Gündem

Lastikler İnsan Hayatı İçin Neden Önemlidir?

 

Sürücülerin birçoğu farkında değil fakat lastikler araçların en önemli parçalarından biridir. Lastiklerin aracın yere değen yegâne parçası olduğu bilinir. Hızlanırken, fren yaparken ve virajlarda önemli bir rol üstlenirler. Tek bir lastik bile patlarsa veya bir şekilde zarar görürse tüm araç hareketsiz kalacaktır. Yanlış bir lastik seçmek aracın performansını ve dengesini önemli ölçüde etkileyecektir.

Lastiklerin Yeri ve Önemi

Aracınızdaki bir lastiğin yere değen kısmı sadece bir karış büyüklüğündedir. Bu tek nokta işte aracınızdaki hızlanma, yavaşlama ve diğer tüm faaliyetlerin gerçekleştiği yerdir. En güçlü araçlar bile doğru lastiklerle yola çıkılmadığı taktirde sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Lastiklerin birçoğu günlük koşullarda iyi bir performans sergilemektedir fakat seçtiğiniz lastiklerin farkı kötü hava koşullarında ortaya çıkmaktadır. Kullanılan kaliteli lastik çeşitleri, olası kazaları önleyerek hayatınızı korurlar.

Güvenli Bir Yolculuk İçin Lastikler Düzenli Olarak Kontrol Edin

Araba lastiği, her şeyden önce aracınızın güvenliği konusunda önemli bir rol üstlenirler. Eğer aracınızı aynı lastiklerle uzun süre kullandıysanız, lastikleriniz deforme olmuş olabilir ve bu nedenle yolcularınızın da hayatını riske atmış olursunuz. Aracınızdaki bir lastik arabanın ağırlığının yüzde 25’ini taşımaktadır. Bir arabanın yaklaşık 600-700 kilo olduğunu düşündüğümüzde, tek bir lastiğin en az 150 kilo ağırlık taşıdığını söylemek gerekiyor.  Eğer arabanızdaki herhangi bir lastik zarar gördüyse, bu durum size çok pahalıya patlayabilir. Saydığımız riskleri göz önünde bulundurursanız, aracınızın lastiklerini her 5-6 yılda bir değiştirmenin hem sizin hem de sevdikleriniz için faydalı olacağını görebilirsiniz.

En İyi Sürüş Deneyimi İçin Falken ve Dunlop Lastikler Tercih Edilmeli

Falken ve Dunlop markaları, araba lastikleri üretimi konusunda pazar lideri olarak biliniyor. Falken ve Dunlop lastikleri sayesinde, güvenli bir sürüş deneyimi yaşayacaksınız. Ayakkabılar nasıl ayağınıza tam oturması gerekiyorsa, lastiklerin de aracınıza tam oturması gerekir.  Falken ve Dunlop lastikleri sayesinde aracınıza tam uyum sağlayan lastikleri çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Falken ve Dunlop lastikleri, zorlu hava koşullarında sizi yarı yolda bırakmaz ve gideceğiniz yere güven içinde varmanızı sağlar. Diğer markalar tarafından üretilen ürünler bu özellikleri ne yazık ki taşımıyor fakat Falken ve Dunlop lastikleri bu özelliklerin hepsine ve daha fazlasına sahiptir.

Kredi Kartı Başvurusu Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

 

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. mevsimine göre lastik kullanımı çok önemlidir sonuç itibarı ile can taşıyorsunuz. Paylaşım için teşekkürler.

  2. Bir de 2.el lastik alanlar var. Zaten yarısı bitmiş lastiğin. Çok tehlikeli. Kalemine sağlık

  3. Kesinlikle çok dikkat edilmesi gereken bir konu. En ufak unutkanlık, hata hayatımıza sebep olabiliyor.
    Tesekkür ederiz

  4. Arabanın performansı ve sürüş kalitesi açısından lastikler çok önemlidir evet. Ayrıca güvenli bir yolculuk için kaliteli lastikler tercih edilmelidir. Bilgilendirme için teşekkürler kalemine sağlık

  5. mevsimine göre lastik kullanımı çok önemlidir sonuç itibarı ile can taşıyorsunuz. Paylaşım için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu