Astroloji

Kova Burcu Özellikleri

Kova Burcu Özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine değindim. Ayrıca Kova burcu kadını ve Kova burcu erkeğinin özelliklerini de sizler için derledim.

Kova Burcu Hakkında

(21 Ocak  – 19 Şubat  )

Yönetici gezegeni; Satürn/ Uranüs

Elementi; Hava

Niteliği; Sabit

Uğurlu sayıları; 4, 8

Uğurlu günü; Çarşamba

Uğurlu taşı; Ametist 

Rengi; Koyu mavi

Çiçeği; Orkide

Ağaçları; Meyve ağaçları 

Kıymetli madeni; Uranyum

Karşıt burcu; Aslan 

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Yengeç, Terazi
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Terazi
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Yengeç, Başak, Akrep, Kova, Terazi

Olumlu özellikleri

İnsan canlısı, özgür ruhlu, iyi dost, orjinal, marjinal, sadık, vefakar, idealist, entellektüel, yeniliğe ve değişime açık, yaratıcı, geçmişi önemseyen

Olumsuz özellikleri

İsyankar, sabit fikirli, çılgın, tartışmaya meraklı, dikkat çekmek isteyen, olmayacak hayallere sahip, egolu, beklenmedik tuhaf davranışlar sergileyen

Genel Özellikleri

Sınırsız bir hayal gücüne sahiptir. Düşünceleri akılcı ve sezgiseldir. Dik kafalıdır. Kimsenin kendisini anlamadığına inanır. Kova burcu insanı her şeyi bildiğini düşünür. Oldukça sevecen tavırlıdır ve bencil değildir. Adaleti önemser ve ayrımcılığa karşıdır. Modern görüşlü olmasına rağmen aynı zamanda inatçı ve sabit fikirli de olabilir. Ona yaklaşmak zordur, ne kadar dost canlısı olsa da insanlarla arasına mutlaka mesafe koyar. Kişisel özgürlüklerine fazlasıyla önem verir. Özgürlüğü söz konusu olduğunda yakın ilişki kurduğu insanları bir anda hayatından çıkarabilir Aile yaşamı onun için biraz zordur, aile içinde kendisine mutlaka özgür bir alan bırakılmasını ister. Bu alanı bulamazsa sıkıntı yaşar. Meraklıdır, yeni şeyler keşfetmeyi sever.

Kova Burcu Kadını

Özgürlüğüne düşkün, becerikli ve kararlıdır. Kişiliği, neşeli ve keyiflidir. Çevresi tarafından sevilen ve fikirlerine önem verilen iyi bir dosttur. Kendi gibi düşünen insanlarla birlikte olmaktan keyif alır. Akılcıdır, sorunlara pratik çözümler bulabilir. Güçlü bir karakteri vardır. Girdiği işlerde başarılı olur, çalışkandır. Maddi açıdan biraz savurgandır, düşünmeden para harcayabilir.

İlişkilerinde kısıtlanmayı hiç sevmez. İyi niyetli, aynı kafada olduğu, kendisini anlayan bir erkekle mutlu olur. Severse mükemmel bir aşık olabilir, ilişkisini keyifli ve farklı yaşayabilmek için elinden geleni yapar. Dürüst ve güvenilirdir. Etrafına karşı açık ve nettir. Duygusal açıdan hassastır ve derin duyguları vardır. Değişikliği ve hayatı paylaşmayı sever. Evine ve ailesine düşkün, eğlenceli bir eş ve düşünceli, sevecen bir anne olabilir.

Kova Burcu Erkeği

Nazik, iyimser, özgürlüğüne ve bağımsızlığına düşkün ve çok yönlüdür. Biraz zor anlaşılabilen bir kişiliğe sahiptir. Duygularını kolay kolay belli edemez. Hoş ve neşeli kişiliği, dürüstlüğü ve güvenilirliği ile çevresi tarafından sevilir ve beğenilir. Çalışkan ve pratiktir. Kendi işini yapmaktan hoşlanır. Değişkenliği ve farklılığı sever. Hareketli yaşantısı sayesinden oldukça enerjik ve mutludur. Mükemmeliyetçidir, azla yetinmekten hoşlanmaz. Yeni insanlarla tanışmak ve farklı bakış açılarını görmek onu mutlu eder. Uzun süre aynı şeyle uğraşmaktan hoşlanmaz, sıkılırsa hemen başka bir yere yönelebilir.

İkili ilişkilerinde iyi bir dost ve tutkulu bir aşıktır. Akıllı ve kişiliği oturmuş kadınlar ilgisini çeker. Duygusallığını ve düşüncelerini paylaşabileceği birini arar. Severse düşünceli ve eğlenceli bir partner olur. Onun farklılığına ayak uydurabilecek, onu kısıtlamayacak ve anlayacak birini bulursa evlenir ve mutlu olur. Hislidir, sezgileri güçlüdür, karşısındakini çok rahatlıkla anlayabilir. Eşini mutlu etmek için elinden gelenin fazlasını yapmaya hazırdır. Eşine sadık, çocuğuna arkadaş ruhlu bir baba olabilir.

Kova Burcu Ve Cinsellik- Burçların Cinsel Hayatı

 

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu