Gündem

Kuvvetli Rüzgar Geliyor – 5 İl İçin Uyarı Var!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden 5 il ve o ilde yaşayan vatandaşlar için uyarı geldi. Yapılan açıklamaya göre kuvvetli rüzgar geliyor.

Kuvvetli Rüzgar Geliyor – 5 İl İçin Uyarı Var!

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada kuvvetli rüzgar uyarısı geldi. Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas ve Kayseri illeri için kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada rüzgarın hızının zaman zaman 50 – 80 kilometreye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre il il hava tahminleri ise şöyle;

Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas ve Kayseri illerinde yaşayan vatandaşlar uyarıldı

Yapılan açıklamalarda rüzgar hızının 50 – 80 kilometre hıza kadar çıkacak olması nedeniyle Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Sivas ve Kayseri illerinde yaşayan vatandaşlar da uyarıldı.

Yağmur’da bekleniyor

Gerçekleşecek şiddetli rüzgarla birlikte Sivas ve Yozgat illerinde yağış bekleniyor. Meteoroloji’nin açıklamarına göre bugün Sivas ve Yozgat ilinin kuzey bölgelerinde, Çarşamba günü ise bölgenin genelinde hafif yağmur yağışı bekleniyor.

Mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıkları, gerçekleşecek yağışların da etkisiyle Cumartesi günü 6 ile 8 derece altında azalmaya gidecek. Bu düşüş ile birlikte hava sıcaklıkları mevsim normallerine düşecek.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Hangi Mevsimin İnsanısın?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu