in

Lotro Hakkında Önemli Olan Her Şey

lotro

İlk olarak 2007 yılının baharında piyasaya sürülen LOTRO, 13 yıldır varlığını sürdüren MNORPG türünde bir oyun olarak biliniyor. İlk olarak Amerika, Avrupa, Avusturalya ve Japonya’da piyasaya sürülen oyun, 4 farklı ırk ve 7 farklı karakter sınıfı ile oynamanıza olanak tanıyor. Oyunun Mines of Moria ek pakedi, mevcut oyuna 2 adet daha oynanabilir sınıf ekliyor. Zamanla oyuna Gondor ve Rohan gibi Orta Dünya’nın yaygın olarak bilinen bölgeleri de eklendi. Oyunun gelişimi daha da sürdü ve 2017 yılında Mordor genişleme pakedi piyasaya sunuldu. Oyun genel olarak Yüzüklerin Efendisi serisinde geçen Orta Dünya’yı konu alıyor.

LOTRO – Oynanış Özellikleri

Diğer MNORPG oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da oyuncu, kendisi için bir karakter yaratır ve oyunun evreninde dilediği gibi her yere gidebilir. Oyuncuların karakterleri, oyun içerisindeki yaratıkları öldürerek veya görevleri yerine getirerek tecrübe edinebilir. Karakterin seviyesi ilerledikçe yeni karakter özellikleri ve yetenekler kazanır. Karakterler, oyunda hızlı bir şekilde yolculuk yapmak için midilli ve at gibi binekleri kullanabilmektedir. Öte yandan anlık transfer için hızlı seyahat seçeneği seçilebilir. Oyuncuların oyun içi görevleri takip edebilmeleri için bir görev penceresi bulunur. Bu görev penceresinin yanı sıra daha uzun dönemli başarıların takibini yapabilmek için ayrı bir sekme de yer alır.

LOTRO – Oyundaki Can ve Mana Barları

Diğer video oyunlarının aksine bu oyunda kişinin can durumunu gösteren “Morale” adı verilen yeşil renkte bir çubuk bulunur. Bu çubuktaki yeşil renk tükendiği zaman karakter ölmektedir. Birçok oyunda yer alan mana barının yerine bu oyunda “Power” adı verilen özel bir bar bulunur. Bu bar, oyundaki yeteneklerin aktif olarak kullanılmasına olanak sağlar.

Oyunda Kendinize Ev Alabilirsiniz

Karakteriniz ile oyunda kendinize bir adet ev alabilir ve bu evinizi istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Öte yandan oyundaki hobi sistemi de oldukça gelişmiştir. Oyunda seçebileceğiniz tam 11 hobi grubu bulunmaktadır. Bu hobi grupları arasında zırh ustalığı, silah ustalığı ve daha birçok hobi grubu yer alıyor. Üstelik karakterinizin kıyafetlerini de oyun içi kıyafet sistemi ile rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

The Elder Scrolls Online Yüzde Atmış İndirimde!

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

koronavirüs belirtileri değişiyor

Koronavirüs Belirtileri Değişiyor mu? Bilim Kurulu Üyesi Konuştu.

erkeklere dair

Erkeklere Dair Doğru Bilinen Yanlışlar