Hayata Dair

Kurban Bayramı 2019 Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Resmi Gazete’de yayımlanan bilgilere göre “Kurban Bayramı 2019 ne zaman?” sorusu da yanıtını bulmuş oldu. 2019 Ramazan Bayramı’nın 9 gün tatil olmasından sonra, Kurban Bayramı’nda da resmi tatil ilan edilip edilmeyeceği merakla bekleniyor.

Yaz tatilini doya doya yapmak isteyen vatandaşlar Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da tatilin haftasonu ile birleşmesini istiyor. Çalışanlar bu sene arefe gününün Cumartesi gününe denk gelmesiyle toplamda 3 gün tatil yapmış olacaklar. Eğer resmi bir açıklama gelirse bayram tatili yine Ramazan Bayramı gibi 9 gün olacak. İşte detaylar…

Kurban Bayramı 2019 Ne Zaman? Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

Kuban Bayramı bu sene Ağustos ayına denk geliyor. 10 Ağustos Cumartesi günü Kurban Bayramı arefesi…

  • 11 Ağustos 2019 Pazar birinci,
  • 12 Ağustos 2019 Pazartesi ikinci,
  • 13 Ağustos 2019 Salı üçüncü
  • ve 14 Ağustos 2019 Çarşamba günü de bayramın dördüncü günü olarak belirlendi.

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Arefe günü ve bayramın birinci gününün haftasonuna denk gelmesi ile birlikte çalışanlar yalnızca 3 gün tatil yapmış olacaklar. Kurban Bayramı bu sene arefe günü ile birlikte toplam 5 gün sürecek. Bayramın arefe günü 10 Ağustos 2019 Cumartesi gününe, bayramın son günü ise 14 Ağustos 2019 Çarşamba gününe denk geliyor. Şu anda 15-16 Ağustos tarihlerinin tatil edileceğine dair bir bilgi ya da açıklama bulunmuyor.

2019 Resmi Ve Dini Tatiller Hangi Güne Denk Geliyor?

Resmi tatil ilan edilmezse 2 gün izin kullanabilirsiniz

Devletten bayram ile ilgili 2 günlük resmi tatil açıklaması gelmediği taktirde, 15 Ağustos 2019 Perşembe ve 16 Ağustos 2019 Cuma günleri izin alarak Kurban Bayramı tatilinizi 9 güne çıkarabilirsiniz.

2019 yılında resmi tatil ilan edilen diğer özel günler ise şu şekilde;

1 Ocak Yılbaşı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Hakkı Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 28 Ekim Cumhuriyet Bayramı Arefesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı.

Kurban Bayramı’nın önemi

Kurban ibadeti, fertler ve toplum açısından yararları olan bir ibadettir. Kişi kurban keserek Allah’ın emrini yerine getirmiş, kulluk bilincinin de farkında olduğunu ortaya koymuş olur. Kurban kesmek, toplumlarda yardımlaşma, kardeşlik ve dayanışma ruhlarını taze tutar.

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak? İşte Son Karar

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Keşke uzatılsa çünkü insanlar bu yoğun iş temposuna dayanamıyor artık arada bir es vermek önemli :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu