Gündem

Magazin Basını Mı? Leş Kargaları Mı?

Bugün Pelin Atmaca, hepimizin yüreğini burkan bir haberle ilgili gerçekleri gözler önüne serdi. Gerçekten bu yaşanan acılı olaydaki tavırlar sebebiyle;  magazin basını mı? leş kargaları mı? diye sormak geçiyor insanın içinden. Shall We? ailesi olarak minik Pars’ın ailesine baş sağlığı diliyoruz . Allah sabır versin. 

MAGAZİN BASINI MI? LEŞ KARGALARI MI?

Geçtiğimiz gün hepimizin tanıdığı ünlü isim Ebru Şallı içimizi acıtan bir haberle gündeme geldi.

Magazin Basını mı- Ebru Şallı ve oğlu

Bir senedir lenf kanseri tedavisi gören Harun Tan’dan olan dokuz yaşındaki oğlu Pars Tan tedavi gördüğü hastanede hastalığa daha fazla dayanamayıp yaşamını yitirdi. Mezar taşında yazan ‘Ponçik sen benimlesin’ yazısı yürekleri dağladı. Harun Tan ve Ebru şallının ikinci oğlu Beren Tan ise kardeşinin mezarı başında güçlükle ayakta durdu.

Magazin basını mı? Ponçik sen benimlesin

Bir sene önce kas ve kemik ağrıları ile hastaneye götürülen minik Pars hastanede yapılan tetkikler sonucunda lenfoma teşhisi almıştı. Tedaviye olumlu yanıt verdiği söylenen Pars son aylarda tekrar kötüleşerek hastaneye yatmış, geçtiğimiz gün de minik bedeni hastalığa daha fazla dayanamayıp hayata gözlerini yummuştu.

harun tan ve pars

Korona virüs önlemleri kapsamlarında yalnızca yakın aile bireylerinin katılımıyla oldukça sade bir törenle Kilyos mezarlığına defnedilen minik Pars’ın cenaze töreninde katılımcılardan çok magazin gazetecilerinin olması herkesin dikkatini çekmişti. Acılı aile çocuklarının naaşını defnedip mezarlıktan ayrılırken gazetecilerin yoğun şekilde soru sorma çabası ise tüm aileyi kızdırdı. Öyle ki baba Harun Tan bugün instagram hesabından kurduğu cümlelerle yaşadıklarını dile getirip ateş püskürdü.

magazin basınına mesaj

Olaya şahitlik eden takipçi ve arkadaşları da taziye ve konuyla alakalı kızgın yorumları ile acılı aileye destek çıktı.

magazin

magazin basını için

magazin basınına mesaj

Öte yandan birkaç ay önce verdiği bir röportajda Ebru Şallı oğlu Pars’ın hastalığı ile ilgili sorular karşısında şunları söylemişti:

‘Ben bu konuyla ilgili çok fazla konuşmak istemiyorum. Evet bir şey var, ben buna yok demedim başından beri ama detay bilgi vermek istemiyorum. Nihayetinde bir çocuk. Sizlerden de bir destek bekliyorum. Magazinin bir parçası olabilecek bir durum olmamalı. Bu konuda hassasiyet bekliyorum. Gayet güzel, sağlığı iyi. Anne ve baba olarak konuşmama kararı aldık.’

Tüm bu olanlara bakarak biz de dehşetle izlediğimiz bu durum karşısında sormak istiyoruz. Küçücük bir çocuğun toprak altına giren bedeninin bu kadar gözler önüne serilmesi, ailenin şöhret bedeli midir yoksa bu bir habercilik midir? İnsan yaptığı işle göz önündeyse yas tutması gereken anlarda bile göz önünde olmak zorunda mıdır? Bu yapılanlar normal midir? Yorum sizin… Magazin basını mı? Leş kargaları mı?

PELİN ATMACA 

Ebru Şallı Oğlunu Kaybetti. Mezar Taşına Öyle Birşey Yazdırdı ki..

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. Allah hicbir ebeveyne evlat acisi gostermesin. Magazin haberciliği les kargaligindan farksiz.. allah sabir versin

  2. Mezar taşında yazan ‘Ponçik sen benimlesin’ yazısı yürekleri dağladı. Harun Tan ve Ebru şallının ikinci oğlu Beren Tan ise kardeşinin mezarı başında güçlükle ayakta durdu.

  3. Cidden ben sövüyorum saygısızlığa tahammülüm yok bu kadını bende sevmem ama ortada tarifsiz Bi acı var Allah büyük sabır versin geçenlerde ole yorumlar gördüm ki kanım dondu bu kadar suursuzla aynı havayı solumak koyuyo Aysun Kayacı zamanında Bi tespit yapmıştı altı oyle derinmiş ki Meger.

  4. Aklim almıyor ne zaman insanlarımızı unutmaya başladık.Küçük bir can küçücük bir beden toprak oluyor ve bunun acısını hissetmek yerine nasıl ouyorda magazin haberi haline getirebiliyorlar.Aileye sabır dilemekten başka birşey elimden gelmiyor

  5. Kesinlikle leş kargaları.İnsanların bu acılı günlerine bile saygı gösteremiyorlar.Ne hale geldik.İnsanlığımız nerde kaldı???

  6. Evlat acısı çok büyük bir acı kimse yaşamasın yaşayana da Allah sabırlar versin. İnsanların en acılı gününü magazin yapmayı düşünenlerin insanlığından şüphe duyarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu