Astroloji

Kova Burcu Ve Sağlık- Burçların Sağlık Sorunları

Kova burcu ve sağlık yazımda sizlere Kova burcunun karşılaşması olası sağlık sorunları ve yaygın hastalıkları ile ilgili bilgiler verdim. 

Kova burcunun vücudumuzda temsil ettiği bölgelerimiz : dolaşım sistemi, akciğer, bacak, ayak bileği ile diz arası, baldır, nabız, nefes, hipofiz bezidir.

-Kan dolaşımının yükselmesi ve alçalması, efor, asabiyet, şizofreni, vücudun ritmi, damarlar, felç, menopoz durumu, dolaşım bozuklukları, bağırsaklarda kasılma, gevşeme, yoğun bakım Kova burcu ile ilgilidir.

KOVA BURCU VE SAĞLIK

Kova burcu dolaşım sistemini ve topuk bölgesini yönettiği için kova burcu insanı bunlarla ilgili sorunlar yaşayabilir. Ayrıca mide ve bağırsak sıkıntıları da görülür. Bunu önlemek adına beslenmesine dikkat etmesi gerekir. Yağlı, baharatlı yiyeceklerden ve asitli içeceklerden uzak durması gerekir. Hastalıklarının tedavisi için ilaç kullanmaya başladığında mide krampları yaşayabilir. Doğal ilaçlar vücudu için faydalı olabilir. Biyoenerji, Akapunktur, Homeopati gibi alternatfi tedavi yöntemlerini deneyebilir. Bir anda başlayan ancak çabucak iyileşen değişik hastalıklara yakalanabilir. Sporu bir yaşam biçimi haline getirmelidir, yoksa biriken enerjisini boşaltma konusunda zorluk çeker. Ufacık bir rahatsızlığı olduğunu hissettiğinde hemen doktora gider. Formunu korumak için elinden geleni yapar.

KOVA BURCU SAĞLIK SORUNLARI

Midesi çok hassas olduğu için genelde sürekli olarak mide koruyucusu kullanmak zorunda kalır. En iyi ilacı yoğurt ve muzdur. Muzu da çok tüketmemesi gerekir çünkü muz bağırsaklardaki dolaşım düzenini yavaşlatabilir. Dolaşım sistemi bozulduğu zaman günlük yaşantısı da sekteye uğrar ve hayatına devam etmesi zorlaşır. Bu nedenle özellikle midesini koruması ve özen göstermesi gerekir.

KOVA BURCU HASTALIKLARI

Reflü, gaz sancısı, ishal ve kabızlık Kova burcunun en sık karşılaştığı rahatsızlıklardır. Bunların dışında ayak ağrıları yaşar ve topuk sivilceleri onu rahatsız edebilir. Çok fazla ayakta kalırsa ayak bileklerinden topuğa kadar olan bölgede ağrı hisseder. Bu nedenle spor yaparken ve ayakkabı seçerken dikkatli olmalıdır. Bu ağrıları azaltmak için bitkisel ağrı kremleri ve masaj yağları kullanabilir. Dolaşım sisteminde herhangi bir sorun hissederse ihmal etmemeli ve mutlaka doktora görünmelidir.

Kova Burcu Ve Aşk- Burçların Aşk Hayatı

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu