SON DAKİKA

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

15 Haziran 2018'de eklendi

Kulaklık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teknolojinin gelişmesiyle hayatımızın vazgeçilmezleri de değişti. Akıllı telefonlar, tabletler, laptoplar nüfus cüzdanı gibi yanımızdan ayırmadığımız şeyler oldu. İşten, okuldan ya da yapmakla yükümlü olduğumuz zorunluluklarımızdan arta kalan zamanlarda ise teknoloji ile vakit geçiriyoruz. Bu noktada kulaklıklar da hayatımızın olmazları arasında yer ediniyor. Peki, hayatımızın vezgeçilmez aksesuarı, kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler neler gelin hep birlikte bakalım.

Hayatımızın vezgeçilmez aksesuarı, kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler neler gelin hep birlikte bakalım.

Alacağınız Kulaklık Modeline Karar Verin

Kulaklık almadan önce modeline karar vererek işe başlayabilirsiniz. Yani söylemek istediğimiz şu; kullanmak istediğiniz kulaklık kulak içi mi olacak, yoksa kulak üstü mü? Kulak içi kulaklıklar kullanım açısından rahattırlar. Fakat kulak içi kulaklık alırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, kulağınıza uyup uymayacağı. Genelde kulaklık uçlarındaki silikonların boyutlarına bakmadan aldığımız kulak içi kulaklıklar, kullanım sırasında kulaklardan çıkar. Bu sıkıcı durumun önüne geçmek istiyorsanız, kulağınıza uygun silikon ucuna sahip seçim yapmalısınız. Ayrıca bu kulaklıkların bir diğer avantajı da yerden tasarruf etmemizi sağlamalarıdır.

Video izlerken ya da müzik dinlerken bu dezavantajı yaşamak istemiyorsanız, kulak üstü kulaklıkları tercih etmenizi öneririz. Kulak içi kulaklıklarının dezavantajı olduğu gibi kulak üstü kulaklıkların da dezavantajları bulunuyor. Kulak üstü kulaklıklar kulak kemiklerine baskı yapabiliyor ve bu durum da kulak ağrısına sebep olabiliyor. Bu noktada da dikkat etmeniz gereken püf noktası, kulaklığın kulak formunuza göre yumuşak koruma bölümüne sahip olması. Kulak içi kulaklığa nazaran daha fazla yer kaplayan bu kulaklıkların katlanabilir özelliklilerini tercih ederek yerden tasarruf sağlamanız mümkün.

Kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler

Kulaklığın Sahip Olduğu Frekans Aralığına Dikkat Edin

Kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de frekans aralığı. Bir kulaklığın frekans aralığı ne kadar genişse, dinleme kalitesi de o kadar artar. Geniş frekans aralığı olan kulaklık seçmek istiyorsanız 10 Hz – 25.000 Hz frekans aralıklarındaki kulaklıkların ihtiyacınızı karşılayabileceğini söyleyebiliriz.

Özellikle müzikkoliklerin sıkça tercih ettiği ekstra bass kulaklıklardan tercih edecekseniz, uzun süre müzik dinlememeye özen göstermenizi öneriyoruz. Bass seslerini daha yoğun duymamıza olanak sağlayan bu kulaklıklar, müzik kalitesini arttırırken uzun süreli dinlemelerde kulak sağlığına zarar verebilirler.

Yurt Dışına Seyahate Çıkarken Kullanabileceğiniz 10 Mobil Uygulama

Ses Yalıtımı Hem Siz Hem Yanınızdakiler İçin Önemli

Kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğer madde ses yalıtımı. Ses yalıtımlı bir kulaklık tercih ettiğinizde, dışarıdan gelen sesleri minimuma indirir ve müzik keyfinizi en üst seviyede tutar. Aynı zamanda siz ne kadar yüksek sesle dinlerseniz dinleyin, müzik sesinin çevrenizdekileri rahatsız etmesi de azami seviyeye düşer, rahatsızlıkların önüne de geçmiş olursunuz.

Test Etmenin Önemi Büyük

Eğer kulaklık alışverişi yapacağınız mağazada imkanınız varsa almak istediğiniz kulaklığı test etmenizi öneririz. Bu şekilde kulağınıza uygun olup olmadığını, kulaklığın performansını ve diğer tüm özelliklerini de test edebilirsiniz. Mağazada böyle bir imkan yoksa Shall We? – Yardım grubunda post açarak, kulaklıklar ve özellikleri hakkında kullanan insanların fikrini alabilirsiniz.

Yorumlar

4
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
EnesdilbenSevcanSavaShall Weseher35arslan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seher35arslan
Üye
seher35arslan

Çok fazla kullandığım halde bi çok özelliğinden habersizim. Kaleminize sağlık 🙂

Shall We
Yönetici

Senseiser alcan kafan rahat olcak

SevcanSava
Üye
SevcanSava

Kulaklık delisi olan birisi için çok güzel yazı olmuş teşekkürler

Enesdilben
Üye

Senseiserın bir modeli vardı efsane ya

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Eylül 2018, 08:00

Apple Engelleri Aştı ve Shazam’ı Satın Aldı

Belki de en iyi müzik bulma programı olan Shazam, Avrupa Birliği Komisyonu’nun onayı ile Apple’a satıldı. Apple resmi olarak Shazam’ı satın almış oldu. 2017 Aralık ayında Apple’ın Shazam’ı satın almaya çalışmasıyla başlayan soruşturma nihayet sonuca bağlandı. Shazam resmi olarak Apple şirketine satılmış oldu. Avrupa Birliği Komisyonu Shazam kullanıcılarının durumdan etkilenip...

Devamını Görüntüle