Hayata Dair

Herkesin Alamayacağı Bazı Lüks Eşyalar ve Hizmetler

 

Hayatımızın bir noktasında hepimiz çok paramız olduğunu gösteren şeyleri satın almak isteriz. Genel olarak konuşursak komşularımızı ve dostlarımızı özendirecek araba veya buna benzer lüks eşyaları satın almayı arzularız.  Bazı insanlar bazı şeyleri sadece para saçmak için satın alırken bazıları da alacakları eşyaları mümkün olduğu kadar ucuza satın almak ister. Bazı insanlar da biraz pahalı şeyler üzgün olduklarında değerli hissetmek için satın alırlar. Değerli hissetmek, bu yüzden bazı insanların iyi hissetmesinin yegâne yoludur. Bu içerikte herkesin satın alamayacağı lüks eşyalar ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Listedeki eşyalar sizin gidip onlara para saçmanız için listelenmedi. Biz sadece dünyada neler olup bittiği hakkında bilgi vermek istiyoruz. Özellikle bazı insanlar çok pahalı şeyleri garip sebeplerden dolayı satın almaktadırlar. Aslında bu durum temelinde kötü değil fakat bu tarz alışverişler çevredeki kişilere gösteriş yapmak için yapılıyor.

Lüks Eşyalar ve Hizmetler: Özel Okul ve Kolej

İnsanı borç batağına sürükleyebilecek bir şey varsa o da özel okul ücretleridir. Bu durum özellikle devletin okulları desteklemediği bir yerde yaşayanlar için acı bir gerçektir. Özellikle ABD’de her yıl insanlar özel okullara tonlarca para harcamaktadır. Kolej ücretlerini karşılamaya herkesin gücü yetmez. Dolayısıyla bir koleje gidebilmek için para içinde yüzmek gereklidir. Ancak o zaman kolej ücretlerini karşılamak bir problem olmaktan çıkacaktır.

Lüks Eşyalar ve Hizmetler: Lamborghini

Bu marka, şu an dünyanın en pahalı araçlarını üreten marka olarak biliniyor. Lamborghini hiç de ucuz olmamasına rağmen şık tasarımından dolayı birçok zenginin tercihi olmuş durumdadır. Öte yandan, pek de zengin olmayan kişiler bu aracı satın alabilmek için hayatları boyunca kazandıkları gelirlerin tamamını harcamak durumundadır. İşte bu nedenle Lamborghini markasının ürettiği araçlar lüks araba kategorisinde pazarlanmaktadır.

Lüks Eşyalar ve Hizmetler: Bugatti

Spor arabalar arasında en çok bilinen markalardan biri de Bugatti’dir. Bu markanın araçları o kadar pahalıdır ki birçok kişi kredi çekerek bile bu arabayı alamaz. Birçok insan işte bu yüzden Bugatti’yi sadece şaşkın gözlerle seyredebilir. Bu araç gerçekten süper lüks ve teknik özellikleri ile motor severleri deli eden bir arabadır. Bugatti, birçok kişinin hayalini süsler fakat pek az kişi bu arabaya dokunup sürebilir.

Lüks Eşyalar ve Hizmetler: Ahşap Klavye

Birçok insan 10 ile 20 dolar arasında fiyat etiketine sahip ucuz klavyelerden satın almaktadır. Birçok insan klavye satın almak için çok para vermek istemez. Onların düşünce yapısına göre bir klavye sorunsuz çalışıyorsa gerçekten harikadır. Bazı insanlar bunlarla yetinmeyip fiyatı 150 dolar civarında olan mekanik klavyelerden satın alırlar. Fakat bu mekanik klavyeler en pahalısı değildir. Japonya’da piyasa değeri yaklaşık 1400 dolar olan bir ahşap klavye de icat edildi. İşte günümüzde en pahalı klavye budur.

Seinheiser’ın Orpheus Kulaklıkları

İyi ses veren kulaklıkları ve hoparlörleri kim sevmez ki? Bir çoğumuz bu ses sistemlerini seviyor. Bazı insanlar, biraz daha iyi kalitede ses veren kulaklıklar için çok para verebiliyor. İşte bu konuda Seinheiser oldukça bilinen bir firma olarak kaşımıza çıkıyor. Seinheiser yakın zamanda özel bir kulaklık üretti ve bu kulaklığın fiyatı yaklaşık 50 bin dolar civarındadır.

Tifanny Tenis Topu Kavanozu

Tenis, hayatında herkesin en az bir defa oynadığı bir oyundur. Günümüzde en ilginç sporlar arasında yer almasa da hala birçok kişi tenis oynamaya devam etmektedir. Tenis oynarken oyuncular top kullanır ve tüm yapmaları gereken ağın biraz üzerinden topu geçirmek ve sayı yapmaktır. Bu toplar bir kap içinde saklanır. Tifanny’nin ürettiği tenis topu kavanozu ise metalden yapılmakla birlikte diğerleri ile tamamen aynı işlevi görmektedir fakat bu kavanoz tenis toplarını diğerlerine göre daha iyi durumda saklamaya yardımcı olabilmektedir.

Louis Vuitton Kaykayları

Bu kaykay, Louis Vuitton tarafından imal edildi. Evinizin rafına asıl bir şekilde durmaması için de bir kutu ile beraber geliyor. Bu kaykay, kaymaktan ziyade gösteriş amacıyla üretilen bir kaykaydır diyebiliriz. Yine de bu kaykaya zarar gelebilir ve bu zararı telafi etmek size 50 bin dolardan daha fazla bir miktara mal olabilir.

Altın Zımba Telleri

Bir dahaki sefere düşünün ki ofiste yalnızsınız ve kağıtları zımbalamanız gerekiyor. Altın bir zımba teli ile en kaliteli kağıtları zımbaladığınızı düşünüp rahat edebilirsiniz. Aslında biraz düşününce böyle bir şeyin birçok durumda gerçekten gereksiz olduğunu göreceksiniz. Altın zımba telleri paranızı sömürecek ve belki de onları hiç kullanmak istemeyeceksiniz. Bu da aslında insanların sahip oldukları servetleri başkalarının yüzüne vurmanın bir yoludur.

Renkli Tuvalet Kağıtları

Tuvalet kağıtları hepimizin kullandığı ve kullanmayı asla bırakmayacağı şeylerin başında geliyor. Eğer sıradan tuvalet kağıtlarından bıktıysanız, neden özel olarak yapılmışları denemiyorsunuz? Tuvalet kağıtlarında genellikle yumuşaklık ve kalınlık konusu önem arz eder fakat arzu ettiğiniz renkte tuvalet kağıdını da satın alabilirsiniz. Renkli tuvalet kağıtları gerçekten iyi bir fikir fakat buna gücü yetebilenler kullanabilir.

Instant Noodle

Bu tarz noodlelar en pahalı yiyecek seçenekleri arasında gelmektedir. Lise öğrencisi tarafından alınıp öğlen yemeğinde yenemeyecek kadar pahalı olan noodlelar da piyasada bulunmaktadır. Bu noodleların içinde altın olması veya tatlarının gerçekten çok iyi olması gerekiyor bence. Bu noodlelardan birkaç paket satın almak sizi delicesine sinirlendirebilir. Tabii ki bu tatlarının çok kötü olduğu anlamına gelmiyor. Tadları gerçekten mükemmel olabilir işte bu yüzden fiyatları da çok pahalıdır. İşte bu yüzden bu noodlelar sıradan bir insan için değildir.

Lüks Balıkçı Zıpkını

Bu listedeki birçok şey gibi bu eşya da sıradan insanlar için tasarlanmadı. Bu eşya aslında hayatına renk katmak isteyen çok zengin bir adama göredir. Bu zıpkın, evinize gelen misafirlere hava atmak için tasarlanmıştır. Fiyatının düşeceğinden suda kullanılmak için tasarlanan bir eşya değildir. Bunun dışında bu zıpkın gerçekten iyi görünüyor. Bu zıpkını kim suda kullanıp değerini düşürmek ister ki?

Toto Neorest Klozeti

Bu klozet gerçekten harika görünüyor ve gösteriş eşyası olmaktan da epey uzak. Bu klozetin teknolojinin nimetlerinden biri olduğunu ve insanları gerçekten kıskandırdığını söylemek olasıdır. Normal bir tuvalette bulamayacağınız çok faydalı özellikleri de barındırmaktadır. İşte bu nedenle fiyatının aşırı yüksek olması da tamamen normaldir. Bu klozet, kesinlikle ortalama bir kişi için değildir. Bu klozet daha çok yılda 100 binlerce dolar kazanan biri için uygundur.

Roland Iten Kemer Tokası

Bu kemer tokası birçok kişinin görmediği bir şeydir. Üstelik insanların pek azı bu tarz bir kemer tokasını taktığınızda kıskanacaktır. Bu lüks kemer tokasının amacı da tamamen farklıdır aslında. Bu kemer tokası ne kadar paranız olduğunu göstermenin ve bu paranın ne kadarını görünüşüne yansıttığınızı göstermenin iyi bir yoludur.  Bu tarz bir lüks toka daha çok iyi bir takım elbise ile kullanılmalıdır.

Anna Jarvis ve Anneler Günü

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Lamborghini dışında hepsi saçma ve gösteriş için olduğunu düşünüyorum özellikle renkli tuvalet kağıdı gerçekten çok önemli bi ayrıntı kalemine sağlık

  2. Koleji mantıklı bulan biri degilim imkan olsa bile acıkcası yollamam bakıs acım farklı… Ama ahsap klavye ve renkli tuvalet kağıtları acıkcası hosuma gitti

  3. Şükür lüks eşyalara düşkünlüğüm yok. Bisey olursa insanın içi gider. Dipnot, bu olayın halis muhlis fasfakir olmamdan kaynaklanmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu