Tiyatro

Kuvayi Milliye Destanı Bilkent Tiyatrosu’nda!

Nazım Hikmet’in kaleme aldığı ölümsüz eseri Kuvayi Milliye Destanı Bilkent Tiyatrosu’nda oynanacak. Kurtuluş Savaşı’nın 100. yılında sahnelenecek olan oyunun yönetmenliğini ve koreografisini Ayşe Emel Mesci yapıyor.

Kuvayi Milliye Destanı Bilkent Tiyatrosu’nda!

Edebiyatımızın en önemli şairlerinden biri olan Nazım Hikmet, ölümsüz eseri Kuvayi Milliye Destanı 9 Mayıs 2019’da prömiyerini yapacak. Tiyatro oyunu 10, 13, 14, 16, 17 Mayıs tarihlerinde Bilkent Tiyatrosu’nda sahnelenecek. Kurtuluş Savaşı’nın 100. yılında sahnelenecek olan oyunun yönetmenliğini ve koreografisini Ayşe Emel Mesci yapıyor.

Kuvayı Milliye…

Nazım Hikmet’in 1939-41 yılları arasında yazdığı şiiri Kuvayi Milliye, Ali Berktay tarafından oyunlaştırıldı. Milli Mücadele’nin başlama yılı olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılında Kuvayi Milliye, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün mezuniyet oyunu olarak sahnelenecek.

Bilkent Tiyatrosu Hakkında

Bilkent Üniversitesi tiyatrosu, tiyatro bölümü okuyan öğrenciler ve bu bölümdeki öğretim üyelerinden oluşuyor. Bilkent Tiyatrosu son sınıf öğrencileri bu yıl 19 Mayıs 1919’un 100. yılı sebebiyle Kuvayi Milliye şiirini oyunlaştırdılar ve bu oyun onların mezuniyet oyunları olacak.

Kuvayi Milliye oyuncu kadrosu ve ekip

Kuvayi Milliye oyununda Beril Pozam, Burçak Kaya, Burak Günaydın, Ecem Aydın, Ege Kesmeci, Selim Galip, Orkun Can İzan, Turgay Korkmaz, Yağmur Uzunoğlu ve Yeliz Balım’ı izliyor olacağız. Tiyatro oyununun set tasarımı Selim Cinisli, kostüm tasarımı Gökçe Şener ve ışık tasarımı da Yılmaz Ertekin’e ait.

9 Mayıs 2019’da prömiyerini yapacak olan oyun, 10, 13, 14, 16 ve 17 Mayıs tarihlerinde saat 20.00’de izlenebilecek.

Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro salonunda izlenecek olan gösteri biletleri 15 TL’den satışa sunuldu.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Timsah Tiyatro Sahnesinde!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Tiyatro kültürü olmayan bir ülkeyiz ne yazıkki ama nadir de olsa böyle oyunlar görmek güzel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu