Tiyatro

Kürk Mantolu Madonna Tiyatro Sahnesinde!

Kürk Mantolu Madonna tiyatro sahnesinde hayat buluyor! Sabahattin Ali imzası taşıyan başyapıt, kitaplıklardan çıkıyor ve seyircilerle buluşuyor…

Kürk Mantolu Madonna Tiyatro Sahnesinde

Belki de birkaç kez tekrar okumuşsunuzdur… Yazılışının üzerinden 70’den fazla yıl geçmiş olmasına rağmen kültler arasına giren kitap, muhtemelen çoğumuzun kitaplığında yerini almıştır. Senelerdir en çok satanlar arasında yerini koruyan kitap şimdi tiyatro sahnesinde!

En çok okunan kitap tiyatro sahnesinde

Sebahattin Ali imzası taşıyan ve yıllardır en çok satan kitaplar arasında yerini sağlamlaştıran kitap, UNIQ Hall İstanbul sahnesinde seyirci ile buluşuyor olacak. Yapımcılığını To Be House of Production’ın üstlendiği, uyarlamasını ve yönetmenliğini Engin Alkan’ın yaptığı oyun 21 Mayıs’da seyircilere merhaba diyecek.

Yılların eskitemediği kitaba can veriliyor, bu eşsiz hikaye seyirciyle buluşuyor. Sahnelenecek tiyatro oyununun kadrosunda ise Tuba Ünsal, Engin Alkan, Alper Saldıran, Sercan Badur, Lila Gürmen, Sacide Taşaner, Emrah Altıntoprak, Özge Özel, Gökdağ Yalçın, Oya Kaptanoğlu ve Kayhan Yıldızoğlu bulunuyor.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Haluk Bilginer Kral Lear Rolü İle Tiyatro Sahnesinde

Tiyatro oyunu hakkında

Anadolu işgal altındadır. Raif babası tarafından Almanya’ya gönderilmiştir. Raif ve ressam Maria Puder’le Berlin’de yaşadığı baş döndürücü aşkın hikayesi seyircileri büyülerken, diğer yandan benliğinizin karanlık noktalarına ışık tutacak. Sabahattin Ali’nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna, tiyatro sahnelerinin büyülü dünyasında hayat bulmaya geliyor.

Tiyatro ekibinde kimler var?

Tiyatro oyununun dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer, kostüm tasarımı Beymen Collection, “Veda” şarkı, söz ve müziği Sezen Aksu, dramaturg Sinem Özlek, müziği Aytuğ Yargıç, video tasarımı Fatih Yılmaz ve Timur Sezgin, Maria Puder Otoportre Ahmet Güneştekin, Maria Puder’in şarkısı ve sözü Engin Alkan, müzik Schubert “Serenade”, dekor uygulama Muhtar Pattabanoğlu, prodüksiyon sorumlusu Deniz Uçan, reji asistanı Oya Kaptanoğlu ve Evrim Zeybek, sahne amiri Turan Tayar, ışık operatörü Melis Karaman, ses operatörü Hakan Atmaca, teknik ekipte Murat Kaya, Yaşar Kaya, Turgay Kutlu ve Eyüp Tayar, kulis sorumlusu Janset Yetişkin, proje asistanı Koray Oktay Olcay, afiş tasarım TBWA İstanbul, dijital medya içerik Suna Yıldırım, basın danışmanı Sibel Algan, oyun fotoğrafları ise Pelin Kaçar, Emre Bezikoğlu ve Fethi Karaduman’a ait.

Kürk Mantolu Madonna tiyatro bilet fiyatları:

Tiyatro biletleri V.I.P 121 TL, 1. kategori 88 TL, 2. kategori 55 TL olarak belirlenmiş.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Erdal Beşikçioğlu Bir Delinin Hatıra Defteri ile Denizli Ve Diyarbakır’da!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Kitap bir donem instagram fotograflarinin olmazsa olmaziydi. Dilerim ki oyunu hakettigi ilgiyi hakettigi sekilde gorur.

  2. Güzel bir kitaptı. Ama aklıma hep bir tv programında kadının şuandaki madonna sanması geliyor çok gülüyorum:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu