içinde

SinirlendimSinirlendim AğladımAğladım YarıldımYarıldım BayıldımBayıldım Şok OldumŞok Oldum KazandımKazandım Nasıl Yani?Nasıl Yani?

Mantık Soruları Ve Cevapları

mantik-sorulari

Mantık soruları ve cevapları..Zor bir soru çözdükten sonra hissedilen o harika hazzın mutluluğunu bilmeyen yoktur.  Entelektüel espriler saniyeler içinde yapılır. Dalga geçilir, bununla arkadaşlarınızla eğlenirsiniz. Bu mantık sorularını çözmek biraz zaman alır. Tabi bu da sonucu daha eğlenceli bir hale getirir. Size bu keyfi tattıracak zorlu mantık sorularını  Bu mantık sorularını sadece zeki insanlar hızlıca çözebilir! Peki siz zeki misiniz? İşte çözmesi zor ama düşünmesi keyifli olan mantık soruları..

Bu linkten En Zor Tekerlemeler yazımıza göz atabilirsiniz

Mantık Soruları Ve Cevapları

1- Eğer bana sahipsen, beni paylaşmak istersin. Beni paylaşırsan, bana sahip değilsindir. Peki, ben neyim? (Sır)

2- Bir labirentten kaçıyorsun. Önünde üç tane kapı var. Soldaki kapı, seni ürkütücü bir cehenneme götürüyor. Ortadaki kapı ölümcül bir suikastçıya götürüyor. Sağdaki kapı ise  altı aydır yemek yemeyen çok aç bir aslana götürüyor. Hangi kapıyı seçersin? ( Sağdaki kapı. Çünkü altı ay aç kalan aslan ölmüştür )

3- Beni yan çevir, ben her şeyim. Beni ortadan kes, ben hiçbir şeyim. Peki, ben neyim? ( 8 rakamı. Çevirdiğimizde sonsuzluk işareti olur. Ortadan bölündüğünde ise 0 olur yani hiç bir şey )

4- İki tane farklı kum saatiniz var. Bunlardan biri 7 dakikalık diğeri ise11 dakikalık. 15 dakika içinde yumurta kaynatmanız gerekiyor. Bu kum saatlerini kullanarak nasıl süresini ayarlayabilirsiniz? ( Yumurtayı kaynatmaya başladınız. İki kum saatini de aynı anda başlatın. 7 dakikalık kum saatinin bitmesini bekleyin. Tekrar başlatmak üzere başlayın. 4 dakika sonra, 11 dakikalık kum saati bitiyor. 7 dakikalık kum saatini o zaman tekrar çevirin.
7 dakikalık kum saatinin bitmesini bekleyin. Bu süre 4 dakika daha demektir. Böylece yumurtanın 15 dakika olan kaynatma süresine ulaşmış olacaksınız )

5- Karanlık bir odadasınız.

Bu odada mum, odun sobası ve gaz lambası var.  Ve elinizde de sadece 1 kibritiniz var. Bunlardan ilk hangisini yakardınız? ( Tabiki ilk olarak kibriti yakarız)

6- Ormanlık bir yerdesiniz. Yürüyorsunuz ve bir yol ayrımına geliyorsun. Yollardan biri ölümle sonuçlanıyor. Diğeri ise sonsuz mutluluğa gidiyor. Ama sen hangi yolun nereye çıktığını bilmiyorsun. Yol ayrımının başladığı yerde iki kardeşle karşılaşıyorsun. Bu iki kardeş yolların nereye çıktığını biliyor. Bu iki kardeşten biri her zaman doğruyu söylüyor. Diğer kardeş ise yalancıdır. Bu iki kardeşe sadece bir soru sorma hakkın var. Bu durumda hangi yoldan gideceğini nasıl bilebilirsin? ( İki kardeşe de sormanız gereken soru şu. Eğer sen kardeşinin yerinde olsaydın, sonsuz mutluluk için hangi yoldan gitmesini söylerdin?
Sağdaki yolun sonsuz mutluluğa gittiğini varsayalım. Siz bu soruyu sorduktan sonra aldığını cevaplar aynı olur. Yani her iki kardeş de size aynısını söyleyecektir. Yani cevapları sol yolun sonsuz mutluluğa gittiğini söylerler. Ve siz, her iki durumda da ikisinin söylediği şeyin tam tersini seçmelisiniz. Çünkü biri gerçeği biri yalan söylüyor. Bu durumda biri gerçeği söylemek için yalan söylüyor demektir. )

7 – Bir katil öldürdüğü kişiyle birlikte suç aletini denize atar. Polis cesedi bulur fakat suç aletini bulamaz. Cinayet aleti nedir? ( Buz )

Hepsi Birbirinden Zor Bilmeceler yazımız için tıklayın

Yorumlar

Cevap bırakın
  1. Valla bu kafayla bu sorular ne iyi geldi beynımın kalanıda yandı 6 soru harbi kafamı karıştırdı 7.soruyu düşünüyorum.. Ama pazar günü için güzel bir içerik olmus

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

mucize doktor taner ölmez

Mucize Doktor Taner Ölmez Kimdir?

elazığ depremi

Elazığ Depremi – AFAD Son Bilgileri Verdi