Gündem

Kritik Uyarı Geldi! Meteoroloji Vatandaşları Uyardı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşlara kritik uyarı yapıldı. Kuvvetli yağış, fırtına ve kar yağışı görülmeye devam edecek.

Kritik uyarı ile vatandaşlara önlem almaları gerektiği söylendi

Meteoroloji yaptığı açıklamada, Eskişehir hariç İç Anadolu, Doğu Anadolu’nun güneyi ile batısı, Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Afyonkarahisar’ın batı kesimleri, Marmara bölgesinin batı kesimleri, kıyı Ege, Akdeniz bölgesi, Manisa, Denizli, Uşak ve Çorum dolaylarında yağışlı bir hava olacağını bildirdi.

İşte il il hava durumu

Doğu Anadolu’da kar yağışı!

Verilen bilgilere göre; Doğu Anadolu’nun kuzeybatı ve güneydoğu kesimleri ile Gümüşhane, Bayburt ve Sivas illerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar, Güney Ege ve Akdeniz bölgeleri kıyılarında ise gök gürültülü sağanak görülecek.

Akdeniz ve Ege bölgelerinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor!

Yapılan açıklamada Akdeniz ve Ege bölgeleri için de kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı vatandaşlar uyarıldı. İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay iileri ile Çanakkale ve Burdur’un güney ilçelerinde kuvvetli olması beklenen yağmur, Antalya’nın doğusu ile Konya’nın yüksek bölgelerinde kar yağışı olarak görülecek. Gece saatlerine kadar sürecek olan kar yağışının, kuvvetli ve yer yer yoğun bir şekilde olacağı da belirtildi.

Bazı iller için fırtına uyarısı da yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı illerde oluşacak kuvvetli fırtına için kritik uyarı yaptı. Bu geceden itibaren sabah saatlerine kadar görülecek pus ve sis olaylarına karşı vatandaşların dikkat etmesi gerektiği söylendi. Karadeniz bölgesi içinse fırtına uyarısı yapıldı. Rüzgarın, Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde kuvvetli, akşamın ilk saatlerde ise Hatay ili civarında yer yer fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Antalya Hortum Faciası Devam Ediyor! Yaralılar Var!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

8 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu