Hayata Dair

Loft Dekorasyon Stili Ve Örnekleri

Yeni dekorasyon trendi olan loft stilini mercek altına aldık. Yaşam alanınızda uygulayabileceğiniz loft dekorasyon stili ve örnekleri haberimizde…

Loft Dekorasyon Stili Ve Örnekleri

Loft stili nedir?

Öncelikle loft dekorasyon stili hakkında biraz bilgi verelim… Loft stili, bir mekanın duvar ya da kapılarla bölünmemesi, tek mekanda bir araya gelmesi ile oluşturulur. Bu stilin en belirgin özelliği ise tesisat borularının dışarıdan geçmesi, doğal ve ham haliyle bırakılan yüzeyler, tavan ve pencerelerin yüksek olması diyebiliriz.

Loft stili için, kalıpları yıkan özgürlükçü, yenilikçi bir stil demek de yanlış olmaz. Hangarlar ve eski depoların tekrar elden geçirilip, evlere dönüştürülmesiyle ortaya çıkan bu ezber bozan dekorasyon trendi, evinize bambaşka bir hava katacak!

Loft Dekorasyon Stili Ve Örnekleri

Yüksek tavan ve pencereleri olmayan bir evde bu loft stili nasıl uygulanabilir?

Peki, Loft stiline sahip olmayan bir evde uygulama nasıl olmalı? Cevap basit; Tuğla ya da taş görünümlü duvar kağıtları kullanarak, evinizin zeminini şap üzerine epoksi yaparak ya da duvarlarınızı sanki inşaat yeni bitmiş gibi yeniden dekore ederek bu stili evinizde uygulayabilirsiniz.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Evin Havasını Temizleyen Bitkiler

Loft stili uygulamanın bir diğer yolu da, ev sahibi iseniz ya da ev sahibiyle anlaştıysanız, taşıyıcı olmayan duvarları yıkmak. Bu sayede odalarınızda kurtulmuş olacaksınız ve geniş yaşam alanlarına sahip olarak loft stilini başarılı bir şekilde uygulamış olacaksınız. Alanları mobilyalar ile bölmeyi de unutmayın!

Ezberleri bozmaya hazır mısınız? Tuğla duvarlar gün yüzüne çıkıyor!

Loft stilinin olmazsa olmazı, az önce de yukarıda belirttiğimiz gibi duvarların olabildiğince doğal görünmesi. Yani inşaattan çıkmış gibi sıvasız, yer yer sıvaların içerisinden görünen demirler… Eğer oturduğunuz yerde bunu yapabilme şansınız yoksa, duvar kağıtları sizlere yardımcı olacaktır.

Tamamlayıcı objeler: Pas renkleri, deri koltuklar, spotlar…

Duvarları bir şekilde olması gerektiği gibi dekore ettiniz fakat bir eksik var. Onlar ne mi? Pas renklerine sahip eşyalar, kocaman tablo ve heykeller, spot ışıklar, metal aksamlı mobilyalar, bar tabureleri, deri koltuklar… Loft dekorasyon stili ile uyumlu bir algı yaratacak olan bu objelerle hayalinizdeki görünümü kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Epoksi zemin ya da brüt beton

Duvarları hallettiniz, objeleri hallettiniz fakat eksik bir şeyler mi var? Bu kadar uğraşmanıza rağmen bir eksiklik hissediyorsanız bunun sebebi zeminleriniz… Loft stilinin olmazsa olmazı diyebileceğimiz epoksi ya da brüt beton zeminler, kullanıldığı mekanda sportif ve asi bir tavır yaratıyor.

Feminen seçimler out, maskülen seçimler in!

Asil bir loft stili uygulamak istiyorsanız, seçimlerinizi maskülen tasarımlardan yana kullanmalısınız.

İşte loft dekorasyon stili örnekleri:

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Evinizi Sanat Galerisi Gibi Gösterecek Çerçeve Dizilişleri

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu