. Mars geri hareketine başladığında savaşcı ruhumuz sönebilir, tahammülümüz de azaldığı için sorunları sakince çözmek yerine tartışmaya ve kavgaya eğilim gösterebiliriz. İkili ilişkilerde de kaosa açık bir hale gelebiliriz. Mars geri hareketinde iken Merkür retrosu da başlayacağı için (27 Temmuz 2018 Aslan Burcunda başlar. 20 Ağustos 2018 Aslan Burcunda biter. )  ve 14-27 Ağustos arasında Mars Oğlak burcunda hareket edeceği için yüksek bir enerji açığa çıkacaktır. Bu dönemde öfkelendiğimiz konular olursa mutlaka sakinleşmenin bir yolunu bulmalıyız; çünkü olayları tüm çıplaklığı ile göremiyor olabiliriz ve bu da bizi gereksiz kaosların içine sokabilir.

BURÇLARA GÖRE MARS RETROSUNUN ETKİLERİ NASIL OLACAK?

Mars Retrosu Koç Burcu

(21 Mart- 20 Nisan)

KOÇ BURCU VE YÜKSELEN KOÇ

Yaptığınız tüm planlarda Ağustos sonuna kadar aksamalar yaşamanız muhtemel. İş hayatınızda karşınıza sizin için önemli olabilecek bir fırsat çıkabilir, değerlendirirken temkinli olmalısınız. Fazla iddialı konuşmalardan kaçınmalısınız.

Koç Burcu Özellikleri

Mars Retrosu Boğa Burcu

( 21 Nisan- 21 Mayıs )

BOĞA BURCU VE YÜKSELEN BOĞA

İş hayatınızda aksilikler yaşayabilirsiniz, canınızı sıkmayaya çalışın. Daha önce planladığınız ama gerçekleştiremediğiniz akademik planlarınız ve yurt dışı projeleriniz var ise bu konular tekrar gündeminize oturabilir. Eski arkadaşlarınızla karşılaşabilirsiniz, ama bu çok da iyi olmayabilir.

Boğa Burcu Özellikleri

Mars Retrosu İkizler Burcu

( 22 Mayıs- 22 Haziran)

İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN İKİZLER

Gündeminizde herhangi bir dava ya da ticari konu var ise aksamalar yaşayabilirsiniz. Borçlarınızı yeniden yapılandırmanız gündeme gelebilir. Dikkatli olmaya özen gösterin. Kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz, gereksiz öfke patlamalarından kaçınmalısınız.

İkizler Burcu Özellikleri

Mars Retrosu Yengeç Burcu

(23 Haziran-22 Temmuz)

YENGEÇ BURCU VE YÜKSELEN YENGEÇ

Halledemediğiniz maddi konularınız var ise bu dönemde rayına oturabilir. Sigorta ve gelir-gider konularında sorunlara hazırlıklı olun. Duyarlılığınız artabilir, geri planda kaldığınız konularda kendinizi gösterebilirsiniz.

 

Mars Retrosu Aslan Burcu

(23 Temmuz-22 Ağustos)

ASLAN BURCU VE YÜKSELEN ASLAN 

Eşinizin ya da sevgilinizin sağlığı ve işi ile ilgili önceden yaptığı yarım kalan girişimler bu dönemde tamamlanmak için tekrar gündeme gelebilir. Bu fırsatları iyi değerlendirmeniz gerekli. Sıkıntı ve gecikmeler yaşamamak adına dikkatli olmanız gerekli. Sürekli ön planda olmak gibi bir istek içerisindesiniz, biraz arka plana geçip dinlenmeniz gerekebilir.

Mars Retrosu Başak Burcu

(23 Ağustos-22 Eylül)

BAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BAŞAK

Çevrenizdeki insanlar, meslektaşlarınız ve iş yaşamınızla ilgili sorunlarla karşı karşıya kalabilir ve gereksiz bir sürü detayla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Ertelediğiniz hobilerinizi ve yapamadığınız seyahat planlarınızı gerçekleştirmek için karşınıza fırsatlar çıkabilir. Hayatınızda yenilikler istiyorsanız biraz daha beklemeniz gerekebilir. Sağlık konusunda dolaşım problemlerine dikkat etmelisiniz.

Mars Retrosu Terazi Burcu

 (23 Eylül-22 Ekim)

TERAZİ BURCU VE YÜKSELEN TERAZİ

Hobileriniz, yaratıcı yönleriniz ve spor ile ilgili yarım kalan girişimleriniz ve varsa çocuklarınız ile ilgili sorunlar gündeme gelebilir, bu konularla ilgili karşısınıza çıkan ikinci şansları değerlendirmeye bakın. İkili ilişkilerde keskin kararlar almamanız gereken bir dönemdesiniz. Biraz sakinleşin.

Mars Retrosu Akrep Burcu

(23 Ekim-21 Kasım)

AKREP BURCU VE YÜKSELEN AKREP

Aile, yatırımlar ve evinizle ilgili tahmin etmediğiniz bir takım sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Bu konularla ilgili olarak dikkatli olmanız gereken bir dönemdesiniz. Aile içi tartışmalar yaşamanız olası, böyle bir şey olursa konuları uzatmadan ve kavgaya dönüşmesine izin vermeden sonlandırmanızda fayda var.

Mars Retrosu Yay Burcu

(22 Kasım-21 Aralık)

YAY BURCU VE YÜKSELEN YAY

Çevrenizdeki insanlarla ilgili maddi konular, eğitim girişimleriniz ve yaptığınız anlaşmalarla ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz. Temkinli olun. Duygusal olarak hassas ve alıngan olabilirsiniz, kendinizi rahatlatmaya çalışın.

Mars Retrosu Oğlak Burcu

(22 Aralık-21 Ocak)

OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN OĞLAK

Maddi konularınızı gözden geçirirken bazı hesap hatalarına düşmüş olabilirsiniz. Bunu önlemek adına bu konuları tekrar gündeminize almalısınız. Ve önceden girişim yaptığınız bazı konularla ilgili de karşınıza çıkacak fırsatlar üzerinde iyi düşünmelisiniz. Telaşe kapılmayın, sakin ilerlemeye çalışın.

Mars Retrosu Kova Burcu

(22 Ocak-19 Şubat)

KOVA BURCU VE YÜKSELEN KOVA

İçinizde kalan ve yapmak istediğiniz konular tekrar gündeme gelebilir. Maddi konulardaki hesaplarınıza dikkat etmelisiniz. Sağlığınız ve motivasyonunuz ile ilgili bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Biraz kendinize dönüp ruhunuzu rahatlatmanızı öneririm.

Mars Retrosu Balık Burcu

(20 Şubat-20 Mart)

BALIK BURCU VE YÜKSELEN BALIK

Bu dönemde sıkıntılarınız artabilir. Arkanızdan iş çeviren insanlar olabilir, dikkatli olmanız gerek. Sağlık ile ilgili sorunlarınızı halledebilirsiniz. Halsiz ve keyifsiz olabilirsiniz ama zamanla geçecektir. Biraz kendinize dönmenizde fayda var.

 

Temmuz ayı burç yorumlarına göz atmak için :

Temmuz Ayı Burç Yorumları 2018

 

  Bir sonraki yazım Merkür Retrosu ile ilgili olacak takipte kalın.
  SEVGİYLE…

   

  İlgili Makaleler

  4 Yorum

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Başa dön tuşu