Sinema

La Casa De Papel Hakkında Her Şey

“La casa de papel” Netflix’de yayınlanan İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisi. Dizinin yaratıcısı Alex Pina’dır.  İlk olarak bu dizi iki kısıma ayrılan bir tek sezondan ibaret olarak planlanmıştı. 15 bölümden oluşan dizi ilk kez 2 Mayıs 2017-23 Kasım 2017 tarihlerinde İspanyol televizyon kanalı olan Antena 3 kanalında yayınlandı. La casa de papel hakkında her şeyi bu yazıda derledim.

LA CASA DE PAPEL HAKKINDA HER ŞEY

2017 yılının sonlarına doğru, Netflix, dizinin dünya genelinde dijital yayın haklarını satın alarak diziyi daha kısa olarak 22 bölüme böldü. İlk kısım 20 Aralık 2017 yılında, ikinci kısım ise 6 Nisan 2018 yılında yayınlandı. Nisan 2018 tarihinde Netflix, dizinin bütçesini belirgin şekilde arttırdı ve 16 yeni bölüm siparişi geçti. 3. kısım 8. bölümden oluştu ve 19 Temmuz 2019 yılında yayınlandı. 4. kısım 8 bölümden oluştu ve 3 Nisan 2020 yılında yayınlandı.

DİZİNİN KONUSU

Profesör denilen kişi tam anlamıyla bir suç dehasıdır. Tarihin en büyük soygununu yapmak için detaylı süper bir plan yapar. Hedefi, İspanya Kraliyet Darphanesine girmektir. Bu plan için işlerinde uzman 8 suçluyu bir araya toplayarak bir ekip kurar. Ekip, 5 ay bu soygun planı ile ilgili eğitim alır. Bu süreç boyunca her ihtimal hesaplanarak soygun kusursuz bir hale getirilir. 5 ay sonunda, 8 kişi, rehinelerle birlikte kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitler. Profesör ise ekibe dışarıdan destek verir. Ancak hesapta olmayan bir takım olaylar yaşanır. Sezonlar bu minvalde farklı olaylar yaşanarak ilerler.

OYUNCULAR KİMDİR?

Ele başı PROFESÖR- Sergio Marquina- ALVARA MORTE

Takım kaptanı BERLİN- Andres- PEDRO ALONSO

LİZBON- Raquel Murillo- ITZIAR ITUNO

TOKYO – Silene Oliveira- URSULA CORBERO 

RIO- Anibal Cortes- MIGUEL HERRAN 

NAİROBİ- Agata Jimenez- ALBA FLORES

HELSİNKİ- Oslo’nun kuzeni- DARKO PERİC

OSLO- Helsinki’nin kuzeni- ROBERTO GARCIA RUIZ

MOSKOVA- Denver’ın babası- PACO TOUS

DENVER- Moskova’nın oğlu- JAIME LORENTE

STOCKHOLM- Monica Gaztambide- ESTHER ACEBO

ARTURO ROMAN- Darphane müdürü- ENRIQUE ARCE

BOGOTA- Metalurji Uzmanı- HOVIK KEUCHKERIAN

PALERMO- Martin- RODRIGO DE LA SERNA

ALICIA SIERRA- Hamile müfettiş- NAJWA NIMRI

ANGEL RUBIO- Müfettiş yardımcısı- FERNANDO CAYO

ALBAY PRIETO- İspanyol İstihbaratının üyesi- JUAN FERNANDEZ

SUAREZ- Özel hareket komutanı- MARIO DE LA ROSA

ALBERTO VİCUNA- Raquel’in eski kocası- MIQUEL GARCIA BORDA

MARSİLYA- LUKA PEROS

MANILA- BELEN CUESTA

LUIS TAMAYO- İspanyol İstihbaratı üyesi- FERNANDO CAYO

LA CASA DE PAPEL’İN 4. SEZONU NE ZAMAN YAYINLANDI?

Orjinal Netflix dizisi olan La Casa De Papel’in 4. sezon fragmanı yayınlandıktan sonra 3 Nisan 2020’de sezonun prömiyeri yapıldı. Dizinin 3. sezonu daha ilk ayda 44 milyon kişi tarafından izlenmişti. 4. Sezonun tüm bölümleri de hızlıca bitirildi. Ve 5. sezon için araştırmalar başladı.

LA CASA DE PAPEL 5. SEZON NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Dünyada ve ülkemizde en çok izlenen diziler arasında bulunan “La Casa De Papel”‘in bugüne kadar 4 sezonu yayınlandı. Profesör ve ekibi 4. sezonda farklı maceralarla seyirci karşısına çıktı. Henüz ilk haftalardan tüm bölümleri bitiren izleyiciler dizinin 5. sezonun ne zaman çıkacağını merak ediyor.

LA CASA DE PAPEL 5. YENİ SEZON ÇIKACAK MI?

8 bölümden oluşan ve 3 Nisan 2020 yılında yayınlanan 4. sezonun ardından 5. sezon için açık kapı bırakıldı. Ancak 5. sezon için onay alınıp alınmadığına dair henüz bir bilgi yok. Yine de açık kapı bırakılmış olması dizinin takipçilerini oldukça heyecanlandırdı. Dizinin çok büyük bir izleyici kitlesine sahip olması nedeniyle 5. sezonun yayınlanması bekleniyor.

La casa de papel hakkında her şey yazımdan sonra aşağıdaki linke tıklayarak yabancı dizi önerileri yazımıza göz atabilirsiniz.

Yabancı Dizi Önerileri

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Mükemmel bir dizi izlemeyen kalmamıştır sanırım… Harika bir anlatım olmuş Emeğinize sağlık

  2. İlk iki sezonu muhteşem olan bir dizi. Sonraki sezonlarda dizi tuttuğu için uzatmalar olduğu bariz belli

  3. Bir çok fragman izledim. Ama daha başlamış değilim. Neyse ki bu günlerde soluksuz izlenmeye başlanabilir

  4. 5. sezon çıkmazsa çocuğumu kesicem, yapımcıların bilgisine olsun lütfen.

    Not: muhtemelen 5. sezon çıkana kadar bı tane doğururum…

  5. Allahım herkes bunu izliyor ben kesin modası gecer oyle izlerim bu tip meshur olan dizileri sezonunda izleyememe gibi garip Bi huyum var ama herkesten güzel seyler duyuyorum diziye yönelik .

  6. Hiç izlemedim desem taşa tutulur muyum Onca yorumdan sonra iyice merak uyandırdı en kısa zamanda mutlaka izleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu