Gündem

Bol Miktarda Limon Suyu Çıkarmak İçin Bunlara Dikkat

Taze sıkılmış limon suyu birçok yemek, tarif ve kokteyle mükemmel bir katkı sağlar. Ne yazık ki, limondan çok miktarda meyve suyu almak zor olabilir. Bir limondan en iyi şekilde yararlanmak için, dondurmaya başlayın. Ardından, çıkarın ve mikrodalgada veya ılık suya batırarak ısıtın. Daha sonra, zarın mümkün olduğunca çoğunu açığa çıkarmak için yatay yerine uzunlamasına kesin. Membranı yırtıp meyve suyundan daha fazla almak için çatal kullanmadan önce limonu büyük bir kasenin üzerine sıkın.

Daha Çok Limon Suyu İçin Limonu Dondurun

Çözülmeden ve ısıtmadan önce limonunuzu dondurun. Limonunuzdan maksimum miktarda meyve suyu almak için sıkmadan önce dondurun. Katı madde dondurulduktan sonra, dışarı alın ve kabuk oda sıcaklığına ulaşana kadar 4-8 saat çözülmesini bekleyin. Daha sonra ısıttığınızda, dondurulmuş meyve suyu meyvenin zarında genişler ve parçalanır. Bu, meyve suyu sıkma işlemini daha verimli hale getirecek ve size mümkün olan en fazla suyu verecektir.

Daha Çok Limon Suyu İçin Limonu Mikrodalgaya Atın

Mikrodalgaya 10-20 saniye boyunca tam bir limon koyun. Limonu bir kağıt havlu veya tabak üzerine yerleştirin. Limonu mikrodalga fırının ortasına yerleştirin. Limonu orta güçte 10-20 saniye ısıtın. Bu, limonu ılık suya batırmaktan daha hızlıdır, ancak biraz daha risklidir. Limon kabuğunda küçük delikler varsa, meyve suyunun bir kısmını buharlaştırırsınız.

Limonu Sıcak Suda Bekletin

Limonu bir kase ılık suda 30-40 dakika bekletin. Büyük bir kap alın ve lavabonuzdan sıcak su ile doldurun. Limonunuzu kaseye koyun ve dibe batmasına izin verin. Limonun 30-40 dakika ıslanmasını sağlayın, suyun sıcak kalmasını sağlamak için suyu her 10 dakikada bir değiştirin. Bu, limonunuzu mikrodalgadan daha fazla zaman alır, ancak herhangi bir meyve suyunun buharlaşmasına neden olmazsınız.

Limonu Yuvarlayın

Limonu gevşetmek için kesmeden önce limonu yuvarlayın. Limonunuzu kesmeden önce tezgah veya kesme tahtası üzerinde yuvarlayın. Limonu yan tarafa gelecek şekilde yerleştirin. Avucunuzu üstüne yerleştirin ve orta basınçla bastırın. Ardından, limonu avucunuz ve sert yüzey arasında ileri geri yuvarlayın. Limon içindeki zarı yumuşatmak için 30-45 saniye yapın.

Limon Yağının Faydaları Nelerdir?

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Mutlaka uygulucam ozellikle bu dönemde alınan limonlarda cidden su cıkmıyo cogunlugumda 1 limon Yeterken simdi yeri geliyo 2 veya 3 limon gidiyor, dondurup cözdürmek hiç aklıma gelmemişti.

  2. İşe yarıyor olabilir ama dondurucudan sonra mikrodalgaya koymak ne kadar sağlıklı olacaktır bilemedim

  3. Yöntem etkili olabilir ama benim içime sinmedi açıkcası önce dondurup sonra ısıtmak.En iyisi çıktığı kadarını kullanmak bence tabii :) Ama bu faydalı bilgi için teşekkür ederim.

  4. Dondurup çözdürmek mantıksız geldi bana,sonuç olarak içindeki limon suyu ve asit oranını arttırmıyoruz..

  5. Dondurduktan sonra mikrodalga ilginç bir bilgi denemekte fayda var ama pek içime sinenecek gibi değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu