Gündem

Malta’ya Gitmek İsteyenler İçin Festival Rehberi

Malta’ya gitmek isteyenler için festival rehberi derleyelim dedik. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle Malta’da sanata, yaratıcılığa ve eğlenceye doyum olmuyor. Tabi bununla birlikte bir çok festivallerin de olması Malta’nın daha çekici hale gelmesini sağlıyor.

Malta’ya Gitmek İsteyenler İçin Festival Rehberi

Bir çok güzelliği içinde barındıran Malta festivalleri şöyle:

MALTA ULUSLARARASI MÜZİK FESTİVALİ

29 Nisan’da başlayan 10 Mayıs’ta sona eren uluslararası müzik festivali Avrupa’nın kültür başkenti Valetta ev sahipliği yaptı.

MALTA ULUSLARARASI HAVAİ FİŞEK FESTİVALİ

Malta’nın en büyük geleneklerinden bir tanesidir Havai fişekleridir. Ülkenin ilk havai fişek patlamaları köylerde ki azizleri anma törenlerinden gelen bir gelenektir. Ancak bu gelenekler yıllar içinde Dünya çapında ünlenmiş bir hal aldı. Valetta limanında düzenlenen bu festival şölenini izlemek için Dünyanın her yerinden bir çok insan akın ediyor. 4 Mayısa kadar süren bu festivale İtalya ve Avustralya’da katılıyor.

MDNA ORTAÇAĞ FESTİVALİ

Her yıl 4 – 5 Mayıs tarihleri arasında yapılan bu festival Mdna kentinin Ortaçağ esintileriyle muhteşem bir görsel eğlence sunuyor. Festival zamanı tüm şehir çiçeklerle kaplanırken ziyaretçilere Akdeniz esintileriyle şövalyelik dönemi sunuluyor. Ayrıca festival dönemi boyunca şehrin bütün tarihi mekanları müze ve kiliseler ücretsiz ve ziyarete açık oluyor.

KÖY FESTİVALLERİ

Malta’nın her köy ve kasabasında bahar ayları geldiğinde Azizlere yönelik anma günleri oluyor. Bu anma günleri birer karnaval şenliğine dönüşen bu kutlamalar bütün sene boyunca devam ediyor. Ayrıca bu festivallerde yerel halk turistleri ağırlamaktan büyük zevk duyuyor.

MALTA EKOPAZAR GÜNLERİ

25 – 26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen pazarda en doğal ürünler, el yapımı emekler, güzellik ürünleri ve el yapımı bir çok içecek ve yiyecekleri sunuyorlar. Bu pazar günlerinde çevre dostu ürünler, doğaya zarar vermeyen doğa ürünleri sunuluyor.

MALTA MODA HAFTASI

Malta Moda Haftası 22 Mayıs 29 Mayıs tarihleri arasında düzenleniyor. Malta’nın başkenti Valetta’da düzenlenecek olan moda haftası Dünya modasından eksik kalmıyor. Moda haftasında bir çok tasarımcıların yer alacağı gösterimlerde stilistler, makyaj sanatçıları, podyum modelleri ve ülkenin en iyi moda yetenekleri bir araya geliyor.

MALTA ULUSLARARASI SANAT FESTİVALİ

29 Haziran 13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan festivallerde tiyatro, müzik, resim ve dans gösterilerine doyacaksınız. Bu festivale ayrıca sadece Maltalı sanatçılar değil dünya çapında tanınmış sanatçılar katılıyor. Ayrıca bu festivallere ücretsiz katılabilirsiniz. Turist olarak gidecek sanat tutkunları için inanılmaz bir bir fırsat sunuluyor.

ISLE of MTV

27 – 29 Haziran tarihleri arasında düzenlenen müzik tutkunlarının bir araya geldiği  Isle of MTV için akan sular duruyor. Her yıl 50 bin kişiden fazla kişiyi bir araya getiren bu festivale katılım tamamen ücretsiz.

THE FARSONS BÜYÜK BİRA FESTİVALİ

25 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasında Malta’nın köylerinden olan Ta’Qali’de düzenleniyor. Bir çok bira çeşidinin barlarda sunulacağı bu eğlenceli etkinlikte müzik, yemek ve bira eşliğinde katılımcılara sunulacak. Ayrıca 10 gün sürecek olan bu festivalde açık hava konserleri de festivale renk katacak.

SUMMER DAZE MALTA

14 -18 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan bu bomba festival Malta’nın en eğlenceli ve en heyecan verici etkinliklerinden biri olarak geçiyor. Elektro pop türü müzik tutkunlarının katılacağı festivalin bilet fiyatları hala açıklanmadı. Bu heyecan verici etkinlikte Dünyaca ünlü Djlerle birlikte 20 bin kişinin katılacağı düşünülüyor.

Peru Gezi Rehberi

İlgili Makaleler

20 Yorum

  1. Geçen yıl arkadaşım tatil amaçlı gitmişti anlata anlata bitiremedi Sanırım bu gidişle dayanamayıp bende bu festivaller için bilet bakıcam

  2. MDNA orta çağ festivali ve Eletro festivalleri ilgimi çekti Elbet bir gün oralarıda keşfeder bu meraklı kadın :)

  3. Festival zamanı tüm şehir çiçeklerle kaplanırken ziyaretçilere Akdeniz esintileriyle şövalyelik dönemi sunuluyormuş. Ne kadar harika öyle değil mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu