in

AğladımAğladım

Limonlu Kahve Gerçekten Yararlı Mı?

limonlu kahve

Yakın zamanda limonlu kahve içmek, trend haline geldi ve limonlu kahvenin birçok sağlığa birçok yararı olduğu düşünülüyor. Karışımın yağları yakmaya yardımcı olduğu, baş ağrılarını ve ishali giderici etkiye sahip olduğu biliniyor. Kahve ve limonun sağlığa birçok faydası olduğu biliniyor ve bu nedenle ikisini birlikte tüketmenin ek bir faydası olup olmadığını merak edebilirsiniz. Durum böyleyse işte bu yazı tam da sizin için yazılmış demektir.

Limonlu Kahve: En Yaygın Malzemeler

Kahve ve limon, evlerde oldukça yaygın olarak kullanılan malzemeler arasında yer alır. Günümüzde sıklıkla içtiğimiz kahve, öğütülmüş kahve çekirdeklerinin demlenmesi ile hazırlanır. Üstelik ABD halkının yüzde 75’i kahveyi günlük olarak tüketir. Kahve tüketiminin yüksek olmasının ana nedeni yüksek miktarda kafein içermesi ve sinir sistemini uyarmasıdır. Öte yandan limon ise portakal ve mandalinanın ardından dünyada en sık üretilen üçüncü meyve olarak bilinir. Üstelik C vitamini ve antioksidanlar bakımından da oldukça zengin bir meyvedir.

Kahve ve Limonun Faydaları

Kahve, antioksidan ve kafein bakımından oldukça zengin bir içecektir. Ayrıca kahvenin birçok farklı kanser türünün ilerlemesine de engel olduğu yapılan araştırmalarca kanıtlanmıştır. Öte yandan bol kahve tüketmek; tip 2 diyabeti, kalp ve böbrek hastalıklarını da önleyici etkiye sahiptir. Tüm bunların yanı sıra kahve içmek, kişinin enerjisini yükseltir ve modunu pozitife çevirir. Böylelikle egzersiz yaparken daha yüksek kalori yakımı sağlanabilir. Limon ise bol miktarda C vitamini içerir. C vitamini bakımından zengin olan limon; meme, pankreas ve mide kanseri gibi kanser türlerinin engellenmesinde etkilidir. Limon içerisindeki farklı maddeler ile kalp hastalıklarına engel olurken içerisindeki C vitamini ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur?

Limonlu Kahve İçmek Faydalı mı?

Kahvenin içerisindeki kafein, kilo vermeye önemli faydalarda bulunur fakat yapılan araştırmalar kahveyi limon ile birlikte tüketmenin fazladan bir fayda sağlamadığını ortaya koyuyor. Kahveyi limonlu içmek, baş ağrısını artırabilir veya azaltabilir. Eğer baş ağrısı azalırsa, bu durum kahvenin içerisindeki kafeinin sonucudur. Kahveyi limon ile birlikte tüketmenin deri sağlığına iyi geldiği söylentisi de vardır fakat aynı faydayı kahve ve limonu ayrı ayrı tüketmek suretiyle de elde edebilirsiniz.

Kahvenin Zararları ve Yararları

11 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

steam human satın al

Human: Fall Flat Yüzde 60 İndirimde

Yavru Köpek Etine Talep Çok! Kan Donduran Açıklama!